Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Problemy i porady dotyczące wychowywania ON i DON.

Re: Posłuszeństwo

Nieprzeczytany postprzez mój pies » 16 sty 2012, o 22:53

Mnie książka się podoba, jest taka pozytywna, ale ćwiczymy tak jak nas uczą w psiej szkole, a tam pokazywane metody są troszkę inne, i tak jak piszesz, mnie tez wydają się prostsze. Najważniejsze to chyba poznawszy techniki, znaleźć odpowiednią dla siebie i swojego psa.
ObrazekObrazek

Co posiadacz psa przeczytać powinien o ich wychowaniu: literatura-godna-polecenia-t542.html
mój pies
Klubowicz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Tora
Imię: ena
Pochwały: 19

Nieprzeczytany postprzez donald1209 » 17 sty 2012, o 10:22

mój pies napisał(a):Mnie książka się podoba, jest taka pozytywna,

No właśnie, aż za bardzo. Bardzo spodobało mi się jak na "forum którego nie podlinkowujemy" ;-) ;-) ;-) Paulina Łukaszewska napisała, że pies musi zrozumieć, że posłuszeństwo nie jest jedną z opcji do wyboru. A tego samym pozytywem uzyskać się po prostu nie da.

Krzysztof
Pozdrawiam

Krzysztof i Luka

Kobieta jest najlepszym przyjacielem mężczyzny, oczywiście nie licząc psa.
donald1209
Nadworny dietetyk
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Luka
Imię: Krzysztof
Pochwały: 24

Nieprzeczytany postprzez mój pies » 17 sty 2012, o 19:34

Zgadzam się, samym pozytywem daleko sie nie zajdzie :lol:
ObrazekObrazek

Co posiadacz psa przeczytać powinien o ich wychowaniu: literatura-godna-polecenia-t542.html
mój pies
Klubowicz
Owczarek niemiecki: Tora
Imię: ena
Pochwały: 19

Nieprzeczytany postprzez Tajgowa » 17 sty 2012, o 20:07

Odnalazłam sobie tą wypowiedź Pauliny Łukaszewskiej na "tamtym forum" ;)
Zdanie wyrwane z kontekstu, ale moim zdaniem jak najbardziej trafne:
Niestety, wszelkie kuszenie i odwracanie uwagi psa (smakołyki, zabawki) to tylko jedna strona medalu. Przychodzi taki dzień w ktorym pies musi zrozumiec, że posłuszeństwo nie jest jedną z opcji do wyboru, tylko musem.
Dog training is a journey and it's a journey that doesn't have an end. Just about the time we think we have everything figures out, something jumps up and slaps us in the face to remind us we still have a lot to learn. Ed Frawey
Tajgowa
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Tajga
Imię: Nina
Pochwały: 7

Nieprzeczytany postprzez KaMcIa21041991 » 17 sty 2012, o 21:55

Dziękuje Wam bardzo za pomoc, niektóre Wasze rady naprawdę poskutkowały. W niedzielę na spacerku był tak grzeczny że z narzeczonym byliśmy w szoku:-D. A jak zapatrujecie się na to żeby Areskowi kupić kompankę do zabawy?:-)
KaMcIa21041991
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez dariex » 17 sty 2012, o 21:59

Ja kiedyś usłyszałam bardzo mądrą wypowiedź.
Pomyśl o drugim psie wtedy,kiedy będziesz pewien zachowania tego pierwszego.
Myślę,że warto poświęcić najpierw czas na trening posłuszeństwa pierwszego psiaka :)
dariex
Zaawansowany owczarkarz
Owczarek niemiecki: Chivas
Imię: Daria
Pochwały: 22

Nieprzeczytany postprzez KaMcIa21041991 » 17 sty 2012, o 22:14

Może i masz rację, ale może jeden mobilizowałby drugiego do posłuszeństwa. Wydaje mi się że Ares przechodzi okres buntu za wszelką cenę chce mi pokazać że to on jest Panem, ale nie daję za wygraną. Nauka chodzenia idzie nam wspaniale widać znaczące postępy.
KaMcIa21041991
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 17 sty 2012, o 22:24

niestety psy nie rodzą się wyszkolone ;)
a owczarek jest takim psem, że aby stał się wspaniałym towarzyszem życia, należy mu bardzo dużo uwagi poświęcić! bardzo, bardzo dużo! wiem po sobie, bo chciałam jak najlepiej dla swojego psa i się starałam, ale to jednak ciągle było mało. I wiem, że nie zasługuję na drugiego owczarka, chyba że już ułożonego - z adopcji. Lub co najwyżej na kota ;-)

A Krzysztof jak zawsze celnie trafia w temat! :hi
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Owczarkowa wyga
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Pochwały: 41

Nieprzeczytany postprzez Karoll » 17 sty 2012, o 22:29

dariex napisał(a):Ja kiedyś usłyszałam bardzo mądrą wypowiedź.
Pomyśl o drugim psie wtedy,kiedy będziesz pewien zachowania tego pierwszego.
Myślę,że warto poświęcić najpierw czas na trening posłuszeństwa pierwszego psiaka :)

Z ust mi to wyjęłaś :-)
Karoll
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Zygmunt&Franka
Imię: Karolina
Pochwały: 5

Nieprzeczytany postprzez beatrx » 17 sty 2012, o 23:15

KaMcIa21041991 napisał(a):Może i masz rację, ale może jeden mobilizowałby drugiego do posłuszeństwa. Wydaje mi się że Ares przechodzi okres buntu za wszelką cenę chce mi pokazać że to on jest Panem, ale nie daję za wygraną. Nauka chodzenia idzie nam wspaniale widać znaczące postępy.

to najwyżej jeden drugiego zmobilizuje do nieposłuszeństwa i będziesz mieć problem podwójny z dwoma zbuntowanymi psiakami 8-)
najpierw wychowanie jednego, potem można pomyśleć o drugim psie :)
beatrx
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Presto
Imię: Agnieszka
Pochwały: 11

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje