Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Porady i problemy zdrowotne owczarka niemieckiego.

Re: Odpowiednia waga psa

Nieprzeczytany postprzez Sebek » 21 sie 2013, o 20:17

Zmniejszę mu do 700 g dziennie i będę nadal kontrolował wagę mam nadzieje, że będzie ok ;-)
Sebek
Świeżak
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Bleki
Imię: Sebastian

Nieprzeczytany postprzez vega_bw » 22 sie 2013, o 12:34

Sebek, to i tak stanowczo za dużo. Takiego łobuza karm co najmniej dwa razy dziennie, warto podawać "zapychacze mordki", czyli coś do żucia,co odwracało by uwagę od michy np suszony ogon wołowy, bycze penisy :D też suszone itp.
Chowała bym też michę,żeby była dostępna tylko w porze posiłków i nie kusiła(bo jak stoi,to pewnie coś tam wpadnie).
Tak, jak napisał Tomek- nasze psy to łakomczuchy :)
Mój również chodzi i sępi :)
Lepszy nieco za chudy owczar, ale sprawny i zdrowy, niż zapasiony z problemami zdrowotnymi.
Choćbyś powiedział o sobie i swoim psie wszystko, to i tak zawsze zostaje coś do powiedzenia...
vega_bw
Klubowicz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Falko zwany Rudym ;)
Imię: Beata
Pochwały: 23

Nieprzeczytany postprzez Joan » 22 sie 2013, o 13:17

Pies rośnie w zasadzie przez pierwsze 6 miesięcy, potem nabierając masy ( kształtując się do ostatecznej formy) może jeszcze dorosnąć i przytyć góra 10%. Wiecznie głodny ( nie łakomy a głodny) pies, to znak, że czegoś mu w organizmie brak. Pies, nawet jak zje worek śruty zbożowej, może być bardzo głodny przy wypchanym żołądku ( tak umiera koala, kiedy eukaliptus przestaje być pożywny). Ja myślę, że lepiej dać mniej pożywnej strawy, niż dużo byle jakiej.
Pozdrawiamy
Obrazek
Joan
Zaawansowany owczarkarz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Woland UlaYaskaEdgar
Imię: Joanna
Pochwały: 55

Nieprzeczytany postprzez Sebek » 22 sie 2013, o 20:07

większość mówi mniej, @Joan mówisz lepszej strawy, to ta karma brit to niby byle co?
Sebek
Świeżak
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Bleki
Imię: Sebastian

Nieprzeczytany postprzez Joan » 22 sie 2013, o 20:16

Na karmach się nie znam, ale nie uważam , że to dobre jedzenie dla psa.
Pozdrawiamy
Obrazek
Joan
Zaawansowany owczarkarz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Woland UlaYaskaEdgar
Pochwały: 55

Nieprzeczytany postprzez 14ruda » 22 sie 2013, o 20:17

Moja Amisza w wieku 7 miesięcy ważyła 25,5 kg.Teraz w wieku 7 lat waży 31-32 kg.
Twój pies to młodziak.moja też w tym wieku mimo tych 25 kilo wyglądała jak szkieletor :lool:
Karmię ją Britem.Odpowiada jej.Dostaje oprócz tego mięso,warzywa,jajka,sery,itp.
Szkolimy NIE tresujemy! http://www.karpeteam.eu
14ruda
Owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Aicha,Zefir
Pochwały: 14

Nieprzeczytany postprzez Andzik » 14 wrz 2013, o 15:30

Pies dorosły waży ok 40 kg. Nie jest więc możliwe, aby od 6go mca przytył tylko 10%. 6 miesięczny szczeniak wg tej teorii ważyłby 36,6 kg około. Nasz ma 7mcy i waży 27 kg. Sebek poszukaj tabeli wagowej w necie i wszystko będzie jasne. Samiec 7 mcy to waga 28.4 kg. Wiadomo, ze trzeba wziąć pod uwagę jaki to etap- początek czy koniec 7 go mca.

-- 14 wrz 2013, o 16:32 --

Każdy pies jest inny. Ilość karmy dawkuj obserwując wagę psa. Tak, aby nie był ani za chudy, ani zapasiony :-)
ObrazekObrazek

ObrazekObrazek
Andzik
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Dasko
Imię: Anna
Pochwały: 1

Nieprzeczytany postprzez 14ruda » 14 wrz 2013, o 22:36

Sebek napisał(a):Witam, mój Blekuś skończy za tydzień 7 miesięcy, waży 26 kg niby się w tabeli mieści ale obawiam się, że waży za mało.

Spojrzałam w książeczkę mojej Amiszki-w wieku 7 miesięcy ważyła 25.5 kg.
W wieku 9 m-cy-28 kg
Jak dorosła waga trzyma się od 31 do 32 kg.Ona do małych suk nie należy.
Długo jadła Brit large breed(najlepiej przyswaja).Obecnie bardziej naturalnie.
Szkolimy NIE tresujemy! http://www.karpeteam.eu
14ruda
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Aicha,Zefir
Pochwały: 14

Nieprzeczytany postprzez Perun » 24 wrz 2013, o 21:02

Reko waży 24,5kg, wysokość w kłębie to około 55cm. Ma 4 miesiące i 3 tygodnie. Jak sądzicie, czy taka waga jest odpowiednia?
Perun
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 24 wrz 2013, o 21:18

Mieści się w normie.
Tomek zawsze pozdrawia.
Tomek
Administrator
Owczarek niemiecki: Viggulec
Imię: Tomasz
Pochwały: 37

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje