Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Problemy i porady dotyczące wychowywania ON i DON.

Re: Podnoszenie nogi do siku :P

Nieprzeczytany postprzez justysiek » 29 lis 2012, o 16:33

mój owczar ma prawie 12 msc i podnosi łapę do sikania dopiero od ok 2 msc i to tylko na spacerze, bo na podwórku sika jak suczka :-)
justysiek
Początkujący owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Cezar
Imię: Justyna
Pochwały: 2

Nieprzeczytany postprzez AnnaJagna » 29 lis 2012, o 17:16

Zofia napisał(a):Dorosłe, a mocno pewne siebie suki przybierają czasem wręcz akrobatyczne postawy (stawanie na przednich łapach do sikania z podpórką zadkiem o latarnie czy słup), byle tylko jak najwyżej umieścić swoj podpis.

Zofia Mrzewińska

No to moja mała tak ma. Uprawia yogę przy okazji siku... .

EDIT: A dzisiaj chciała mnie oszukać mała spryciula. W związki z tym, że lubi znaczyć, zlecam jej opróżnić pęcherz na trawce pod blokiem, jeszcze przed spacerem. Zdarzało jej się usiąść zamiast siknąć, zdarzało jej się przykucnąć i przez nieuwagę musiałam ją chyba kiedyś pochwalić, bo dzisiaj ewidentnie pozostała w pozycji do sikania (ale bez sikania) przez kilka sekund po czym zadowolona podeszła do mnie, bo zawsze ją wołam jak skończy. Dobrze, że ją sprawdzam, bo bym się dała oszukać... . Powiedziałam jej, że jest oszustką i poszła z powrotem na trawkę.
Ostatnio edytowano 30 lis 2012, o 00:07 przez AnnaJagna, łącznie edytowano 3 razy
AnnaJagna
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: jeszcze nie ma
Imię: Anna
Pochwały: 29

Nieprzeczytany postprzez beatrx » 29 lis 2012, o 18:07

mój ma 5lat a jeszcze mu się zdarza czasem sikać na czterech łapach :lool: a nogę zaczął podnosić jak miał około roku
beatrx
Owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Presto
Imię: Agnieszka
Pochwały: 11

Nieprzeczytany postprzez nebrot » 3 gru 2012, o 02:54

Nasz poprzedni ON nigdy nie podniosl nogi do siusiania. Ja bylam zachwycona, bo po pierwsze robil siusiu raz a dobrze (nie zaznaczal na spacerach), a po drugie nie oblewal krzakow. Max podnosi i zaznacza, gdzie tylko sie da i wcale nie jest to takie fajne jak oblewa ploty sasiadow.
nebrot
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Wilania » 15 sty 2013, o 16:38

Wirus też sika na kucaka (9 m-cy). Raz tylko podniósł tylną nogę do sikania- poszedł sobie na wysuszoną trawkę i chyba jakieś źdźbło go kuło w paszkę, bo podniósł nogę ten jeden, jedyny raz.
Skoro tak mu wygodniej, to nic mi do tego- niech sika jak chce ;)
Wilania
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Nakasha » 15 sty 2013, o 21:40

Psy podnoszą łapę, aby sikać wyżej - po to aby wyżej oznaczyć teren, aby ich znak był lepiej "widoczny" i aby pokazać, jakie to są duże. ;) Ale nie wszystkie psy odczuwają taką potrzebę. Nasz zaczął podnosić łapę gdy miał ok 5 - 6 miesięcy, chociaż nawet teraz czasami zdarza mu się sikać na stojąco. na szczęście nie osikuje każdego krzaczka, teren znaczy, ale może w 3 - 4 sikach w ciągu dłuższego spaceru.
Nakasha
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Nemo, Nala i Shira
Imię: Agnieszka
Pochwały: 7

Nieprzeczytany postprzez Monia122 » 15 sty 2013, o 22:41

Bohun czasem podnosi nogę, czasem nie :) . Jeżeli na spacerze są inne psy i młody jest zajęty zabawą, to sika jak panienka i to w biegu ;).
Monia122
Losowy avatar
Początkujący owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Bohun lab- Prima
Imię: Monika

Nieprzeczytany postprzez Kratos » 8 wrz 2013, o 18:47

Kratos ma 9 miesięcy i nie podnosi...ale jak dla mnie to niech sobie sika jak chce ;)
Kratos
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez lalesia » 20 paź 2013, o 17:12

A moj Gacek pobił opisany w tym wątku rekord -podnosił nieśmialo nogę na siku mając 8 tygodni :) Na poczatku zawsze jedna, z czasem zaczął na zmianę. Ale nadal nie bardzo kuma po co się w zasadzie tę nogę podnosi bo zwykle robi to na środku trawnika nie obierając żadnego konkretnego celu ;)
lalesia
Początkujący owczarkarz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Imię: Ewa
Pochwały: 1

Nieprzeczytany postprzez Andzik » 15 sty 2014, o 21:09

Dasko ma 11mcy, 4go lutego kończy rok- i nadal sika jak panienka. A co tam :-)
ObrazekObrazek

ObrazekObrazek
Andzik
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Dasko
Imię: Anna
Pochwały: 1

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Opcje