Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Problemy i porady dotyczące wychowywania ON i DON.

Re: Problem

Nieprzeczytany postprzez rafik1947 » 10 paź 2014, o 12:20

Czyli 4 miesiące to nie za późno na socjalizację?
rafik1947
Losowy avatar
Świeżak
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Djana
Imię: Rafał

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 10 paź 2014, o 13:38

Pies uczy sie przez całe życie. Gdyby przez pierwsze cztery miesiące życia był w całkowitej izolacji, od ludzi, zwierząt, od otoczenia, wtedy mogłoby być za późno na cokolwiek. Może byc trudniej - wiele zależy od charakteru psa, ale żadnego tak mlodego zwierzątka nie wolno przekreslać:-))) Byle nie spotkała jej jakaś krzywda od psów czy od ludzi.

Zofia
Zofia
Sędzia próby pracy
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Imię: Zofia
Pochwały: 127

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 10 paź 2014, o 19:05

rafik1947 napisał(a):Moja suczka również ma 4 miesiące.Niestety dopiero teraz zacząłem chodzić na spacery i jak na razie jest lękliwa (szczególnie jeśli chodzi o inne psy za płotem). Czy 4 miesiąc to nie za późno na socjalizację? I czy jeśli nie mam w okolicy żadnej szkołki i nie mam gdzie pieska socjalizować z innymi psami czy ma to szanse na powodzenie? Proszę o jakieś rady.

Rok temu przygarnęłam mniej więcej roczną suczkę z zerową socjalizacją. Bała się wszystkiego i wszystkich - ludzi, zwierząt (chowała się za mnie gdy szczekał na nią pies mniejszy od jej głowy!), schodów, samochodów, nawet przejść koło kratki ściekowej. Zwykłe szkolenie posłuszeństwa działa cuda. Nagradzania nawet malutkich postępów, oswajanie stopniowe ze zwierzętami, ludźmi, zjawiskami.
Więc taki maluszek na pewno nadrobi zaległości - im szybciej zaczniecie tym lepiej :)
Obrazek

"Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś."
Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Czarnuchomaniaczka
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kafka od Franza
Imię: Grażyna
Pochwały: 41

Nieprzeczytany postprzez rafik1947 » 10 paź 2014, o 19:11

Dziękuje. Najbardziej boi się psów... najeża się i chce uciec. Ludzi coraz mniej.Dzisiaj , jak jeden przechodzień chciał pogłaskać to wycofała się i zaczęła szczekać nwm czy to ze strachu czy nie :-) Na podwórku jest dość odważna , czasami nawet trochę agresywna (chodzi mi o przeciąganie... jej ulubiona zabawa :lool: ) .
rafik1947
Losowy avatar
Świeżak

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 10 paź 2014, o 19:48

Takie szczekanie tto ze strachu. Przydałby sie kontakt z dobrym trenerem, ktory pokaże jak odczulać strachy.

Zofia
Zofia
Sędzia próby pracy
Imię: Zofia
Pochwały: 127

Nieprzeczytany postprzez rafik1947 » 10 paź 2014, o 19:50

Nie mam możliwości pójścia na szkolenie (0k 35 km) najbliższe. Są to pierwsze spacery może się poprawi po czasie?
rafik1947
Losowy avatar
Świeżak

Poprzednia strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje