Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Przepisy dotyczące psów oraz informacje o psach ukazujące się w szeroko rozumianych mediach.

Pies przestraszył kobietę - właściciel zapłaci odszkodowanie

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 25 lip 2014, o 20:07

Obrazek

"Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś."
Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Czarnuchomaniaczka
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kafka od Franza
Imię: Grażyna
Pochwały: 41

Re: Pies przestraszył kobietę - właściciel zapłaci odszkodow

Nieprzeczytany postprzez mój pies » 25 lip 2014, o 20:55

Taki precedens może spowodować "naciągactwo".
Ciekawe, czy ta osoba dostała by odszkodowanie, gdyby wystraszyła się nagle pojawiającego się sąsiada, który akurat głośno mówił co do tel. komórkowego.
ObrazekObrazek

Co posiadacz psa przeczytać powinien o ich wychowaniu: literatura-godna-polecenia-t542.html
mój pies
Klubowicz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Tora
Imię: ena
Pochwały: 19

Nieprzeczytany postprzez AnnaJagna » 26 lip 2014, o 01:28

Nie jest dobrym objawem, że ludzie boją się psów. No ale to nie wzięło się z niczego... niestety. Skoro pies oszczekuje...

Zdarzyło mi się, że straciłam równowagę próbując się usunąć z drogi biegnącemu ślepo przed siebie dziecku. Gdyby mi się coś stało, mogłabym próbować pozywać?
A gdyby tak pani wnuś zza rogu wyskoczył, też byłoby odszkodowanie?

Nie wiem, co myśleć o tej sprawie... Przychodzi mi jedynie do głowy, że pomiędzy sąsiadami konflikt był już wcześniej. Możliwe, że z powodu psa właśnie.
AnnaJagna
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: jeszcze nie ma
Imię: Anna
Pochwały: 28

Nieprzeczytany postprzez CanisFamiliaris » 26 lip 2014, o 10:31

Taka zabawna sytuacja mnie się przypomina :) Z 10 lat temu miałam zabawnego sąsiada, akurat na klatce schodowej na pierwszym odcinku spaliła się żarówka, wchodziłam przez bramę i za wahadłowymi drzwiami mignął mi cień. Przestraszyłam się, podeszłam powoli i widzę za drzwiami ukrywającego się mężczyznę, niewiele myśląc - z całych sił kopnęłam w wahadłowe drzwi, żeby znokautować faceta. Zza drzwi wytoczył się facet - mój dobry sąsiad - z rozbitym przeze mnie nosem. Jako, że miał on naturę kiepskiego komika, chciał mnie po prostu przestraszyć - a ja to wzięłam na poważnie. Na szczęście nikt nikogo nie skarżył...
CanisFamiliaris
Owczarkarz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Bura Won Do Domu :)
Imię: Marzena
Pochwały: 34

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 26 lip 2014, o 17:23

Musimy liczyć się - my, właściciele psów - w coraz wiekszym stopniu z tym, jak nasze zwierzę jest postrzegane przez otoczenie. Mieszkam w bloku - no to mój pies nie ma prawa szczekać na ludzi na klatce schodowej ani przed blokiem. Sprawy podobne do przytoczonej jeszcze są nieliczne, ale to kwestia czasu. Jeszcze trochę, a będziemy musieli prosić wszystkich sąsiadów o zgodę na to, abysmy kupili sobie psa do bloku. Na pocieszenie - podobno są już osiedla w Holandii tylko dla bezdzietnych...

Zofia
Zofia
Sędzia próby pracy
Imię: Zofia
Pochwały: 127

Nieprzeczytany postprzez AnnaJagna » 26 lip 2014, o 17:42

U mnie, na północnym wschodzie Brazylii często zabrania się posiadania psów w blokach. Jest to niekonstytucyjne, w Polsce też byłoby, bo nie można dyktować nikomu co może, a czego nie w mieszkaniu posiadać. Bryza jest tu postrzegana jako duży pies i przez to absolutnie nieodpowiedni do bloku, jednak zaskarbiła sobie sympatię wielu sąsiadów. Popisujemy się sztuczkami i przede wszystkim nieobszczekiwaniem ludzi. Sąsiadka z małym rozwydrzonym i rozszczekanym pinczerem ma przechlapane, bo mały już ugryzł...i pokrył sunię innej sąsiadki. Obie panie zasługują na nagrodę za głupotę, ale to już inna historia...
AnnaJagna
Klubowicz
Owczarek niemiecki: jeszcze nie ma
Imię: Anna
Pochwały: 28

Nieprzeczytany postprzez Aletheia » 26 lip 2014, o 22:13

Nie jest to moim zdaniem normalne, na pouczeniu właściciela powinno się skończyć. Hipotetyczna sytuacja- jeśli sąsiedzi mają kota, który chodzi wolno i krótko mówiąc załatwia się na moim ogródku, ja jestem w ciąży, czy mam ich pozywać o nieumyślne narażenie życia lub zdrowia z powodu toksoplazmozy? Czy jak sąsiad zaskoczy mnie na klatce schodowej, wypadną mi jajka z ręki i się pobiją- mam go oskarżać o poniesione straty materialne? Jak się potknę na krawężniku i złamię nogę, mam skarżyć zarządcę drogi? Absurd goni absurd.

Co mnie bardzo martwi- mam wrażenie, że coraz mniej dzieci normalnie reaguje na psy, zwierzęta. Kiedy ja byłam mała dzieci lgnęły do psów jak muchy do... Ostatnio przechodziłam ze swoim wymęczonym SZCZENIAKIEM, niezwracającym wtedy jakiejkolwiek uwagi na ludzi wąską uliczką wiodącą nad jezioro. Jedno dziecko zareagowało z agresją krzycząc "głupi pies" i próbując uderzyć mojego psa, inna dwójka mało co na ogrodzenie nie weszła ze strachu, że pies przechodzi pól metra dalej. Tylko jedna dziewczynka się uśmiechnęła i powiedziała do mamy, że piesek jest podobny do ich Dżeka. Nie wróży to dobrze ani psom ani psiarzom ani tym dzieciom. I wątpię, żeby miało być lepiej, kiedy maluchy na wycieczkach szkolnych robią komórkami zdjęcia krowom, bo nigdy nie widziały podobnych dziwów.
Aletheia
Losowy avatar
Świeżak
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Imię: Alicja
Pochwały: 2

Nieprzeczytany postprzez Joan » 27 lip 2014, o 00:16

Jesteśmy na dobrej drodze do betonowych pustyń. Nie tylko my - cały świat.
Wszystko wszystkim przeszkadza a jest to przecież subiektywna sprawa. Ile to razy mówi się, że najpierw skrzywdzi zwierzaka a potem człowieka...
Nie ma żadnej różnicy między przedpotopowym domostwem, którego trzeba było strzec we dnie i w nocy przed opryszkami a współczesnym światem z wyrafinowanym prawodawstwem - i wtedy, i teraz wygrywa ten, kto ma do tego "wątrobę". Konflikt interesów zawsze jest ten sam, zmieniły się tylko środki.
Czyjaś nadreaktywność emocjonalna powinna być leczona, a kosztami tegoż nie powinna być obarczana przypadkowa osoba.
Pozdrawiamy
Obrazek
Joan
Zaawansowany owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Woland UlaYaskaEdgar
Imię: Joanna
Pochwały: 54

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 27 lip 2014, o 07:55

Pozwalam sobie mieć odmienne zdanie. To nadaktywność emocjonalna psa szczekającego na widok ludzi na klatce schodowej powinna być leczona. Klatka schodowa to nie prywatny ogród, do którego wchodzi obcy człowiek.
Na moim osiedlu stary ON szczeka na widok każdego człowieka czy psa - przechodzącego w promieniu 20-30 metrów. Gdy był mlodszy, dodatkowo miotał się na smyczy do przechodniów przy zerowej reakcji właściciela. Teraz nie ma już siły na szarpanie się, tylko szczeka. Wystarczy jeden tak zachowujący się pies, aby wielu ludzi czuło niechęć do zwierząt. Ten ON nie jest wyjątkiem - na moim osiedlu kilka małych pieseczków, puszczanych luzem, też jazgoli w stronę ludzi, dobiegając o kilka metrów. Psów w Polsce przybywa bardzo szybko - ale psów wychowanych do bezkonfliktowego życia w mieście przybywa zdecydowanie mniej.

Przed dwoma tygodniami rozmawiałam z panią, ktorej pies, o gabarycie prawie basseta, dobiega do ludzi - puszczany luzem - i lapie zębami za ubranie. Pani jest przekonana, że zwierzątko samo z siebie zmądrzeje jak skończy dwa lata. Nie będzie tracić czasu ani pieniędzy na szkolenie.

To my - psiarze - w pierwszej kolejności jestesmy odpowiedzialni za niechęć ludzi do naszych zwierząt.

Zofia
Zofia
Sędzia próby pracy
Imię: Zofia
Pochwały: 127

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 27 lip 2014, o 09:07

Niestety, jeśli kobieta doznała uszczebku na zdrowiu ma jak najbardziej prawo domagać się zadośćuczynienia. Mam nadzieję, że sąd równie sprawiedliwie potraktuje ofiarę np rzuconej pod nogi petardy.
Nie wiemy czy był to pies niewychowany, który szczeka na wszystko od szczeniaka, a pańciostwu się nie chciało, czy np pies niedawno adoptowany/przygarnięty i w trakcie nauki i pechowo doprowadził do wypadku. Przeraża mnie to, bo z moim psem też miałam różne problemy, na szczęście nikt na tym nie ucierpiał, a i praca nad nim zrobiła swoje. Przerażają mnie tez rakcje psiarzy i to co wypisują pod podobnymi informacjami - pani posiadająca rasę większą od ON ma prenensję do biegaczy, którzy "prowokują jej psa" i ona ma przez nich problem z utrzymaniem go na smyczy, prześwidczenie, że pies "dobrych ludzi nie gryzie", chamskie komentarze. Gdy moja Kafka szczęknęła na biegnącą kobietę myślałam, że się ze wstydu spalę i przepraszałam ją dośc długo. Tym bardziej głupio, bo okazało się, że pani była już przez psa pogryziona. Dziś Kafka biegaczy i rowerzystów ignoruje, na szczęscie mamy ich od groma na trasach spacerowych, co ułatwiło naukę właściwych zachowań. Tylko rowery sprawdza czy czasem jej własny pan nie jedzie, ale nie podbiega i nie straszy. :on:
Obrazek

"Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś."
Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Czarnuchomaniaczka
Owczarek niemiecki: Kafka od Franza
Imię: Grażyna
Pochwały: 41

Następna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje