Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Problemy i porady dotyczące wychowywania ON i DON.

Podgryzanie Dziecka

Nieprzeczytany postprzez kazan » 9 gru 2011, o 16:17

Witam.Mój trzy miesięczny owczarek bardzo lubi zabawy z moją córką.Problem polega na tym ze on nie bawi się z dzieckiem tylko dzieckiem często doprowadza ją do płaczu.Proszę o rade co robić.
kazan
Losowy avatar

Re: Podgryzanie Dziecka

Nieprzeczytany postprzez beata1965 » 9 gru 2011, o 17:10

Podejrzewam, że nie ma na to złotego środka po prostu czas. Ale powiem jak ja oduczam moja 3,5 miesięczna sunie gryzienia. Otóż w momencie kiedy zaczyna nas podgryzać przytrzymujemy jej pysk przy tym stanowczym tonem wypowiadamy komendę zakazującą typu "fe" bądź "nie wolno" i powiem szczerze, że widzę postęp przynajmniej mnie nie gryzie tz. zaczyna, ale jak tylko złapię pysk i przytrzymam to przestaje i zaczyna lizać. Wiem, że to w przypadku dziecka jest trudne, ale próbujcie kiedy zauważycie. Metoda podejrzana od amerykańskiego zaklinacza psów. Powodzenie :)
beata1965
Owczarkarz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Boni
Imię: Beata
Pochwały: 3

Nieprzeczytany postprzez BarbaraS » 9 gru 2011, o 17:50

beata1965 napisał(a): Otóż w momencie kiedy zaczyna nas podgryzać przytrzymujemy jej pysk przy tym stanowczym tonem wypowiadamy komendę zakazującą typu "fe" bądź "nie wolno" i powiem szczerze, że widzę postęp przynajmniej mnie nie gryzie tz. zaczyna, ale jak tylko złapię pysk i przytrzymam to przestaje i zaczyna lizać. Wiem, że to w przypadku dziecka jest trudne, ale próbujcie kiedy zauważycie

Oj, ostrożnie z takimi metodami bo może się zdarzyć, że pies będzie kojarzył obecność dziecka z karą a stąd już niedaleko do zwalczania dziecka.
Jeśli psu czegoś się zabrania to należałoby też pokazać co wolno (wolno np. na komendę pójść na miejsce i dostać za to nagrodę).
BarbaraS
Losowy avatar
Początkujący owczarkarz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Barbi/Figa
Imię: Barbara
Pochwały: 7

Nieprzeczytany postprzez Brawurka » 9 gru 2011, o 20:03

Myślę, że dużo zależy od w jakim wieku jest córka. Jedno jest pewne: zabawy dziecka z psem TYLKO w obecności któregoś z rodziców. Zabawa powinna zostać przerwana natychmiast, kiedy pies zacznie podgryzać dziecko. Dokładnie w tym samym momencie, kiedy je pierwszy raz złapie. Trzeba go nauczyć, że nie ma prawa chwytać zębami Waszej córki. Na razie ma ostre ząbki, ale jest jeszcze malutki, za chwilę będzie ważył kilkadziesiąt kilo, a wy będziecie się zamartwiać, żeby w zabawie nie zrobił dziecku poważnej krzywdy. Inna kwestia, to czy uczycie dziecko i psa jak się bawić, by pies nie podgryzał (zabawki, aportowanie - NIGDY siłowanki, przewracanki, szarpanki, nic co może, w którymś momencie sprowokować psa do próby udowodnienia, że jest silniejszy).
Reagujcie już i zdecydowanie, póki macie w domu psie dziecko, a nie dorosłego owczarka.
Nie traktuj psa jak człowieka, żeby on nie potraktował Cię jak psa
Dbajmy o kulturę języka polskiego na forum; używajmy wielkich liter, znaków przestankowych i programów "wyłapujących" błędy ortograficzne, jeżeli ktoś sam sobie z nimi nie radzi ...
Obrazek
Brawurka
Zaawansowany owczarkarz
8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Amon, Pera
Imię: Aneta
Pochwały: 29

Nieprzeczytany postprzez kazan » 10 gru 2011, o 10:46

Bardzo wam dziękuje za pomoc, na pewno spróbuje wszystkiego. Dodam jeszcze ze córka ma sześć lat.
kazan
Losowy avatar

Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Opcje