Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Zabawki, akcesoria do pielęgnacji i szkolenia owczarka alzackiego oraz trenowania psich sportów.

Re: Obroża i smycz.

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 02 kwi 2012, 19:07

Nowy własnoręczny nabytek, b. krótka smyczka parciana ok 30cm, podklejana taśmą ABS + mój nowy patent - rzep do puszczenia psa wolno żeby się smyczka nie plątała pod łapkami i ewentualnego szybkiego chwycenia za smyczkę:
Obrazek

Przekombinowana, ale fajna, nawet do ćwiczenia posłuszeństwa :-)
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Avatar użytkownika
Owczarkowa wyga
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Wiek: 30
Lokalizacja: Bydgoszcz
Pochwały: 41
Dołączył(a): 27 lut 2011, 16:23

Re: Obroża i smycz.

Nieprzeczytany postprzez mlodaoi » 05 maja 2012, 11:25

Witam
Jestem teraz na etapie szukania obroży dla mojego ON-ka, która starczy mu na dłużej. Chciałam zapytać jaką szerokość obroży wybrać? Na jednym ze sklepów internetowych polecane dla ON-ków były obroże o szerokości 2,5cm, dla mnie osobiście wydaje się to dość mało i bardziej jestem skłonna do 4cm. A Wy jakie macie szerokości?
mlodaoi
Losowy avatar

Re: Obroża i smycz.

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 05 maja 2012, 14:56

W jakim wieku jest piesek?

Mamy 5cm. Obróżka szeroka na 4-5cm to moim zdaniem optymalny wybór dla dorosłego owczarka czy podrostka.
Tomek zawsze pozdrawia.
Tomek
Avatar użytkownika
Administrator
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Viggulec
Imię: Tomasz
Wiek: 37
Lokalizacja: Śląsk
Pochwały: 37
Dołączył(a): 12 lut 2011, 18:20

Re: Obroża i smycz.

Nieprzeczytany postprzez mlodaoi » 05 maja 2012, 22:03

Ma trzy miesiące. Ostatnio kupiłam mu taką przejściową obróżkę 18mm na 50cm, ale babka w sklepie mi mówiła że 50 cm to jest średnia długość, co się okazało po odebraniu paczki, obrożę zapinam na ostatnią dziurkę. Dlatego też teraz się po mału rozglądam za jakąś lepszą obrożą, która wystarczy na dłuższy okres.
mlodaoi
Losowy avatar

Re: Obroża i smycz.

Nieprzeczytany postprzez beatrx » 05 maja 2012, 22:24

Tomek napisał(a):Mamy 5cm. Obróżka szeroka na 4-5cm to moim zdaniem optymalny wybór dla dorosłego owczarka czy podrostka.

aż tyle? my mamy 2,5cm i jest akurat. a dwa razy taka to za szeroka jak dla mnie by była :-P
beatrx
Avatar użytkownika
Owczarkarz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Presto
Imię: Agnieszka
Wiek: 26
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Pochwały: 6
Dołączył(a): 26 paź 2011, 10:14

Re: Obroża i smycz.

Nieprzeczytany postprzez myszo1skoczek » 06 maja 2012, 01:18

my zakupilismy niedawno juz mysle docelową smycz, taka:

http://allegro.pl/champion-smycz-skorzana-regulowana-szyta-na-okrago-i2307807313.html
bardzo solidna, ładna i mocna

a obroża podoba mi się taka....tylko mocno droga :-(:
http://www.zooplus.pl/shop/psy/obroza_dla_psa/obroza_skorzana/obroza_wielokolorowa/62345
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
trzymaj się mocno swoich chmur
http://www.pedigreedatabase.com/german_shepherd_dog/dog.html?id=1320466
myszo1skoczek
Avatar użytkownika
Początkujący owczarkarz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Dante
Imię: Monika
Wiek: 37
Lokalizacja: Świdnik
Dołączył(a): 16 lut 2012, 09:29

Re: Obroża i smycz.

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 06 maja 2012, 07:47

mlodaoi napisał(a):Ma trzy miesiące. Ostatnio kupiłam mu taką przejściową obróżkę 18mm na 50cm, ale babka w sklepie mi mówiła że 50 cm to jest średnia długość, co się okazało po odebraniu paczki, obrożę zapinam na ostatnią dziurkę. Dlatego też teraz się po mału rozglądam za jakąś lepszą obrożą, która wystarczy na dłuższy okres.

Dla trzymiesięcznego jeszcze nie kupuj obroży docelowej, bo jak kupisz za długą i za szeroką będzie komicznie w niej wyglądał. 5 czy 4cm szerokości będzie dla niego za szerokie. Kup jakąś tanią (byle mocną, dobrze uszytą) 2,5-3cm, a następną kupisz już jakąś fajną.

Agnieszka, uwierz mi na słowo, 5cm dla dorosłego samca to jest to! Bardzo wygodna, mocna, miękka skórzana obróżka - polecam. 2,5cm produkowana jest z myślą o psach mniejszych ras niż owczarki, jest mniej wytrzymała bałbym się że może się zerwać. 2cm skórzaną Viggo wykończył jak miał pół roku (idąc ulicą rzucił się za kotem i rozerwał w miejscu w którym jest kółeczko do podpinania smyczy).
Tomek zawsze pozdrawia.
Tomek
Avatar użytkownika
Administrator
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Viggulec
Imię: Tomasz
Wiek: 37
Lokalizacja: Śląsk
Pochwały: 37
Dołączył(a): 12 lut 2011, 18:20

Re: Obroża i smycz.

Nieprzeczytany postprzez beatrx » 06 maja 2012, 08:19

my na 2,5cm chodzimy już jakieś 4 lata. najpierw na skórzanej, teraz na taśmowej. a skórzaną wymienialiśmy, bo właśnie w tym miejscu, o którym mówisz zaczęła pękać. i też były zrywy za kotkami, ptaszkami, innymi zwierzami, zabawa w niedźwiedzia na widok piesków, nawet czasem był na niej uwiązywany i koniecznie natychmiast chciał do mnie przybiec.
ale może mój jest jakimś mało silnym egzemplarzem :lool:
beatrx
Avatar użytkownika
Owczarkarz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Presto
Imię: Agnieszka
Wiek: 26
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Pochwały: 6
Dołączył(a): 26 paź 2011, 10:14

Re: Obroża i smycz.

Nieprzeczytany postprzez kalyna » 06 maja 2012, 11:00

u mnie Sonia chodzi na 2,5 czy 3 cm... skórzanej i odpukać sprawuje się super ;)
4 cm to dla mnie za dużo jak na moją suczkę... ja np. kupuję tak właśnie 2,5 cm i potem obcinam i dorabiam dziurki jak pies młody jest, jak dorośnie tą chowam i kupuję docelową bez przeróbek.. choć i tak dziurkę musiałam dorobić i trochę skrócić obrożę..tylko właśnie jak ja mierzyłam to miałam wrażenie, że ma 3 cm...

i teraz jak mały podrośnie i wyrośnie z 1 cm :D(mam ja po Ciapku i Sonii jak były szczylkami) to dostanie tą co Sonia miała w młodzieńczym wieku.... a potem jak będzie już docelowej wielkości i wyrośnie z tamtej to zainwestuję w kolejną....
I ja wierzę tylko w skórzane.. tak już mam...

prezentowane przedmioty to mają ceny :o ja przyznam się, że kupiłam w Bricomarche i sobie na razie chwale i obroże i smycze ;)tylko oczywiście skórzane..a cena jest przystępna...
kalyna
Avatar użytkownika
Moderator
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Sonia & Ghandi
Imię: Alina
Wiek: 26
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań
Pochwały: 13
Dołączył(a): 15 lut 2011, 11:34

Re: Obroża i smycz.

Nieprzeczytany postprzez myszo1skoczek » 08 maja 2012, 06:38

pomimo że mam jeszcze trochę czasu na kupno docelowej obroży dla mojego psiaka to zastanawiam się nad czymś takim:

http://www.ipo-sklep.pl/index.php?p1334,obroza-z-uchwytem-kod-sch645414
albo taka:
http://www.dingo-sport.com.pl/index.php?p214,obroza-ze-skory-z-uchwytem

co sądzicie o takiej obroży, która miałaby być używana nie tylko do szkolenia ale i na co dzień? ten uchwyt wydaje się być fajna i przydatną sprawą nawet na codziennych spacerach.
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
trzymaj się mocno swoich chmur
http://www.pedigreedatabase.com/german_shepherd_dog/dog.html?id=1320466
myszo1skoczek
Avatar użytkownika
Początkujący owczarkarz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Dante
Imię: Monika
Wiek: 37
Lokalizacja: Świdnik
Dołączył(a): 16 lut 2012, 09:29

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Ahrefs i 0 gości

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post