Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Porady i problemy zdrowotne owczarka niemieckiego.

Re: Podgryzanie łap...

Nieprzeczytany postprzez kalyna » 21 wrz 2012, o 10:54

Moje dodatkowo myją także sobie pazurki...
A jak myją sobie uszy, to liżą łapę, drapią się w uchu i znowu liżą łapę i znowu w uchu :lool:
Pozostałą higienę pozostawię bez komentarza :D

Boże mam jakieś dziwne psy :przerażenie: albo za długo z kotami przebywają :D
kalyna
Moderator
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Sonia & Ghandi
Imię: Alina
Pochwały: 14

Nieprzeczytany postprzez mój pies » 21 wrz 2012, o 13:27

Nie zrozumiałaś. Mowa o chorobliwym, natrętnym wylizywaniu łap, które po czasie daje kliniczny obraz chorobowy na skórze.
Nie przerabiałaś z psem tego problemu to nie wiesz. Na moje kilka psów, jeden taki problem miał.
Najważniejsze swojego pieska obserwować i jak coś powaznie niepoki, iść do lekarza.
O higienie .... to nie ten wątek.
Ale i z tym różnie bywa http://www.mvet.pl/031--PROBLEMY-ZWIAZA ... ELEGNACJA/
ObrazekObrazek

Co posiadacz psa przeczytać powinien o ich wychowaniu: literatura-godna-polecenia-t542.html
mój pies
Klubowicz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Tora
Imię: ena
Pochwały: 23

Nieprzeczytany postprzez kalyna » 21 wrz 2012, o 13:50

mój pies napisał(a):Nie zrozumiałaś. Mowa o chorobliwym, natrętnym wylizywaniu łap, które po czasie daje kliniczny obraz chorobowy na skórze.
Nie przerabiałaś z psem tego problemu to nie wiesz. Na moje kilka psów, jeden taki problem miał.
Najważniejsze swojego pieska obserwować i jak coś powaznie niepoki, iść do lekarza.
O higienie .... to nie ten wątek.
Ale i z tym różnie bywa http://www.mvet.pl/031--PROBLEMY-ZWIAZA ... ELEGNACJA/

napisałam tego posta, aby wykluczyć w naszym wypadku nieprzyswajanie mięsa..
A na dodatek podałam przykłady, że psy też dbają o higienę. Aby ktoś kto czyta ten wątek, od razu nie pomyślał, że coś psu może nie służyć.

Za OFF przepraszam....
kalyna
Moderator
Owczarek niemiecki: Sonia & Ghandi
Imię: Alina
Pochwały: 14

Nieprzeczytany postprzez margo870 » 21 wrz 2012, o 18:52

ostatnio miałam sporo pracy ale już jestem z powrotem...no więc starsza suczka obecnie babuleńka bo w maju skończyła 15 lat je zazwyczaj to samo nie miała wprowadzanych udziwnień do diety, w tych miejscach które podgryzuje nie widać zmian na skórze najczęściej jest to miejsce na przednich łapach tak od przodu przedramienia i to jest raczej rodzaj takiego skubania przednimi zębami, natomiast ta młodsza 3 letnia ostatnio wpakowała do pyska łapę....;P tzn tak jakby sama siebie chciała ugryźć w przedramię...zaznaczam że obie nie miały żadnego kontaktu ze sobą i nigdy nawet się nie widziały...
jak narazie staram się obserwować...
margo870
Początkujący owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Mishka
Imię: Gosia

Nieprzeczytany postprzez Zbychu » 21 wrz 2012, o 19:30

margo870 napisał(a):natomiast ta młodsza 3 letnia ostatnio wpakowała do pyska łapę....;P tzn tak jakby sama siebie chciała ugryźć w przedramię...

Może to nie ma żadnego związku z tą przypadlością , ale czy czasem nie masz w pobliżu pasiek z pszczolami, lub innych owadów. To co napisalaś o próbie wlasnego gryzienia przypomnialo mi jak mojego bylego użądlila najprawdopodobniej pszczola w język i sam sobie odgryzl jego część. Zaraz jak się zorientowalem polecialem do weta, który stwierdzil, że jest to normalny odruch zwierzęcy.
Zbychu
Losowy avatar

Poprzednia strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje