Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Inne psie sporty np. agility, frisbee, dogtrekking, bikejoring czy psie zaprzęgi.

Pasienie też dla onka

Nieprzeczytany postprzez gochadrozdek » 19 kwi 2013, 18:21

A jakże! Nie często słyszy się o owczarkach niemieckich, które potrafią pasać owce a przecież na początku po to je stworzono. Ćwicząc obronę pokusiliśmy się o sprawdzenie jak wygląda to pasienie. Dlatego też wybraliśmy się do Pastuszkowa w Jesionce :ok: . Miałam ćwiczyć tylko ja, ale po pierwszym wejściu wszystkich psów, w tym Arii, Jacenty stwierdził, że z Zulkiem też spróbuje. Oj działo się, działo. Mamy nakręcone filmiki, porobione zdjęcia. Obrobię to i wstawię dla zainteresowanych jak wyglądają początki pasienia owczarków niemieckich. Fajne jest to, że obydwa nasze owczary pracują zupełnie inaczej. 3 dni były dla nas bardzo interesujące. Z pewnością było to pierwsze pasienie naszych czarnych, ale zapewniam Was... nie ostatnie :yahoo:
www.zrudzkiejwatahy.pl

Obrazek
gochadrozdek
Avatar użytkownika
Hodowca
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: ARIA,ZULUS,ELISE
Imię: Małgorzata
Lokalizacja: ŁÓDŹ :)
Pochwały: 9
Dołączył(a): 29 kwi 2011, 18:25

Re: Pasienie też dla onka

Nieprzeczytany postprzez mrowka__1989 » 19 kwi 2013, 18:23

Witam chetnie obejrze fotki :)
mrowka__1989
Losowy avatar

Re: Pasienie też dla onka

Nieprzeczytany postprzez AnnaJagna » 19 kwi 2013, 23:52

Też jestem ciekawa!
AnnaJagna
Avatar użytkownika
Klubowicz
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: jeszcze nie ma
Imię: Anna
Wiek: 33
Lokalizacja: Natal, Brazylia
Pochwały: 27
Dołączył(a): 19 lis 2012, 16:12

Re: Pasienie też dla onka

Nieprzeczytany postprzez pastuszkowo » 20 kwi 2013, 21:15

trzymam za słowo, że "nie ostatnie" ;) bo psiaki radziły sobie bardzo fajnie
pzdr
Ola
pastuszkowo
Losowy avatar
Początkujący owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Lokalizacja: Jesionka gm. Szczawin Kościelny
Dołączył(a): 17 maja 2011, 12:09

Re: Pasienie też dla onka

Nieprzeczytany postprzez MarzenaG » 21 kwi 2013, 04:55

Czekam na filmiki :-) .
Marzena Gałczyńska

Hodowla Owczarków Niemieckich z Linii Użytkowej "Rosa Polonica FCI"
www.rosapolonica.pl
MarzenaG
Avatar użytkownika
Hodowca
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Fabiola K-9 BU
Imię: Marzena
Wiek: 48
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 50
Dołączył(a): 16 kwi 2012, 13:01

Re: Pasienie też dla onka

Nieprzeczytany postprzez gochadrozdek » 22 kwi 2013, 13:39


Jeden filmik, a reszta na moim kanale użytkownika. Z Arią są 3 i z Zulkiem 3. W zależności jak kto chce długo oglądać można sobie wybrać. Nawet 10 minutowy jest :lool:
Link do zdjęć na naszym wątku :-)
www.zrudzkiejwatahy.pl

Obrazek
gochadrozdek
Avatar użytkownika
Hodowca
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: ARIA,ZULUS,ELISE
Imię: Małgorzata
Lokalizacja: ŁÓDŹ :)
Pochwały: 9
Dołączył(a): 29 kwi 2011, 18:25

Re: Pasienie też dla onka

Nieprzeczytany postprzez olaoliwka » 22 kwi 2013, 13:43

Ja też czekam z niecierpliwością na fotki i zdjęcia. Nasza psica raz próbowała pasienia, ale fotek nie mam niestety :-( Okazało się, że coś tam jeszcze po przodkach pastuszkach siedzi. Gdybym tylko miała gdzieś bliżej owieczki, to robiłybyśmy to częściej - fajna sprawa. A jaki pies po tym "wylatany" i zmęczony - w samochodzie to tylko głowa jej się kiwała a po pięciu minutach jazdy to już spała :roftl:

Widzę, że filmik już jest. Super :-)
Ola, Kora, Morka i Micek
olaoliwka
Avatar użytkownika
Początkujący owczarkarz
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kora
Imię: Aleksandra
Wiek: 40
Lokalizacja: Gołębiewo Średnie/Mirotki
Dołączył(a): 22 lis 2012, 15:20

Re: Pasienie też dla onka

Nieprzeczytany postprzez pastuszkowo » 22 kwi 2013, 13:46

jak ja nie cierpię pozostawiania w filmach oryginalnej ścieżki dźwiękowej ;)
pzdr
Ola
pastuszkowo
Losowy avatar
Początkujący owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Lokalizacja: Jesionka gm. Szczawin Kościelny
Dołączył(a): 17 maja 2011, 12:09

Re: Pasienie też dla onka

Nieprzeczytany postprzez gochadrozdek » 22 kwi 2013, 13:50

Taki ze mnie operator filmowy :roftl: Ale tego też się nauczę, a co !! :yahoo:
www.zrudzkiejwatahy.pl

Obrazek
gochadrozdek
Avatar użytkownika
Hodowca
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: ARIA,ZULUS,ELISE
Imię: Małgorzata
Lokalizacja: ŁÓDŹ :)
Pochwały: 9
Dołączył(a): 29 kwi 2011, 18:25

Re: Pasienie też dla onka

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 22 kwi 2013, 20:04

gochadrozdek napisał(a):
Jeden filmik, a reszta na moim kanale użytkownika. Z Arią są 3 i z Zulkiem 3. W zależności jak kto chce długo oglądać można sobie wybrać. Nawet 10 minutowy jest :lool:
Link do zdjęć na naszym wątku :-)


Łał!!! Ale "wyszkolone" owieczki!!! One tak zawsze za człowiekiem, bez psa też? Świetnie to wygląda, takim moim skromnym zdaniem, to instynkt pasienia w ON'kach nie zanikł, kontrolowała stado z lewej do prawej, z prawej do lewej... Ciekawe czy nie pasterska rasa też potrafiłaby trzymać w ryzach stado? Np.... labrador? :ooops: Nie wiem czy prawidłowo przyuważyłam, czy momentami [a w sumie w jednym momencie] zbyt blisko podchodziła ta Twoja czarna łowiecka, chyba w pewnym momencie troszkę owieczki spłoszyła ;-). Oczywiście nie piszę tego w kontekście żeby coś wytknąć jako błąd, a jako bardzo zaciekawiony ciągiem przyczynowo-skutkowym widz. :-)
:brawo: Brawo dla Ciebie Gosia, nachodziłaś się widzę więcej jak wszystkie owieczki i psiska razem wzięte :roftl: ale na pewno warto było zjeść porządne śniadanie i wypróbować oraz pokazać coż drzemie w naszych ONkach :yahoo: :yahoo: :yahoo:
Myślę że i Nazgulowi by się to spodobało....... ależ miałby błysk w oczyskach!!! Muszę zrobić kalkulacje kiedy będę miała trochę wolnych finansów :przerażenie:
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Avatar użytkownika
Owczarkowa wyga
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Wiek: 30
Lokalizacja: Bydgoszcz
Pochwały: 41
Dołączył(a): 27 lut 2011, 16:23

Następna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post