Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Problemy i porady dotyczące wychowywania ON i DON.

Problem wychowawczy z roczną suką - warczenie.

Nieprzeczytany postprzez askasie » 1 lis 2015, o 20:24

Witam , nie wiem czy w dobrym miejscu , ale od razu zwroce sie do Was z moim problemem ... Mam roczna sunie Sare owczarka niemieckiego. Kupilam ja w wieku 8 miesiecy, podobno hodowca zabral ja z powrotem , poniewaz ktos nie uregolowal rat. Mam dosyc duzy dom i spore podworko . Teren nie byl w pelni ogrodzony i sunia przebywala na dzialeczce oddalonej od domu z 50 ,60 m . Uciekala okropnie mimo co raz wyzszego plotu.. zaczynalo byc niebezpiecznie, bo dalszy dom nie ogrodzony.. zaczelismy ja przypinac na bardzo dlugi sznurek na noc i blisko domu. W dzien przebywala na wolnosci w domu z nami. Chodzila 3 do 4 razy dziennie na spacery, nie krotkie to wioska , ma teren zeby sie wybiegac. Zaczelam zbierac na plot , nie mogac zniesc mysli o tym sznurku na noc i stalo sie ok 2 tygodnie tem ogrodzilismy te nasze 25 arow ... Bylam szczesliwa , ze na reszcie sara dostanie wolność. Dodam jeszcze , niestety podworko dzielimy ze starsza pania ... Sara wczesniej byla dosyc posluszna , tzn nie raz sie jej zdarzylo nie przybiec na wolanie jak sie spotkala z kolezanka.. ale bez szkolenia i tak uwazalam , ze jest niezle. Ze 2 miesiace temu syn mi zglasza , ze Sara na niego warczy i sie rzuca.. to rzucanie to radosc wg mnie , ale warczy ? Nie wierzylam ... Maz tez zaczal cos mowic , ze szczeka i warczy na niego... Na mnie nigdy...Wracam do sedna sprawy , a wiec 2 tyg temu plot Sara ma wolnosc.. tydzien temu wyjezdzamy na groby mamy oddalone 1000 km i zostawiamy na domostwie kolezanke, ktora ma w domu 5 duzych psow wiec ma doswiadczenie. Dzwoni do nas po 3 moze 4 dniach , ze Sara rzuca sie na babcie i na nia ... i ze wszyscy sie jej teraz boja, i musi ja na noc na sznurek z powrotem... Przyjezdzamy..... maz zly , nie pozwala mi Sary zostawic na wolnosci , bo sie boi o sasiadke. Na mnie nie warczy i jest ok. Co robic z nia ? Pomocy , nie chca ja miec uwiazana...

Edit: Wydzielono z innego tematu i przeniesiono do właściwego działu.
ADM
askasie
Losowy avatar
Nowy forumowicz
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Imię: Joanna

Re: Problem wychowawczy z roczną suką - warczenie.

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 2 lis 2015, o 08:46

Przy zachowaniach agresywnych - a nawet tylko przy podejrzewaniu takich zachowań - nie da się na odległość udzielić sensownych, skutecznych rad. Jedno tylko jest pewne - suka wymaga szkolenia. Ma rok - najwyższy czas, aby dobry trener pokazał Wam na miejscu, jak dać suce zajęcie i skutecznie ustalić domową hierarchię. Nie wiem, czy ktoś w Polsce ma rozeznanie jacy dobrzy trenerzy pracują blisko Was.

A suka nie może, wtedy gdy jest poza Twoją kontrolą, zostawać w domu? To, czy suka rzuca się agresywnie, czy też młode, pozostawiane na uwięzi zwierzę chce kontaktu, zwolnienia ze sznura. musi ocenić ktoś fachowy na miejscu. Posiadanie kilku dużych psów nie daje jeszcze kwalifikacji trenerskich.

Zofia
Zofia
Sędzia próby pracy
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Imię: Zofia
Pochwały: 127

Re: Problem wychowawczy z roczną suką - warczenie.

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 2 lis 2015, o 13:38

Ja tylko dodam, że szczekanie nie musi być agresywne, może być próbą wymuszenia zabawy czy uwagi - to bardzo częste u owczarków. Pies częściej wymusza u tych, od których wydaje mu się, że może, że łatwiej coś osiągnie.
Oczywiście nie mówię, że tak jest w tym przypadku, ale jest taka możliwość, więc tym bardziej warto by psa obejrzał ktoś doświadczony. Osoby, które mają psy nie muszą umieć zbudowac relacji z obcym zwierzakiem.
Obrazek

"Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś."
Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Czarnuchomaniaczka
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kafka od Franza
Imię: Grażyna
Pochwały: 41

Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje