Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Zabawki, akcesoria do pielęgnacji i szkolenia owczarka alzackiego oraz trenowania psich sportów.

Płyn maskujący zapachy

Nieprzeczytany postprzez moniq83 » 1 mar 2013, o 15:31

Słuchajcie,

Pewnie wielu z Was wozi swoje pupile samochodem. Moje auto niestety jest trzydrzwiowe, niezawielkie i sporadycznie moją 5 miesięczną DON'kę wożę na tylnym siedzieniu (zresztą bardzo to lubi).
Niestety koleżanka zwróciła mi ostatnio uwagę, że trochę czuć psiną.
Czy znacie i polecacie jakieś specyfiki neutralizujące te zapachy?

Auto oczywiście sprzątam i odkurzam dość często, no i ja sama nie czuję zapachu psa w samochodzie, ale inni czują.
Idzie wiosna, słońce nagrzewające auto na pewno wzmocni te zapachy tak więc chciałabym temu jakoś zapobiec.
Będę wdzięczna za wszelkie wskazówki.

PS Ostatnio znalazłam coś takiego: https://www.aquaelzoo.pl/psy/higiena-i- ... l,464.html
moniq83
Losowy avatar

Re: PŁYN MASKUJĄCY ZAPACHY

Nieprzeczytany postprzez AnnaJagna » 1 mar 2013, o 16:21

A wozisz psa bezpośrednio na siedzeniu czy masz jakąś podkładkę lub pokrowiec? Takie coś możnaby często prać i zapach psa nie zostawałby na tkaninie foteli. Ja właśnie wożę psa na takim samodzielnie uszytym pokrowcu, który zamocowany jest na wszystkich zagłówkach i z jednej strony chroni tylne siedzenie od piasku, sierści itp, a z przodu zasłania przerwę między przednimi fotelami, dodatkowo zabezpieczając psa przed wypadnięciem w razie ostrzejszego hamowania.
Płynów maskujących nie używam żadnych.
AnnaJagna
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: jeszcze nie ma
Imię: Anna
Pochwały: 29

Nieprzeczytany postprzez anita » 1 mar 2013, o 16:47

nalezy sobie odpowiedziec na pytanie: czy TOBIE ten zapach przeszkadza? jesli nie przeszkadza i to twoj samochod to czujesz potrzebe zeby rozpylac chemikalia w aucie :lool:

(ps: moja "znajoma" kiedys poprosila zebym zawiozla ja gdzies, niedaleko, powiedzialam ze ok nie ma problemu, poszlysmy do auta a tam psia siersc, zapach tez czuc bo u nas morze i pies czesto korzysta, no coz wiedziala ze mam psa ale jakos nie skojarzyla i co? i nie pojechala ze mna, stwierdzila ze jakos sobie poradzi :brawo:
anita
Początkujący owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Igma (Ava FideCanem)
Imię: Anita
Pochwały: 2

Nieprzeczytany postprzez AnnaJagna » 1 mar 2013, o 17:21

anita napisał(a):nalezy sobie odpowiedziec na pytanie: czy TOBIE ten zapach przeszkadza? jesli nie przeszkadza i to twoj samochod to czujesz potrzebe zeby rozpylac chemikalia w aucie :lool: (...)

A to swoją drogą :lool: .
Może również przeszkadzać sam fakt, że innym przeszkadza.
Myślę, że regularnie prana mata/pokrowiec rozwiąże problem.
AnnaJagna
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: jeszcze nie ma
Imię: Anna
Pochwały: 29

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 1 mar 2013, o 21:49

Dokładnie. Niby mata wygląda na czystą, ale jak się przyłoży nochala........

Także jedynym rozwiązaniem jest mata i jej pranie.
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Owczarkowa wyga
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Pochwały: 41

Nieprzeczytany postprzez Bejti » 1 mar 2013, o 22:59

U nas Arianna jeździ w bagażniku, czasami przeskakuje na tylną kanapę bo nie mamy kratki, ale to się niedługo zmieni. Nie używamy niczego do niwelowania psich zapachów, mamy tylko zapaszek dyndający pod lusterkiem, poza tym ja nie czuję psich zapaszków. Jedyne co przeszkadza pasażerom, jak już się takowi napatoczą to wszechobecna sierściucha Arianny :D Ale zanim ktoś się wpakuje do auta mówię od razu, że fotele gubią sierść na wiosnę :lool: i jak się nie podoba mieć wszystko w sierści to proszę zasuwać na nogach ;]
Bejti
Zaawansowany owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Aria & Drago
Imię: Beata
Pochwały: 15

Re: Płyn maskujący zapachy

Nieprzeczytany postprzez moniq83 » 3 mar 2013, o 16:10

No właśnie dzisiaj zamówiliśmy taką matę. Także chyba to będzie dla nas najlepsze rozwiązanie.

PS Gdyby ktoś jednak używał takich produktów chemicznych do niwelowania zapachów proszę o opinie :)
moniq83
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 3 mar 2013, o 16:49

Najlepszym niwelatorem będzie wypranie tapicerki.
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Owczarkowa wyga
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Pochwały: 41

Nieprzeczytany postprzez BarbaraS » 11 mar 2013, o 11:04

Można spróbować roztworu wody z octem. Spryskać, przetrzeć - jak komu wygodniej.
BarbaraS
Losowy avatar
Początkujący owczarkarz
Owczarek niemiecki: Barbi/Figa
Imię: Barbara
Pochwały: 6

Nieprzeczytany postprzez basia79 » 13 mar 2013, o 08:56

Ja znalazłam sposób i mam porównanie. Pies jeździ w 2 autach moim i męża.
Oboje wozimy psa na matach- jednak jest znaczna róznica zapachu.
U mnie psa nie czuć a w drugim aucie hmmm troszke zalatuje.
Więc do rzeczy.
Kupiłam w Biedronce z myślą o wilgoci taką poduszeczkę której zadaniem jest pochłanianie wilgoci i zapachu . I o dziwo działa. Psa nie czuć a jeździ ze mną w długie ponad godzinne trasy 2-3 x w tyg. Dodam że często wożę ludzi i moją mamę która wszystko wyniucha :)
Powiem Wam że jestem zadowolona i kupie taki pochłaniacz do drugiego auta. Nie było w Biedronce juz ich ale były takie same do pochłaniania zapachów z butów i też zamierzam je wypróbować w aucie :)
basia79
Losowy avatar

Następna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje