Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Problemy i porady dotyczące wychowywania ON i DON.

Re: Problem z 3 miesiecznym szczeniakiem

Nieprzeczytany postprzez bibsztrem » 17 lip 2012, o 19:21

no wiadomo w domu stały kontakt z ludźmi.. ale tak 2, 3h dziennie powinno wystarczyc??
bibsztrem
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez justysiek » 17 lip 2012, o 19:24

bibsztrem napisał(a):no wiadomo w domu stały kontakt z ludźmi.. ale tak 2, 3h dziennie powinno wystarczyc??

to wszystko zalezy jak bedziecie ten czas spedzac razem, jesli pies bedzie zadowolony i odpowiednio zmeczony psychicznie i fizycznie to mysle ze juz lepiej niz te 45 min.
justysiek
Początkujący owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Cezar
Imię: Justyna
Pochwały: 2

Nieprzeczytany postprzez bibsztrem » 17 lip 2012, o 19:30

dzieki za porady:) wszystko sobie wezme do serca i postaram sie ja wychowac jak najlepiej bo uwielbiam psiaki :) miałem Spanielke kiedyś i tez wszystko gryzła ale oszczedzała moje rece i nogi.
bibsztrem
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez justysiek » 17 lip 2012, o 19:36

bibsztrem napisał(a):dzieki za porady:) wszystko sobie wezme do serca i postaram sie ja wychowac jak najlepiej bo uwielbiam psiaki :) miałem Spanielke kiedyś i tez wszystko gryzła ale oszczedzała moje rece i nogi.

spokojnie moj Cezar tez przez 4 msc gryzl niemilosiernie i na nic byly krzyki, zlosci... poprostu wychodzily mu zeby i tak mial, teraz ma 7 msc i jest spokoj.
justysiek
Początkujący owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Cezar
Imię: Justyna
Pochwały: 2

Nieprzeczytany postprzez bibsztrem » 17 lip 2012, o 19:42

czas pokaże :) dzieki za porady :) jak coś to bede pisał jak pojawia sie jakies problemy :)
bibsztrem
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 18 lip 2012, o 09:31

bibsztrem napisał(a): ale też nie chce jej przyzwyczaic do ciągłego kontaktu z ludzmi bo jak wróce do pracy to wiadomo że nie bede miał dla niej tyle czasu...

To w takim razie w jakim celu przygarnąłeś pod swój dach owczarka niemieckiego :( Przecież to rasa bardzo związana ze swoim człowiekiem i potrzebuje Go do życia, wiele kontaktu z nim, bardziej niż tysiąc porozrzucanych najlepszych firm zabawek... i nie ważne czy jest długowłosy, krótkowłosy, wilczasty, czarny, czy podpalany - to zawsze jest owczarek niemiecki.
Nie wyobrażam sobie mojego psa zamknąć na działce i bawić się z nim od godziny 12 do 13 i od 20 do 21 :-((

Ehhh.. czytając takie posty ciągle widzę przed oczami pewnego owczarka który nie ma nic innego do roboty jak spać pod drzwiami którymi wchodzą ludzie do domu... i karcących go kiedy próbuje wyjść przed super hiper wypasioną automatyczną bramę kiedy wjeżdża samochód z 'jego' człowiekiem... Tylko co mu po takim człowieku?!?! :-(( :-(( :-((

Wyobraź sobie gdyby ktoś Ciebie w pracy zamknął na 24/h w wielkiej hali, dał do zabawy 3 komputery, ipoda, mp4... dwa razy dziennie po pół godziny by Cię wypuszczał i z tej radości okazałbyś radość tak jak potrafisz... niestety ten czlowiek by tego nie akceptował. Nic tylko szukać linę w swojej hali i się powiesić. A Owczarek Niemiecki to rasa pracująca... nie zatracajmy tego, nie marnujmy ich potencjału zamykając ich ciało i duszę w 4 kratach!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Żaden pies na to nie zasługuje bez zapewnionego dostatecznego kontaktu z człowiekiem!!!!!!!!!!!!!!!
Kojec jest od wypoczywania, a nie od spędzania w nim całego dnia nudząc się :-((

Autor postu otrzymał pochwałę
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Owczarkowa wyga
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Pochwały: 41

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 18 lip 2012, o 10:50

Żeby dobrze wychować szczeniaka, trzeba mu poświęcic 3-4 godziny dziennie. Co najmniej. Żeby prawidłowo prowadzic mlodego owczarka niemieckiego, trzeba na ruch i szkolenie przeznaczyć 3 godziny dziennie - co najmniej.
Po co kupować psa, zwierzę stworzone do życia w grupie rodzinnej - zwierzęcej lub zastępczej ludzkiej - jeśli nie ma się dość czasu? Dla udręczenia zwierzaka i być może otoczenia i sąsiadów także???

Szczeniak w tym wieku nie pozostawałby sam - byłby w swoim stadzie; pozostawiany w samotności nie może czuć się bezpiecznie. Zdaje się, że więcej szans na normalne życie mają wilki na wybiegach w ogrodach zoologicznych, bo nie są samotne, niz nasze domowe psy kupowane do klatek.

Zofia
Zofia
Sędzia próby pracy
Imię: Zofia
Pochwały: 127

Nieprzeczytany postprzez bibsztrem » 18 lip 2012, o 10:56

jest narazie w kojcu żeby nie narobiła bałaganu na podwórku bo ostatnio próbowała nawet elewacje gryźc. w ogole to nie jest kojec tylko ma ogrodzoną bude. jak juz podrosnie to bedzie non-stop biegac na dużym ogrodzie. teraz moge z nia siedziec nawet i 24h na dobe ale jak mi sie skonczy chorobowe to nie bede mial tyle czasu dla niej
bibsztrem
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 18 lip 2012, o 11:07

Owczarek niemiecki dla prawidlowego rozwoju psychicznego nie potrzebuje biegania po ogrodzie, tylko współpracy z człowiekiem lub współpracy w grupie zwierząt. To ostatnie jest niemozliwe - nie toleruje się w naszym społeczeństwie stad póldzikich psów. Pozostaje współpraca z człowiekiem - jesli nie chcemy/nie możemy z braku czasu tego dać psu, to po co kupować do ogrodu zwierzę inne niż malowanego na kolorowo krasnoludka???? Pieski z czegoś ceramikopodobnego zresztą też można ustawić w ogrodzie. Niczego nie zniszczą.

Zofia

Autor postu otrzymał pochwałę
Zofia
Sędzia próby pracy
Imię: Zofia
Pochwały: 127

Nieprzeczytany postprzez Raspberrydream » 18 lip 2012, o 13:09

moja też strasznie gryzła ale odwracałam uwage zabawą. a potem samo przeszło
Raspberrydream
Losowy avatar

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Opcje