Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Porady i problemy zdrowotne owczarka niemieckiego.

Problem z pęcherzem?

Nieprzeczytany postprzez ELZA » 20 sty 2012, o 11:03

Wczoraj wieczorem Elza nie chciała iść na dwór, a na popoludniowym spacerze strasznie czesto robila siku. Zauważyłam też, że liże się ciągle w 'wiadomym miejscu'. W zeszłym roku przechodziła zapalenie pęcherza, w tej chwili mam wrażenie, że to początki w zwiazku z tym chcialam zapytać czy znacie może jakieś leki, które mogły by pomoc we wczesnej fazie choroby? Pytam, ponieważ Elza jest dość chorowitą istotą i nie chciałabym podawać od razu antybiotyku (troche sie w zyciu juz nabrała)- który napewno zaproponuje lekarz.
Obrazek
ELZA
Owczarkarz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Elza
Imię: Małgorzata
Pochwały: 5

Re: Problem z pęcherzem?

Nieprzeczytany postprzez shida » 20 sty 2012, o 11:19

vit C - wieksza dawka iz przy chorobie - by zakwasic mocz... dla ludzi podaje sie 1000mg... jaka dawka dla psa to niestety nie podam :( sa tez ziola dla psow z klopotami... lub chocby pasty jak dla kotow/psow z klopotami z kamykami tez zakwaszajace...
shida
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez ELZA » 20 sty 2012, o 12:29

Dziękuję :)
Obrazek
ELZA
Owczarkarz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa

Zapalenie pecherza moczowego

Nieprzeczytany postprzez nebrot » 28 sty 2012, o 09:13

Lulu siusia co chwile. A wlasciwie nie siusia, czasem spadnie kropla lub dwie. Ale przymierza sie co kilka minut (a nawet czesciej). Widac, ze ma presje na oddanie moczu. Wg mnie to zapalenie pecherza. Tym bardziej, ze to wlasnie suczki szczeniaki czesto zapadaja na te dolegliwosc. Nie mowiac o tym, ze wprawdzie ani suczka, ani szczeniakiem nie jestem, a tez kiedys mialam (nie)przyjemnosc tego doswiadczyc i wygladalo to identycznie.

Zastanawiam sie, co mozna podac, co nie byloby antybiotykiem. Ludzie robia rozne nasiadowki, ale one nic daja i w koncu czlowiek i tak laduje z antybiotykiem.

Jesli o czyms slyszeliscie, to bede wdzieczna za podzielenie sie sposobami.
nebrot
Losowy avatar

Re: Zapalenie pecherza moczowego

Nieprzeczytany postprzez sKate89sc » 28 sty 2012, o 09:17

Urosept jest dobry i nie jest to antybiotyk ale nie wiem czy psiaki tez to mogą
"Nie ma znaczenia ile masz pieniędzy, ani ile rzeczy, możesz być biedakiem, ale mając psa jesteś bogaty" - /Louis Sabin/
Obrazek
Obrazek
sKate89sc
Zaawansowany owczarkarz
Owczarek niemiecki: ♥ Gabi ♥
Imię: Kasia
Pochwały: 1

Nieprzeczytany postprzez ELZA » 29 sty 2012, o 19:39

Podobny temat zalozyłam troche nizej. Też jestesmy w trakcie leczenia. Podawałam Elzie najpierw witC i rutinoscorbin ale nic nie dalo. Teraz bierze antybiotyk - niestety nie ma to dobrego wpływu na brzuszek.
Obrazek
ELZA
Owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez nebrot » 30 sty 2012, o 22:53

ELZA napisał(a):Podobny temat zalozyłam troche nizej. Też jestesmy w trakcie leczenia. Podawałam Elzie najpierw witC i rutinoscorbin ale nic nie dalo. Teraz bierze antybiotyk - niestety nie ma to dobrego wpływu na brzuszek.

Ups, nie zauwazylam, ale faktycznie :oops: Moze Tomek scali watki...

My na razie podajemy jakies tabletki ziolowe i Lulu pije herbate ziolowa moczopedna. Na razie drugi dzien, chyba jest troche poprawy. Albo ja sobie wmawiam, tez mozliwe. Pewnie i tak jutro bedziemy u weta, to zapytamy. Nasza wetka domaga sie najlepiej codziennych odwiedzin w celach socjalizacyjnych. Na wizycie jest wylacznie zabawa, mizianie i dokarmianie. Lulu na jej widok siusia ze szczescia. Nie wiem gdzie taka wet sie uchowala, ze sama prosi o takie wizyty, nic za nie nie bierze (a zawsze jest pol godziny) :--o Ostatnio robi nam jeszcze socjalizacje z jej doskonale wyszkolonymi goldenkami. Aniol kobieta, naprawde :ok
Sorry za OT, ale nie moglam sie opanowac :oops:

Wątki połączone. Tomek
Ostatnio edytowano 31 sty 2012, o 07:17 przez Tomek, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Połączyłem wątki.
nebrot
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez ELZA » 2 lut 2012, o 00:28

I jak tam psinka? Poprawilo się?
Obrazek
ELZA
Owczarkarz

Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje