Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Problemy i porady dotyczące wychowywania ON i DON.

Pies i jego zachowanie pod nieobecność właściciela.

Nieprzeczytany postprzez blaaa » 12 kwi 2012, o 14:04

Wracam dziś ze szkoły do domu, i co widzę ? Rozwalone śmieci, zbity kubek, wywalona popielniczka, zjedzone 2 chleby itp. itd.
To nie pierwsza taka sytuacja.
Zdarzają się pobite naczynia, rozlana woda itp.

Taki piękny widok mam, gdy tylko wracam skądś - gdzie byłam dłużej niż godzinę.

Zastanawiam się , w jaki sposób mogę oduczyć psiaka robienia takiej demolki.
Nie chce na nią krzyczeć, ani ją karcić. Mała dobrze wie że źle robi, co widzę po jej zachowaniu, gdy tylko wrócę do domu.

Myślałam o zakładaniu kagańca, gdy będę gdzieś wychodzić, ale tak na prawdę nie mam żadnego dobrego pomysłu ;<
blaaa
Losowy avatar

Re: Pies i jego zachowanie pod nieobecność właściciela.

Nieprzeczytany postprzez saacrum » 12 kwi 2012, o 14:23

absolutnie nie kaganiec! Ja zamykam mojego w moim pokoju i tylko tam siedzi gdy nikogo nie ma w domu. Drzwi zamykam na klucz bo otwiera. Proponuje usunięcie wszystkiego z niskich szafek, zostawić malutkiej gryzaki takie jak uszy wołowe, kong, kości i inne :) ja jeszcze wszytko wyciągam z prądu gdyby wpadł na pomysł zjedzenia kolejnego kabla :)
"Możesz powiedzieć psu największe głupstwo, a on spojrzy ci w oczy tak, jakby chciał rzec: 'O Boże, masz absolutną rację! Nigdy bym na to nie wpadł." Dave Barry

Obrazek

Obrazek
saacrum
Owczarkowa wyga
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Xandor
Imię: Monia
Pochwały: 11

Nieprzeczytany postprzez beata1965 » 12 kwi 2012, o 15:14

Dokładnie tak jak mówi Monika, zabezpieczyć wszytko co niebezpieczne dla psa i dać mu zajęcie :-) Ja swoją zostawiam w jednym pomieszczeniu z jej zabawkami, ale najlepiej się u nas sprawdza duża kość wołowa 3 godziny pewnego zajęcia, a później zasypia ze zmęczenia nudnym zajęciem :lool:
beata1965
Owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Boni
Imię: Beata
Pochwały: 3

Nieprzeczytany postprzez blaaa » 12 kwi 2012, o 15:23

Tylko problem jest w tym, że ucho wołowe, patyki, miśki, nic nie pomagają ;<
Łazi po ławie, wszystko z niej zrzuca itp.
blaaa
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Kilche » 12 kwi 2012, o 15:26

Chyba będziesz musiała trochę przeczekać, suńka jest młoda i to normalne, że rozrabia. Może klateczka by pomogła? ;)
Kilche
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez kalyna » 12 kwi 2012, o 15:31

Kilche napisał(a):Może klateczka by pomogła? ;)

no właśnie też wpadłam na ten sam pomysł :)

taką klatkę psiak uważałby za swoją ostoję spokoju przy otwartych drzwiczkach, a na czas wyjścia zamykanie :) i w klatce zostawiać coś do memłania :)
kalyna
Moderator
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Sonia & Ghandi
Imię: Alina
Pochwały: 14

Nieprzeczytany postprzez blaaa » 12 kwi 2012, o 15:37

Hmm.. jakoś klatka nie za bardzo mnie przekonuje. Nie chciałabym psiaka więzić we własnym domu. Jakoś nie mam serca by tak ją zamknąć ;)
blaaa
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez saacrum » 12 kwi 2012, o 15:43

to może zamknij ją w swoim pokoju i zostaw coś do memłania. Ja np. wybieram najbardziej zakręcone uszy wołowe i w te rowki wciskam szynkę :) Psu ładnie pachnie i musi zjeść pół ucha żeby się dostać do najlepszego. Potem śpi :D ew obgryza ścianę :roftl: mój teraz już wie że jak mówię 'do góry' idzie pod drzwi do mojego pokoju i grzecznie czeka aż rodzice wstaną lub ja wrócę :) Nauczy sie :)
"Możesz powiedzieć psu największe głupstwo, a on spojrzy ci w oczy tak, jakby chciał rzec: 'O Boże, masz absolutną rację! Nigdy bym na to nie wpadł." Dave Barry

Obrazek

Obrazek
saacrum
Owczarkowa wyga
Owczarek niemiecki: Xandor
Imię: Monia
Pochwały: 11

Nieprzeczytany postprzez blaaa » 12 kwi 2012, o 15:45

Monia , twój psiak, jest nadzwyczajnie utalentowany hah ;)
No kupiłam jej, ale o szynce nie pomyślałam, ale spróbuje, obiecuje ;)
blaaa
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez kalyna » 12 kwi 2012, o 15:46

blaaa napisał(a):Hmm.. jakoś klatka nie za bardzo mnie przekonuje. Nie chciałabym psiaka więzić we własnym domu. Jakoś nie mam serca by tak ją zamknąć ;)

oczywiście każdy ma swoje zdanie :-)

ja właśnie oglądam się za nią.. krzywdy pies sobie w niej nie zrobi itp.
to tak samo jak pies ma swoją budę, gdzie nikt mu nie przeszkadza.....

edit. możesz posmarować np, pasztetem :)
kalyna
Moderator
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Sonia & Ghandi
Imię: Alina
Pochwały: 14

Następna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Opcje