Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Problemy i porady dotyczące wychowywania ON i DON.

Problem z 3 miesiecznym szczeniakiem

Nieprzeczytany postprzez bibsztrem » 17 lip 2012, o 17:39

Witam! mam problem z 3 miesieczna suczka długowłosą owczarka niemieckiego, kupilem ją miesiąc temu i teraz strasznie gryzie ludzi i kopie w ziemi. jest ogrodzona w kojcu o pow. ok 20m2 i wypuszczana 2x dziennie minimum po pół godziny, oczywiscie ma dostęp do świeżej wody i jedzenia. Mam pytanie gdy taki zwierzak gryzie bądź kopie co mam zrobic? nie chce psa bic żeby potem nie byl agresywny, a do gryzienia ma sporo zabawek, 2 pilki, 2 pary butów jedne skórzane drugie gumowe i 2 inne zabawki które po 15min aportowania odstawia i zaczyna mnie gryźc po rękach i nogach albo zaczyna kopac w ziemi.
bibsztrem
Świeżak
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Piękna
Imię: BIBEK

Re: problem z 3 miesiecznym szczeniakiem

Nieprzeczytany postprzez dariex » 17 lip 2012, o 18:12

Witaj na forum i od razu zachecam do korzystania z wyszukiwarki ,gdyż takich tematow na Forum było calkiem sporo,jak np:
szczeniak-gryzie-t2460.html
:hi:
dariex
Klubowicz
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Chivas
Imię: Daria
Pochwały: 21

Nieprzeczytany postprzez bibsztrem » 17 lip 2012, o 18:21

nic to nie daje , próbowałem ją denerwowac swoimi zabawkami ale tak czy siak zawsze po 15min bierze sie za gryzienie mnie po rekach ( i wcale lekko mnie nie gryzie, a ząbki ma ostree) a jesli chodzi o drapanie po brzuchu to ją uspokaja na 30sekund i potem znowu zaczyna gryzc
bibsztrem
Świeżak

Nieprzeczytany postprzez dariex » 17 lip 2012, o 18:36

ale co nic nie daje?
Zdążyłaś w ciągu 10min przeczytac caly topic łącznie z tymi wklejonymi w tamtym wątku artykułami?
dariex
Klubowicz
Owczarek niemiecki: Chivas
Imię: Daria
Pochwały: 21

Nieprzeczytany postprzez bibsztrem » 17 lip 2012, o 18:50

kurcze, wlaśnie tak sie staram wychowywac mojego psa, może poprostu potrzeba czasu? mam ją w sumie dopiero niecały miesiąc ..
bibsztrem
Świeżak

Re: Problem z 3 miesiecznym szczeniakiem

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 17 lip 2012, o 18:51

Ja tylko od siebie dodam, że powinieneś poświęcać jej o wiele więcej uwagi, 2 x 30min to jest zdecydowanie za mało.
Tomek zawsze pozdrawia.
Tomek
Klubowicz
Owczarek niemiecki: Viggulec
Imię: Tomasz
Pochwały: 35

Nieprzeczytany postprzez bibsztrem » 17 lip 2012, o 18:58

napisałem że minimum 2x 30min a w rzeczywistosci bawie sie z nią po 45 min, godzine, ogólnie mógłbym z nią siedziec i poł dnia bo mam na to narazie czas do konca września bo wtedy mi sie konczy chorobowe, ale też nie chce jej przyzwyczaic do ciągłego kontaktu z ludzmi bo jak wróce do pracy to wiadomo że nie bede miał dla niej tyle czasu...
bibsztrem
Świeżak

Nieprzeczytany postprzez justysiek » 17 lip 2012, o 19:04

zgodzę się z Tomkiem, tyle czasu dla takiego szczeniaczka to zdecydowanie za mało, jesli bedzie całe dnie siedziała w kojcu to zdziczeje i po wyjsciu nie bedzie myslala niczym innym jak tylko wybiegac sie.
zeby w odpowiedni sposob ulozyc szczeniaka trzeba mu zapewnic sporo czasu i uczyc go poprzez zabawe.
nie mozna go absolutnie bic, bo stanie sie psem lekliwym czy agresywnym a potem bardzo ciezko to wyprostowac...
to ze szczeniak gryzie po rekach to normalne, kazdy przez to przechodzi, wystarczy w odpowiedni sposob korygowac niepozadane zachowania
a kopie bo zapewne sie nudzi, trzeba jej zapewnic zabawki, ew kosci ale takie dla szczeniakow i jak najwiecej czasu z wlascicielem.
justysiek
Początkujący owczarkarz
Owczarek niemiecki: Cezar
Imię: Justyna
Pochwały: 2

Nieprzeczytany postprzez bibsztrem » 17 lip 2012, o 19:09

ale ona podczas zabawy po 15min porzuca zabawki i zaczyna kopac, próbuje ją odciągnac, rzucic jej zabawke a ona dalej kopie, a teraz spytam wprost ile mam czasu poswiecic dziennie na zabawe i wychowanie jej??
bibsztrem
Świeżak

Nieprzeczytany postprzez justysiek » 17 lip 2012, o 19:13

ja z moim 3 msc szczeniakiem chodzilam na spacery do lasu na ok godzine, nie forsowalam go zbytnio, troche sobie pobiegal reszte szedl obok.
poza tym rano i wieczorem wychodzilismy na spacerek taki na siku i kupke na 10-15 min
ale moj szczeniak do 5 msc mieszkal w domu wiec u nas to bylo zupelnie inaczej.
mozesz tez sprobowac cwiczyc z nia ze smakolykami podstawowe komendy: siad, lapa, waruj
justysiek
Początkujący owczarkarz
Owczarek niemiecki: Cezar
Imię: Justyna
Pochwały: 2

Następna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje