Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Porady i problemy zdrowotne owczarka niemieckiego.

Opózniona cieczka?

Nieprzeczytany postprzez stiopa » 11 sty 2015, o 18:11

WItam
Moja 3 letnia suka DON ostatnia cieczke miała 9 czerwca (poczatek cieczki) a wiec kolejna powinna miec w grudniu mniej wiecej w polowie-tak bylo do tej pory.Problem jednak w tym ze cieczki nie ma.Od polowy listopada a wiec miesiac przed terminem bacznie ja obserwuje i codziennie podcieram biala husteczka aby zauwazyc ewentualne krwawienie (pojawialo sie przy poprzednich).Jedyne objawy jakie sie pojawily byly 26 grudnia a mianowicie przez 2 dni na husteczce byl delikatnie ale to delikatnie zabarwiony sluz.Poza tym zadnych objawów typowych dla cieczki-zmiana zachowania suki,opuchniecie sromu czy zainteresowania suką przez psy płci meskiej.
Czy mozliwe zeby grudniowej cieczki miało wogóle nie byc a moze ktos mial przypadek z takim opoznieniem cieczki?Ale az o ponad miesiac?
Pozdrawiam
stiopa
Świeżak
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Imię: szczepan

Re: Opózniona cieczka?

Nieprzeczytany postprzez WarOfWorlds » 12 sty 2015, o 16:44

Nie przejmuj się, nie wszystko musi być jak w zegarku, z wiekiem odstępy między cieczkami mogą być dłuższe, Dopóki czas pomiędzy jedną cieczką na kolejną nie jest dłuższy niż 12 miesięcy, to nie jest to nic nienormalnego :-)
Obrazek
WarOfWorlds
Owczarkarz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Thorin
Imię: Agnieszka
Pochwały: 1

Nieprzeczytany postprzez mój pies » 12 sty 2015, o 21:59

Dokładnie. Moja ma pomiedzy 8 -11 miesięcy przerwy, a wszystko w badaniach wyszło ok. |Taka jej uroda. Są suczki cieczkujące 3 razy do roku, są takie co raz na rok, a nawet jak twierdzi mój wet, miał jedną bernardynkę cieczkującą raz na dwa lata.
Jednak trzeba pamiętać, że kazda wydzielina z pochwy jest sygnalem do obserwacji, dlatego jak cos niepokoi warto zasięgnąć porady lekarza.
ObrazekObrazek

Co posiadacz psa przeczytać powinien o ich wychowaniu: literatura-godna-polecenia-t542.html
mój pies
Klubowicz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Tora
Imię: ena
Pochwały: 23

Nieprzeczytany postprzez metalheart » 14 sty 2015, o 19:28

To ja nie zakładam nowego tematu tylko dołączę:-)Dziś zauważyłam u Ejsi wydzielinę jak przy cieczce,zachowanie też jak przy cieczce.Zawsze miała co sześć miesięcy.A teraz od ostatniej cieczki minęło trzy i pół miesiąca....nie spotkałam się jeszcze z takim przypadkiem.Może ktoś się orientuje w temacie?
metalheart
Początkujący owczarkarz
Owczarek niemiecki: AC(Ejsi)
Imię: Eliza
Pochwały: 4

Nieprzeczytany postprzez WarOfWorlds » 14 sty 2015, o 19:52

Mógł to być tzw pozorny cykl jajnikowy, czyli było wszystko jak trzeba, ale bez owulacji i cykl się skrócił. To nic groźnego :-) chyba, że będzie się powtarzało, to wtedy można się zastanawiać co dalej. Na razie obserwować ;-)
Obrazek
WarOfWorlds
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Thorin
Imię: Agnieszka
Pochwały: 1

Nieprzeczytany postprzez Nanami » 14 sty 2015, o 19:57

Całkiem często suki reguluja sobie cieczki - względem siebie jeśli dwie suki dobrze znają, względem pory roku też, może nawet atypowej pogody...
Zdecydowanie też nie są jakoś bardzo regularne te cieczki. Suczki też między sobą mają najróżniejsze cykle względem długości - prawidłowość to od co 3 miesiace do nawet tylko 1 rocznie... z reguły wypada jedna na wiosnę i jedna na zimę.

Jeśli jest bardzo nietypowe odstępstwo to najlepiej po prostu udać się do weta na USG czy badanie poziomu hormonów, żeby wykluczyć możliwość iż to wcale nie cieczka a np. początki ropomacicza czy może cysty na jajnikach zaburzają cykl.
Anka & Kaza ['] (15.06.2003-11.07.2016)
Nanami
Owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kaza
Imię: Anka
Pochwały: 27

Nieprzeczytany postprzez metalheart » 14 sty 2015, o 21:25

Dzięki, poobserwuję i zobaczę co dalej
metalheart
Początkujący owczarkarz
Owczarek niemiecki: AC(Ejsi)
Imię: Eliza
Pochwały: 4

Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje