Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Problemy i porady dotyczące wychowywania ON i DON.

Re: Problem z integracją

Nieprzeczytany postprzez Nakasha » 20 sie 2012, o 16:31

Może owczarki mają złą opinię.

Nam też niektórzy ludzie schodzą z drogi - a ja mam 2 duże psy. Ale większość mija nas obojętnie. Czasami jakiś rodzic powie do dziecka: "zobacz jakie ładne pieski, a jakie duże" i to tyle.

Współczuję Wam takich negatywnych reakcji. :( Dla świętego spokoju warto kupić kaganiec i wśród obcych ludzi mieć psa na krótkiej smyczy przy boku.
Nakasha
Owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nemo, Nala i Shira
Imię: Agnieszka
Pochwały: 7

Nieprzeczytany postprzez Zbychu » 20 sie 2012, o 16:53

Nakasha napisał(a):Może owczarki mają złą opinię.

Dobre pytanie. Jeżeli tak jest to dlaczego? Czy to wina ON, myślę, że napewno nie. Poza tym, że ich gabaryty budzą powszechny respekt i dzialaja psychologicznie na otoczenie, ale są przecież o wiele większe rasy psów. Moim zdaniem problem leży po stronie przewodnika, a nie psa, a zle postrzegana jednostka ma wplyw na resztę.
Zbychu
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez kalyna » 21 sie 2012, o 18:55

Zbychu napisał(a):
Nakasha napisał(a):Może owczarki mają złą opinię.

Dobre pytanie. Jeżeli tak jest to dlaczego?

nie wiem jak tam u Was jest, ale wystarczy poczytać wiele na forach internetowych...
ciągle się czyta o rzucających, jazgoczących, niewychowanych, uciekających czy nie odwoływanych Owczarkach i Owczarkopodobnych. Reagujące agresją na zwierzęta, ludzi, otoczenie. Jak to pies dominuje nad właścicielem, a ten sobie nie radzi. A za to można podziękować filmom i modą na Owczarki. No przecież psy tej rasy, rodzą się już wyszkolone, i każdy jest znawcą z zakresu wychowania i to są skutki. Mało to chodzi ludzi, co to nie oni, że psa potrafią wyszkolić, a co tam bicie itp, ważne że pies słucha.... wiele ludzi na własną rękę szkoli psy, aby były agresywne, a w jaki sposób? poprzez szczucie. No i potem wyjdzie sobie na spacerek z takim super ułożonym psem :przerażenie: nawet jeśli szczeniak wykazuje agresję to nic z tym nie robią, bo pies ma być ostry..

A już nie wspomnę, że wiele z tych psów pochodzi z pseudohodowli, gdzie psy mają walnięta psychikę.. np. moja Sonia, która miała agresję lękową.

My możemy starać się prostować opinię itp, ale jest to złudna praca, ale opłacalna...
kalyna
Moderator
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Sonia & Ghandi
Imię: Alina
Pochwały: 14

Nieprzeczytany postprzez Szpak » 21 sie 2012, o 19:48

Nie owczarki mają złą opinię. Praktycznie każdy duży pies uważany jest za chodzące zło. Niestety wiele psów trafia w nieodpowiednie ręce i o złą opinię nie trudno.
Szpak
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Ursa
Imię: Baśka
Pochwały: 13

Nieprzeczytany postprzez Zbychu » 21 sie 2012, o 23:01

Nic dodać, nic ująć. Trzeba spoleczeństwo edukować na możliwe sposoby, aby żadne psy nie wpadaly w ręce nieodpowiedzialnych ludzi. A szkolenie obrony powinno się rozpoczynać od edukacji wlaścicieli, a w niektórych przypadkach przydalo by się nawet jakieś badanie psychiatryczne. Jeżeli chodzi o IRL tu ilość takich przypadków jest sporadyczna, malo kto odczówa chęć jakiegokolwiek szkolenia.
Zbychu
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Bazooka » 24 sie 2012, o 22:55

Zbychu napisał(a):Mam maly problem, który po dzisiejszym zdarzeniu myślę, że nie jest maly. Otóż gdy Dina byla jeszcze malutka nie bylo problemu z integracją z innymi psami i ludzmi. Teraz podrosla i sytuacja diametralnie się odwrócila. Na spacerze inni wlaściciele psów zaczynają nas obchodzić szerokim lukiem, ludzie na ulicy również wpadają w poploch. Na dzisiejszym spacerze podeszla do nas kobieta z kijem i oznajmila, że jeżeli Dina nie będzie miala kagańca to zglosi to na policję. Nie bardzo rozumiąc o co tej kobiecinie chodzi pytam ja, czy to że sunia idzie spokojnie na smyczy przy nodze nie wystarczy, jako odpowiedz uzyskalem informacje, że mój pies jest duży i wygląda grożnie. Zaznaczam, że Dina nie przejawia żadnej agresji i nie jest nachalna. W ogólnym przekonaniu irlandzki naród jest niezbyt przychylnie nastawiony do owczarków niemieckich. Co w tym wypadku robić? Nie ma takiej obcji, aby ją oddać, ale również nie pozwolę na to by byla calkowicie odizolowana od świata. Ktoś ma jakieś pomysly ???

Zbychu , jesli Ty jestes swojego psa pewny, jesli pies jest rzeczywiscie dobrze wyszkolony- proponuje wlasnie NIE chowac sie z psem po...odludziach. Poprostu musisz twoich wspolmieszkancow przekonac jaka to swietna i inteligentna rasa. Pokaz co twoj pies potrafi, zaprezentuj jaki jest zdyscyplinowany, pozwol psa poglaskac a jestem pewna ze lody zostana przelamane! Ja mieszkam w... ojczyznie owczarka niemieckiego :on: - ale wierz mi nie wszyscy tubylcy sa...owczarkolubni. Z tym ze postepuje tak jak Ci napislam i jest ok.
Czego i Tobie zycze. :ok:
Bazooka
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Zbychu » 25 sie 2012, o 02:32

Bazooka napisał(a):Zbychu , jesli Ty jestes swojego psa pewny, jesli pies jest rzeczywiscie dobrze wyszkolony- proponuje wlasnie NIE chowac sie z psem po...odludziach. Poprostu musisz twoich wspolmieszkancow przekonac jaka to swietna i inteligentna rasa. Pokaz co twoj pies potrafi, zaprezentuj jaki jest zdyscyplinowany, pozwol psa poglaskac a jestem pewna ze lody zostana przelamane! Ja mieszkam w... ojczyznie owczarka niemieckiego :on: - ale wierz mi nie wszyscy tubylcy sa...owczarkolubni. Z tym ze postepuje tak jak Ci napislam i jest ok.
Czego i Tobie zycze. :ok:

Witam

Gdybym powiedzial, że jestem pewny swoich suczek, czy jakiegokolwiek zwierzęta to napewno bym sklamal. Od pięciomiesięcznego szczeniaka nie można również wymagać cudów. Mając świadomość jak reaguje ostry pies mogę zdecydowanie stwierdzić, że moje sunie to oaza spokoju w której kierunku zamierzam konsekwentnie podążać. Niestety IRL to nie D i tu nastawienie ludzi jest zgola odmienne. Jak już wcześniej nadmienialem sprawa dotyczy nie tylko mnie, ale i również irlandzkich posiadaczy naszej rasy. Poczytaj posty Bejti w innym temacie, może da Ci to jakiś obraz na to co się tu dzieje. Wątpię, aby w D staruszki okladaly kijami psy, czy jak dziś napisala, że gówniarz rzucal kamieniami. Nie roztrząsam już tego tematu, znalazlem moim zdaniem dobrą alternatywę, a jak będą szukać dalej dziury w calym to sam ich pogryzę :roftl:
Zbychu
Losowy avatar

Poprzednia strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje