Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Problemy i porady dotyczące wychowywania ON i DON.

Re: Paniczny strach, ucieczka

Nieprzeczytany postprzez Crazywithdog » 5 mar 2016, o 20:31

Nie zje, jeśli się naprawdę przestraszy, z mijaniem facetów nie ma problemu, gorzej jak się odezwie.
Będę aranżować sytuacje podchodzenia, rozmawiania i powoli cwiczyć. Nie chce by problem się pogłębił a w tej mierze niewiele się poprawia, chwilami wydaje mi się że panika jest większa. Psica wtedy nie kontaktuje, chce uciekać.
Ma ponad 2 lata, u mnie od ponad roku.
Prawdopodobna przyczyna - poprzedni właściciel ją przeganiał a faceci ze schroniska gonili by złapać.
Crazywithdog
Losowy avatar
Początkujący owczarkarz
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Imię: Anna

Nieprzeczytany postprzez gumiskrosno » 5 mar 2016, o 21:50

Nie jestem ekspertem, ale sytuacja na pewno nie jest prosta. Znajdź coś takiego ( u mnie to piłka) na co w trudnych sytuacjach będziesz umiała przekierować uwagę swojego psa, coś co jest silniejsze niż strach czy podniecenie i pozwoli choć troszkę zmniejszyć stres, a potem tylko ćwiczyć pierwsze z większej odległości, może z jakimś innym znajomym psem który się nie boi, potem coraz bliżej aż pies zrozumie że to nic złego - moim zdaniem nic na siłę to pies pokazuje na ile jest już gotowy.
Życie jest piękne nie dlatego że pozwala popełniać błędy, ale dlatego że daje czas by je naprawić
gumiskrosno
Klubowicz
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Barca
Imię: Tomek
Pochwały: 5

Nieprzeczytany postprzez Crazywithdog » 5 mar 2016, o 21:58

Tak właśnie staram się robić, bardziej właśnie chodziło mi o to, jak reagować gdy psica już wpadła w panikę, ja nie zdołałam wcześniej zareagować. Dziękuje Wam, trzymajcie kciuki:)
Crazywithdog
Losowy avatar
Początkujący owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez Zgój » 5 mar 2016, o 22:28

Zgadzam się z Tomkiem że sytuacja nie jest prosta bo pieseł jest już można powiedzieć dorosły (co nie oznacza że sytuacja nie jest do opanowania). Niedawno pisałem że mój Zbój reagował na osoby które nas odwiedzały strachem i szczekaniem. Dzisiaj problemu już nie ma! Zauważyłem że Zbój najpierw patrzy na mnie. Jak ja idę i kierunku gościa to on się tylko z daleka przygląda i po kilku minutach sam przychodzi.
Opowiem Wam historię z przed tygodnia.
Zobaczyłem ze do furtki zbliża się sąsiad więc nerwowo zacząłem się rozglądać za Zbójem - ten leżał spokojnie koło domu i obserwował co ja robię. Ja zapobiegawczo ostrzegłem sąsiada krzycząc z daleka: Jaaaak Zbóóóój zacznieeee szczeeeekać to nie reeeeaaaaagóóój!!!! Sąsiad wszedł na posesje i po ok 10 minutach Zbój leżał koło mnie wyluzowany. Po 20 minutach zaczął obwąchiwać sąsiada tam gdzie facet nosi klejnoty rodzinne a ten stoi jak wryty i się nie rusza. W trosce o sąsiada klejnoty pada komenda "zostaw" a sąsiad cichym głosem mówi: "mówiłeś żeby się nie ruszać więc się nie ruszam" - pomyślałem brawo Zbój!!! Doszedłem do wniosku że być może moje zachowanie wskazywało na to że to ja bardziej się bałem niż on a on tak na prawdę starał się mnie obronić. Psiaki jak się boją to albo uciekają albo atakują.
Wracając do tematu. Pracuj nad tym a na pewno się uda. Ja też ekspertem nie jestem ale już wiem że jak mój psiór jest nakręcony to żebym mu po nos polędwicę sopocką podsuwał to i tak nie zareaguje. To co na niego działa to odwrócenie jego wagi ulubioną zabawką tzn. piłka!
Mam jeszcze pytanie: W jakich sytuacjach to się pojawia? Na spacerze, w domu?
Zbój, Bonnie i Minnie
"Nie ma na świecie przyjaźni, która trwa wiecznie. Jedynym wyjątkiem jest ta, którą obdarza nas pies." /Konrad Lorenz/
Zgój
Klubowicz
Owczarek niemiecki: Zbój & Bonnie
Imię: Paweł
Pochwały: 10

Nieprzeczytany postprzez Crazywithdog » 6 mar 2016, o 11:52

Na spacerze coraz rzadziej, psica też często oferuje kontakt jak mężczyzna jest daleko, najgorzej jak pojawi się nagle, np. zza zakrętu, wysiądzie z samochodu, wyjdzie zza nas.
W domu nie szczeka, ale jak wyleci na ogród to też i ciężko ją odwołać.
Crazywithdog
Losowy avatar
Początkujący owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez beatrx » 9 mar 2016, o 09:30

ja bym go póki co przez takie miejsca przeprowadzała na jakieś komendzie. jak widzisz zakręt to przejście go tuż przy nodze, najlepiej żebyś drobiła kroczki tak, żeby sunia musiała się na maksa na Tobie skupić. koło samochodów tak samo przechodź, a jak widzisz, ze ktoś idzie za wami to możesz zejść na bok i ją usadzić. więcej luzu dawaj jej w miejscach, gdzie nikt wam nie wyskoczy zza krzaka;)

a jak Ty wyjdziesz z samochodu czy zza domu prosto na nią to też się wystraszy?
beatrx
Owczarkarz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Presto
Imię: Agnieszka
Pochwały: 11

Nieprzeczytany postprzez Crazywithdog » 9 mar 2016, o 10:19

Nie - głównie mężczyźni.
Ostatnio szedł za nami mężczyzn, zauważyłam że psica się trochę boi, zawróciłam i w odległości szłam w jego stronę, oddzielając psicę od niego, przeszła bez problemu a potem chciała powąchać faceta:)
Dużo zależy od dnia i czy dany mężczyzna jej przypasuje:P
Crazywithdog
Losowy avatar
Początkujący owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez Crazywithdog » 10 mar 2016, o 11:10

Raz z górki, raz pod górke, w tłumie było już dobrze a dzisiaj psica tylko szła jakby wypatrując potencjalnego zagrożenia, obserwowała każdego kto nas mijał jakby miał ją zjeść.
Czy mogę obecnie przeprowadzać psice na smakołyka?
Crazywithdog
Losowy avatar
Początkujący owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez Zgój » 10 mar 2016, o 12:50

Jeśli psica lubi smakołyki to jak najbardziej są wskazane. Psica nauczy się że takie zachowanie pochwalasz i poza tym coś jej się dostanie dobrego do szamania. Ja tylko zawsze starałem się zwracać uwagę czy Zbój nie jest na coś "nakręcony". Bałem się ze dając wtedy smakołyka pomyśli że to właśnie jest to dobre zachowanie które pochwalam. Zauważyłem że czasami jak mu dawałem smakołyka a on był skoncentrowany na tym na czym nie powinien się koncentrować - to "połykał" ciacho jak pelikan śledzia i natychmiast wracał np. do szczekania (czasami to nawet ciacho go nie interesowało). Pokazywałem mu ulubioną piłeczkę, wprowadziłem komendę "siad" lub "waruj" i smakołyk leciał w momencie jak skoncentrował się na mnie. Na początku może to nie być łatwe ale ćwicz cierpliwie i konsekwentnie a na pewno po jakimś czasie "odtrąbisz sukces".
Zbój, Bonnie i Minnie
"Nie ma na świecie przyjaźni, która trwa wiecznie. Jedynym wyjątkiem jest ta, którą obdarza nas pies." /Konrad Lorenz/
Zgój
Klubowicz
Owczarek niemiecki: Zbój & Bonnie
Imię: Paweł
Pochwały: 10

Nieprzeczytany postprzez Crazywithdog » 11 mar 2016, o 22:07

Tak właśnie gorzej jak pies się rozgląda, nie może skupić, nie chce ani smaka ani zabawki, tylko wypatruje zagrożenia:(
Crazywithdog
Losowy avatar
Początkujący owczarkarz

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje