Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Zabawki, akcesoria do pielęgnacji i szkolenia owczarka alzackiego oraz trenowania psich sportów.

Re: Obroża i smycz.

Nieprzeczytany postprzez mój pies » 18 mar 2012, 23:49

Po wypróbowaniu różnych smyczy, skórzanych 1,20 m, skórzanych przepinanych 2,20 m, linki stwierdzam, że najlepsza (lekka, miękka, nie pali dłoni) jest 2 m firmy Julius K9
Obrazek
ObrazekObrazek

Co posiadacz psa przeczytać powinien o ich wychowaniu: literatura-godna-polecenia-t542.html
mój pies
Avatar użytkownika
Klubowicz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Tora
Imię: ena
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 16
Dołączył(a): 08 wrz 2011, 20:51

Re: Obroża i smycz.

Nieprzeczytany postprzez Poczwara_ » 22 mar 2012, 14:05

Onka napisał(a):No różowy dla psa przesada. Tak w ogóle to co tu gadać nam najbardziej zależy na obrożach itp bo psy były by najszczęśliwsze bez nich.


Obrazek

Jestem innego zdania, po to jest taki wybór w akcesoriów żeby oprócz tego, że wygodne i funkcjonalne były także ładne.
Mój osobisty poczwar nosi się w czerwieniach, brązach, błękitach, zieleniach, czerniach, kwiatkach, koronkach, parciankach i skórach.
Nic dziwnego w tym nie widzę.
Poczwara_
Losowy avatar

Re: Obroża i smycz.

Nieprzeczytany postprzez mój pies » 22 mar 2012, 14:46

Ładne jest to co sie komu podoba ;-)
A psu to napewno wszystko jedno jakie ma kolorki na sobie, byle było wygodne :on:
ObrazekObrazek

Co posiadacz psa przeczytać powinien o ich wychowaniu: literatura-godna-polecenia-t542.html
mój pies
Avatar użytkownika
Klubowicz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Tora
Imię: ena
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 16
Dołączył(a): 08 wrz 2011, 20:51

Re: Obroża i smycz.

Nieprzeczytany postprzez Onka » 22 mar 2012, 20:33

Swoją drogą ciekawe jak mój Bruno wyglądał by w czerwonej kokardzie. Może kiedyś sprubuję.
"PSY NIE SĄ NASZYM CAŁYM ŻYCIEM< ALE SPRAWIAJĄ, ŻE JEST ONO PEŁNIEJSZE"-Rogel Caras

Obrazek
http://schronisko.info.pl/
Obrazek
Onka
Losowy avatar
Początkujący owczarkarz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Bruno
Imię: Edyta
Lokalizacja: polska
Dołączył(a): 15 gru 2011, 17:57

Re: Obroża i smycz.

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 22 mar 2012, 20:39

Przecież nikt tutaj nie pisze o kokardach dla ONka. Zycie jest zbyt smutne aby i psu ubierać czarne obroże... czarny to kolor zarezerwowany na pogrzeb. Ja niestety i na pogrzebie czuję się źle w czarnym bo wyglądam jak... na pogrzebie. No nie cierpię czarnego, nie cierpię... Masakra... a niektórzy kochają ubierać się na czarno i codziennie widzę te same mroczne kreacje... i też mi się robi żal tego człowieka, no ale skoro ma taki gust to cóż, o gustach się ponoć nie dyskutuje... każdy jest inny... ale ja nie wyobrażam ubrac się cało na czarno... jedyny mus to spodnie narciarskie i czarne zimowe buty... bo nie było innych kolorów a lepiej żeby ta doopa tak szybko nie wymarzła niżeli ubrać się dżins i adidasy przy -20 i zamarznąć otwierając zaledwie drzwi z klatki :-((
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Avatar użytkownika
Owczarkowa wyga
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Wiek: 30
Lokalizacja: Bydgoszcz
Pochwały: 41
Dołączył(a): 27 lut 2011, 16:23

Re: Obroża i smycz.

Nieprzeczytany postprzez Onka » 22 mar 2012, 20:53

Mój ONEK wogóle nie miał czarnej obroży i mieć nie będzie.
"PSY NIE SĄ NASZYM CAŁYM ŻYCIEM< ALE SPRAWIAJĄ, ŻE JEST ONO PEŁNIEJSZE"-Rogel Caras

Obrazek
http://schronisko.info.pl/
Obrazek
Onka
Losowy avatar
Początkujący owczarkarz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Bruno
Imię: Edyta
Lokalizacja: polska
Dołączył(a): 15 gru 2011, 17:57

Re: Obroża i smycz.

Nieprzeczytany postprzez Poczwara_ » 22 mar 2012, 22:05

Mnie się podobają bardzo ONki w czarnych obrożach, albo brązowych. W ogóle lubię obroże pod kolor psa, no ale nie codziennie.
Raszpla posiada koło 10 obróż w różnych kolorach, ubieram ją zależnie od nastroju. :D
Poczwara_
Losowy avatar

Re: Obroża i smycz.

Nieprzeczytany postprzez Onka » 23 mar 2012, 18:07

Poczwara_ napisał(a):Mnie się podobają bardzo ONki w czarnych obrożach, albo brązowych. W ogóle lubię obroże pod kolor psa, no ale nie codziennie.
Raszpla posiada koło 10 obróż w różnych kolorach, ubieram ją zależnie od nastroju. :D


Swoja drogą ciekawy pomyśl. Sama mam hopla na punkcie akcesoriów dla psa i posiadam tego wiele, w końcu takich błyskotek nigdy za wiele.
"PSY NIE SĄ NASZYM CAŁYM ŻYCIEM< ALE SPRAWIAJĄ, ŻE JEST ONO PEŁNIEJSZE"-Rogel Caras

Obrazek
http://schronisko.info.pl/
Obrazek
Onka
Losowy avatar
Początkujący owczarkarz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Bruno
Imię: Edyta
Lokalizacja: polska
Dołączył(a): 15 gru 2011, 17:57

Re: Obroża i smycz.

Nieprzeczytany postprzez puma » 23 mar 2012, 22:13

Aga, ja lubie czarny ale nie mam mrocznej psychiki, nic z tych rzeczy :lool:
Pumex zawsze miala czerwona obroze, a teraz pomyka zazwyczaj w lancuszku, szczerze powiedziawszy nigdy nie czulam specjalnego zapedu do kupowania wybajerzonych, kolorowych akcesoriow. Ja jestem praktykiem i zimna realistka, najpierw jakosc, estetyka na szarym koncu :-)Tak wiec porzadny lancuszek, ew. solidna obroza, smycze i linki rowniez wybierane pod katem wytrzymalosci.

Ale przyznaje, ze czasem razi mnie widok suki w czerwonej obrozy przypietej do niebiesko-czarnej linki :lool:
Magda&PUMA
Dorplant Team
puma
Avatar użytkownika
Forumowy ekspert ds. piłek na sznurku
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: PUMA
Imię: Magda
Wiek: 22
Lokalizacja: Łódź
Pochwały: 2
Dołączył(a): 24 kwi 2011, 19:41

Re: Obroża i smycz.

Nieprzeczytany postprzez mój pies » 24 mar 2012, 08:37

Poczwara_ napisał(a):Mnie się podobają bardzo ONki w czarnych obrożach, albo brązowych. W ogóle lubię obroże pod kolor psa, no ale nie codziennie.
Raszpla posiada koło 10 obróż w różnych kolorach, ubieram ją zależnie od nastroju. :D


Również preferuję obroże i smycze w kolorze psa, także u nas jak skórzane to kolor naturalny, a jak z tworzywa to czarne.
A, no jak już Torcia dorośnie i będzie porządnie ułożonym psem to dostanie łańcuszkową obróżkę ;-)
ObrazekObrazek

Co posiadacz psa przeczytać powinien o ich wychowaniu: literatura-godna-polecenia-t542.html
mój pies
Avatar użytkownika
Klubowicz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Tora
Imię: ena
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 16
Dołączył(a): 08 wrz 2011, 20:51

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post