Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Inne psie sporty np. agility, frisbee, dogtrekking, bikejoring czy psie zaprzęgi.

Re: pasienie 8-10.06.2012 warsztaty z Sinikka Kumpusalmi

Nieprzeczytany postprzez pastuszkowo » 10 lis 2011, 10:16

dla mnie to żaden problem :)
pzdr
Ola
pastuszkowo
Losowy avatar
Początkujący owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Lokalizacja: Jesionka gm. Szczawin Kościelny
Dołączył(a): 17 maja 2011, 12:09

Re: pasienie 8-10.06.2012 warsztaty z Sinikka Kumpusalmi

Nieprzeczytany postprzez mój pies » 10 lis 2011, 14:11

A ja mam pytanie odnośnie komend. Czy nie ma pasienia po polsku, jak to robią na naszym np. podhalu?
ObrazekObrazek

Co posiadacz psa przeczytać powinien o ich wychowaniu: literatura-godna-polecenia-t542.html
mój pies
Avatar użytkownika
Klubowicz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Tora
Imię: ena
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 19
Dołączył(a): 08 wrz 2011, 20:51

Re: pasienie 8-10.06.2012 warsztaty z Sinikka Kumpusalmi

Nieprzeczytany postprzez pastuszkowo » 16 lis 2011, 13:28

jak wszedzie, możesz nauczyć psa pracy na jakąkolwiek komendę - byleby ją pies rozumiał ;)
pasienie jako sport przyszło z Anglii stąd więc większość ma komendy angielskie
....
a tu moje bordeki zaganiają kury do kurnika http://youtu.be/cxkPu6AVaX8
i trening 6,5 miesięcznego sierściucha http://www.youtube.com/watch?v=4EuHO6P2tAg
pzdr
Ola
pastuszkowo
Losowy avatar
Początkujący owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Lokalizacja: Jesionka gm. Szczawin Kościelny
Dołączył(a): 17 maja 2011, 12:09

Re: pasienie 8-10.06.2012 warsztaty z Sinikka Kumpusalmi

Nieprzeczytany postprzez ewachw » 16 lis 2011, 18:30

Nawiązując do filmiku z kurakami, są tam dwa psy i takie moje ciekawskie pytanie (na pasieniu nie znam się w ogóle), czy te dwa psiaki ze sobą współpracują?? W takim sensie, że każdy z nich ma swoją rolę - "ja pilnuję, a ty zaganiaj uciekiniera"?
ewachw
Avatar użytkownika
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Lena
Imię: Ewa
Wiek: 41
Lokalizacja: Włoszakowice k/ Leszna
Pochwały: 5
Dołączył(a): 13 lut 2011, 09:12

Re: pasienie 8-10.06.2012 warsztaty z Sinikka Kumpusalmi

Nieprzeczytany postprzez pastuszkowo » 17 lis 2011, 09:42

są zawody na dwa psy ale ja nie umiem tak pracować (trzeba mieć osobne komendy, psy muszą być bezwzględnie psłuszne ;)) do tego filmu wzięłąm obydwa moje bc bo
1) nie chciało mi sie kręcić dwóch filmów
2) wiedziałam ,ze będą współpracować
większość psów pasterskich współpracuje ze sobą przy zwierzętach, nie wiem jak to robią ale instynktownie ;)dzielą sie robotą
na filmie w okolicach minut 4:00-4:30 przy uciekającej kurze obydwaj zareagowali bez mojej komendy - i jak widać blokowali skutecznie kurę
w przypadku gdy jeden leżał a drugi pracował - było to na moją komendę
...
kiedy Skip - ten co nie ma tak nisko głowy był młodziutki to obydwaj przy owcach współpracowali w ten sposób, ze Skip tylko popędzał owce od tyłu a Roj nadawał im kierunek
...
kiedyś (już dawno) była taka sytuacja, że byłam na zlocie szeltie, gospodyni miałą swojego borderka - Rojek go poznał jak tam przyjechaliśmy - więc obce dwa samce, w momencie wyprowadzania owiec Roj przyłączył sie do Treka i razem pracując przeprowadzili stado - jakby całe życie razem pracowali
...
znam też dwa bordery, które razem mieszkają , w życiu codziennym sie nie cierpią a przy owcach nie widziałam lepszego teamu.
pzdr
Ola
pastuszkowo
Losowy avatar
Początkujący owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Lokalizacja: Jesionka gm. Szczawin Kościelny
Dołączył(a): 17 maja 2011, 12:09

Re: pasienie 8-10.06.2012 warsztaty z Sinikka Kumpusalmi

Nieprzeczytany postprzez ewachw » 17 lis 2011, 16:51

:-)wspólne zainteresowania łagodzą obyczaje - dziękuję za odpowiedź
ewachw
Avatar użytkownika
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Lena
Imię: Ewa
Wiek: 41
Lokalizacja: Włoszakowice k/ Leszna
Pochwały: 5
Dołączył(a): 13 lut 2011, 09:12

Re: pasienie 8-10.06.2012 warsztaty z Sinikka Kumpusalmi

Nieprzeczytany postprzez pastuszkowo » 17 lis 2011, 18:04

tu racej nie o zainteresowanie chodzi a o pracę
mój Roj na placu treningowym nie odwróci sie do suki z cieczką...co innego jak przekroczy furtke ;)
pzdr
Ola
pastuszkowo
Losowy avatar
Początkujący owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Lokalizacja: Jesionka gm. Szczawin Kościelny
Dołączył(a): 17 maja 2011, 12:09

Re: pasienie 8-10.06.2012 warsztaty z Sinikka Kumpusalmi

Nieprzeczytany postprzez mój pies » 17 lis 2011, 18:47

Wspaniały sport, idealne zajęcie dla pracującego psa.
Być może skorzystamy kiedyś z Torą z takiego kilkudniowego turnusu, bardzo mi się to podoba.
Oglądając film ma się wrażenie, że owce też są wyszkolone do pasienia :D
ObrazekObrazek

Co posiadacz psa przeczytać powinien o ich wychowaniu: literatura-godna-polecenia-t542.html
mój pies
Avatar użytkownika
Klubowicz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Tora
Imię: ena
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 19
Dołączył(a): 08 wrz 2011, 20:51

Re: pasienie 8-10.06.2012 warsztaty z Sinikka Kumpusalmi

Nieprzeczytany postprzez pastuszkowo » 18 lis 2011, 09:01

hehe to częste przekonanie
tzna jeśli ktoś ma tylko 5-10 owieczek i na całym stadku ćwiczy to fakt one sie przyzwyczają do człowieka bardzo mocno, ja mam ich średnio 40 rocznie a do treningów biorę 5-10 z nich (i to w różnych kombinacjach, nie cały czas te same), wiec moje oprócz tego ,ze znają człowieka jako takiego to za nim nie łażą (chyba, ze widzą psa )
pzdr
Ola
pastuszkowo
Losowy avatar
Początkujący owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Lokalizacja: Jesionka gm. Szczawin Kościelny
Dołączył(a): 17 maja 2011, 12:09

Poprzednia strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post