Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Tematy związane z owczarkami niemieckimi.

Re: Hodowla z Krainy Wilka Kędzierzyn Koźle

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 15 lis 2013, o 11:56

Edyta - i tu sprowadzamy się do punktu wyjścia. Nie będzie popytu - nie będzie podaży.
Trzeba po prostu ludzi uświadamiać, jak wygląda wzorcowy (tj. zgodny ze wzorcem) owczarek niemiecki.
I wtedy Hodowcy będą kłaść większy nacisk, na hodowanie z głową aby polepszyć popiersie rasy, a nie dla samego rozmnażania futerek :-).
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Owczarkowa wyga
8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nazgul za TM :( Lila
Imię: Aga
Pochwały: 43

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 15 lis 2013, o 11:58

Nie mogę powiedzieć, że "znam", bo Fabiolcię widziałam tylko raz na pokazie szkoły dla psów podczas wystawy ZKwP i to był niezapomniany widok :lool:
Jeślibym kupowała psa na pewno nie kierowałabym się tylko długością sierści, wymaganie byłyby większe :)
Moja sunia jest spod lasu, chodziło o uratowanie jej i nawet jakby była krótkowłosa tez teraz by spała by przy mnie grzejąc mi stopy... ;)
Obrazek

"Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś."
Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Czarnuchomaniaczka
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kafka od Franza
Imię: Grażyna
Pochwały: 42

Nieprzeczytany postprzez gochadrozdek » 15 lis 2013, o 12:00

Wadera napisał(a):MarzenaG , ale chyba kłaki (jako cecha recesywna) mogą się urodzić tez po użytkach? Nie jest tak, że jest ich po prostu mniej i mniejszy wybór, bo przecież uznane zostały niedawno?

Mogą, mogą i się rodzą. M.in. dziadek szczeniaka, o którym mowa w tym ogłoszeniu na allegro - Buffalo Bil - IPO3, SCHH3, FH1, Henry vom Königsforst - IPO3, SCHH3, FH2 i naprawdę jeszcze wiele, wiele innych i psów i suk. I czarnych i wilczastych i bicolorków. I z bardzo dobrym wyszkoleniem i wymiarami nie odbiegających od wzorca
gochadrozdek
Hodowca
8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: ARIA,ZUL,ELISE,CZAKA
Imię: Małgorzata
Pochwały: 9

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 15 lis 2013, o 12:06

Joan - nic nie stoi na przeszkodzie, aby sprowadzić pule genetyczną psów np. z Japonii. Jak chodziłam na szkolenie, do Japonii miała lecieć dobermanka - i poleciała. To się nazywa dbanie o popiersie rasy. Mój Nazgul ma korzenie polsko-czeskie, co mi się bardzo spodobało i dało fantastyczne efekty. No... może czasami jest zbyt pewnym siebie samolem. :lool: Ale ja lubię łobuziaki, bo są do okiełznania - i nie zamieniłabym go na psa wypranego z popędów któremu nie chciałoby się nawet biegać jako lider przy rowerze. :-)

Z miłą chęcią wzięłabym kredyt nawet i na 4 tysiące - żeby mieć taki czesko-holenderski mix ON'ka, rokujący użytkowo.
Ostatnio edytowano 15 lis 2013, o 12:08 przez Aga i N, łącznie edytowano 1 raz
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Owczarkowa wyga

Nieprzeczytany postprzez gochadrozdek » 15 lis 2013, o 12:08

edyciak napisał(a):
gochadrozdek napisał(a):Na wystawie w Kaliszu czeski sędzia psa przerośniętego porównywał z naszym użyteczkiem. Gdyby Zul był wyższy o 1cm, to by to porównanie wygrał. Tak poza wysokością ten drugi on był bardzo proporcjonalny. Sędzia omawiając tego psa wprost określił, że mamy do czynienia z przerośniętym owczarkiem. Mowy o ocenie doskonałej nie było. Otrzymał bardzo dobrą jak nasz Zul.

Gosiu , to zależy od sędziego :-) Ale nie powiesz , że nie ma przerośniętych psów w ZK :-)

No właśnie "powiedziałam", że są ;-)
gochadrozdek
Hodowca

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 15 lis 2013, o 12:20

Ania, wiesz, odcięłam się na długi czas od FB bo mnóstwo bid potrzebuje pomocy. Właścicielom sądy nie robią nic.
Skoro sądy mają takie małe pole do działania wobec zwyrodnialców, to po prostu rozmyślam sobie co będzie dalej. Po wejściu ustawy w 2012 porejestrowały się różne dziwne instytucje. I trochę boli mnie to, że te wszystkie porejestrowane stowarzyszenia, organizacje, nie wybijają się niczym, co mogłoby przyciągnąć takiego psiarza jak ja - osobę, która docenia w psach to co jest najważniejsze - charakter i użytkowość. A nie to, że się urodził najśliczniejszy i należy mu z tego powodu zawiązać muszkę na szyi i kupić czerwoną najmodniejszą smyczkę.

Nie chcę nikogo urazić. Po prostu uważam, że trzeba dbać o popiersie rasy. W każdej organizacji. A nie bawić się "w papierki". Dostałam już ochrzan od Hodowczyni, że rodowód N (a konkretnie ta kartka A4 uzyskana w związku) to dla mnie "papierek". :lool: A no papierek - bo Majeczkę i Vatka poznałam na żywo - miałam przyjemność oglądać ich w pracy na żywo - i to jest dla mnie najważniejsze. Realizm, a nie wytworzone przez człowieka literki. :-)

Ale ja w ogóle lubię klimaty typu "ucieczka od cywilizacji". Wolę posmak błota na ustach pędząc w terenie w niedzielę i zmechacić się jak koń po westernie, niż wizytę w kafejce z lodami na szpilkach popularnych ostatnimi czasy celebrytów. :lool: Co nie oznacza, że nie lubię chodzić na szpilkach - jakoś okazji brak. :lool:
Ostatnio edytowano 15 lis 2013, o 12:26 przez Aga i N, łącznie edytowano 1 raz

Aga i N
Owczarkowa wyga

Nieprzeczytany postprzez Joan » 15 lis 2013, o 12:26

Aga i N napisał(a):Joan - nic nie stoi na przeszkodzie, aby sprowadzić pule genetyczną psów np. z Japonii. Jak chodziłam na szkolenie, do Japonii miała lecieć dobermanka - i poleciała. To się nazywa dbanie o popiersie rasy. Mój Nazgul ma korzenie polsko-czeskie, co mi się bardzo spodobało i dało fantastyczne efekty. No... może czasami jest zbyt pewnym siebie samolem. :lool: Ale ja lubię łobuziaki, bo są do okiełznania - i nie zamieniłabym go na psa wypranego z popędów któremu nie chciałoby się nawet biegać jako lider przy rowerze. :-)

Z miłą chęcią wzięłabym kredyt nawet i na 4 tysiące - żeby mieć taki czesko-holenderski mix ON'ka, rokujący użytkowo.

Aga, zamiast pisać takie straszliwe bzdury, uzupełnij choć z grubsza wiedzę. ON gdzie by na świecie nie był, jeśli jest ON-em, to jest potomkiem Horanda i kilku suk, i nic mu nie pomoże pobyt w Japonii.
Pozdrawiamy
Obrazek
Joan
Zaawansowany owczarkarz
Owczarek niemiecki: Woland UlaYaskaEdgar
Imię: Joanna
Pochwały: 55

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 15 lis 2013, o 12:27

A zatem co mu pomoże??? Rozmnażanie tylko i wyłącznie kłaków???

Idę, bo temat kiślowaty się zrobił.

Aga i N
Owczarkowa wyga

Re: ON/DON a użytkowość i wzorzec rasy

Nieprzeczytany postprzez gochadrozdek » 15 lis 2013, o 13:51

Amerykański "model" owczarka niemieckiego jest o wiele gorszy niż nasz europejski, choć niby ta sama rasa. Nie mniej Amerykanie sprowadzają z Europy (najczęściej z Czech i Słowacji) owczarki z linii użytkowej i trochę ten wzorzec poprawiają lub po prostu hodują dalej te linie. Myślę, że Adze o to chodziło pisząc o "poprawianiu" genów, tak ogólnie to nazywając.
Obrazek
gochadrozdek
Hodowca

Nieprzeczytany postprzez MarzenaG » 15 lis 2013, o 14:00

Joan napisał(a):Ja mam pięć kłaków, w tym tylko dwa z linii mieszanych, pozostałe to kłaki po użytkach, więc właściwie wykład o eksterierach, to raczej nie do mnie.

Joan, nie znam Twoich psów ani osobiście, ani poprzez filmy z ich pracy, więc tak naprawdę nie wiem, czy to jest do Ciebie, czy też nie. Znam bowiem czarne owczarki niemieckie, które nie są użytkami (bo i w rodowodzie ich nie mają, i nie zachowują się jak użytki). Nie znam natomiast żadnego kłaczastego użytka w ZKwP, który byłby rozmnażany w celach użytkowych.

Joan napisał(a):Sam kłak, a nawet i dodatkowe 5 cm w kłębie, jeszcze niczego nie przesądza. Powiedzenie, cytuję: "bo nie te popędy, bo nie taka budowa, bo nie ta zwinność", to taki sam stereotyp.....

Ten "stereotyp" potwierdza się w praktyce.

Joan napisał(a):Co do dalszych uwag, to jeśli Ty obserwujesz 17 lat, to ja co najmniej od 17 roku życia, a to, niestety, będzie trochę dłużej.

17 lat temu zaczęłam swoją przygodę ze sportem kynologicznym i zaczęłam wnikliwą obserwację psów, ich popędów itp. Natomiast psy obserwuję i interesuję się nimi od lat czterdziestu pięciu.

Joan napisał(a):Nie chodzę na plac treningowy (rzadko), zawodów nie organizuję.

No i właśnie tym się różnimy. Ja czerpię swoją wiedzę i doświadczenie z osobistych i bezpośrednich obserwacji i kontaktów.

Wadera napisał(a): Jakby wśród szczylków Fabioli trafił się kudłatek, byłby automatycznie mniej wartościowy, miałby mniejsze popędy?

Hmmm, jakby to napisać, żeby nikogo nie urazić :-P - do służby ani do sportu bym takiego nie wybrała.

Wadera napisał(a):
Napisałaś, że do Policji biorą "miśki", bo wyglądają groźniej, ale ja pisałam o kudłaczach w TOPR i GOPR. Pies lawinowy nie może chyba nie mieć węchu, popędów, być powolny? Przecież to ciężka praca, nie sądzę by brali tam psy jak leci :)

Oczywiście, że w niektórych warunkach sprawdzają się kudłacze. W WOPR-ze wszak głównie nowofundlandy są. Nasz hodowca swojego pierwszego psa służbowego miał teriera rosyjskiego - może nie taki kudłacz, ale wymagający pielęgnacji sierści (ale następny to już maliniak).
Proszę zauważyć, że ja pisałam o przeciętnym kudłaczu owczarka niemieckiego, podkreślając też, że i w sporcie znam takie, które osiągają bardzo dobre rezultaty.

Joan napisał(a): Oczywiście, nie wiesz o tym również, że akurat wzrost jest bardzo łatwo regulować doborem. To właśnie dzięki dobieraniu do rozrodu małych matek, ograniczono wzrost ON do wzorca. Jeśli wzorzec jest ważniejszy niż zdrowie i dobrostan, to nic dziwnego, że psy są wiecznie chore i dożywają 10 lat.

Fabiola ma wzorcowy wzrost (wg FCI oczywiście) 58,5 cm. Normalna jej waga to 28-28,5 kg. Czy to ma oznaczać, że będzie wiecznie chora i dożyje tylko 10 lat?????
Marzena Gałczyńska

Hodowla Owczarków Niemieckich z Linii Użytkowej "Rosa Polonica FCI"
www.rosapolonica.pl
MarzenaG
Hodowca
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Fabiola K-9 BU
Imię: Marzena
Pochwały: 51

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje