Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Problemy i porady dotyczące wychowywania ON i DON.

Re: Problem z załatwianiem na dworze. !

Nieprzeczytany postprzez CaneLupo » 25 mar 2012, o 23:02

mój pies napisał(a):
Tak maleńki piesek jak twój ma prawo do robienia gdzie popadnie, ale trzeba konsekwentnie i bez karcenia pokazywac gdzie wolno, a jak sie zdarzy, a widomo że sie zdarzy, wpadka to bez słowa posprzątać, a jak zrobi na dworze chwalic i smaczki....

tak malenki piesek owszem " ma prawo" do zalatwiania sie gdzie popadnie- tydzien, ale nie wiecej! Szczeniaka trzeba uczyc zalatwiania swoich potrzeb od 1-szej chwili pobytu u nas w domu. Najgorzej jesli ktos bierze szczeniaka do mieszkania nie majac dla niego w minimum 1szym tygodniu czasu. I zaczyna go uczyc zalatwiania sie na jakies gazety, lignine itd. a potem wielkie zdziwienie ze pies ma pol roku a dalej zalatwia sie w mieszkaniu (pisze o tym bo wlasnie moja znajoma tak zrobila) , wiec tez ze wiele osob bierze/kupuje psa, nie poswiecajac mu na samym poczatku czasu.

prowadzanie tak malego szczeniaka na 2godzinny spacer, wymuszajac zeby sie na zewnatrz zalatwil, to rowniez zly pomysl. Ten problem trzeba rozwiazac "technicznie"- jak juz pisalam: pies musi byc pod obserwacja: po kazdym posilku, po kazdym spaniu; natychmiast szczeniaka wynosimy/wyprowadzamy na dwor....dalej nie bede sie powtarzala. Tylko CZAS i CIERPLIWOSC!! a uda sie.
CaneLupo
Losowy avatar
Początkujący owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Padiel
Imię: Anna
Pochwały: 1

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 26 mar 2012, o 06:53

Bardzo niewiele psów przez tydzień nauczy się czystości - trzymiesięczny szczeniak nie jest w stanie trzymać moczu dłużej niż dwie-trzy godziny. Jeśli na dłużej zostaje sam, musi załatwiać swoje potrzeby tam gdzie jest. Jeśli wyprowadzany przez pozostałych domowników szczeniak załatwia się na zewnątrz, a przy kimś jednym nie, to problem jest w człowieku, nie w szczeniaku. Proponuję bawić się ze szczenieciem na spacerze, uciekać mu, skłaniać do pościgów za zabawką uciekającą na sznurku - podekscytowane szczenię musi sią załatwić. I oczywiście nie można wracać do domu natychmiast po tym, jak szczenię się załatwi.

Moim zdaniem kwestia czasu jest najważniejsza przy podjęciu decyzji o kupnie psa - nie brałabym zwierzaka, gdybym nie mogła poświęcić mu w pierwszym roku życia czterech godzin codziennie.

Zofia Mrzewińska
Zofia
Sędzia próby pracy
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Imię: Zofia
Pochwały: 127

Nieprzeczytany postprzez blaaa » 26 mar 2012, o 14:24

Najczęściej robi pod oknem, chodź zdarzy jej się gdzie indziej, ale to i tak nie daleko od okna.
Właśnie nie, nic nie chwaliłam, parę razy nakrzyczałam, no ale przestałam bo wiem że to ma zły skutek - niestety puściły mi nerwy.
A na dworze nie miałam jak jej pochwalić, bo ani razu przy mnie się na nim nie załatwiła.
blaaa
Losowy avatar

Re: Problem z załatwianiem na dworze.

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 26 mar 2012, o 15:16

No to szczeniak boi sie teraz sikać przy Pani - i tak dobrze, że nie chowa się z sikaniem gdzieś za szafę.
Szczeniak nie mógł skojarzyć "źle jest sikać w domu", ale MUSIAŁ skojarzyc - "niebezpiecznie jest sikać przy tym człowieku".

Dla psa zapach moczu nie jest niczym obrzydliwym, to sposob na znaczenie terytorium, starszy pies sam z siebie załatwia sie dalej od gniazda, ale szczeniak nie jest w stanie pojąć, czemu człowiek złości sie o sikanie w domu czy kupę na dywanie. Dlatego tylko pochwały na zewnątrz mogą poskutkować.

Zofia Mrzewińska
Zofia
Sędzia próby pracy

Nieprzeczytany postprzez blaaa » 26 mar 2012, o 15:33

Zofia napisał(a): "niebezpiecznie jest sikać przy tym człowieku".

Właśnie, też o tym pomyślałam, dlatego nie zwracam na to teraz uwagi jak się ząłatwia w domu, tylko od razu sprzątam i myję podłogi.
Oczekuje na dworze aż się załatwi, ale póki co nie miałam takiego szczęścia.
blaaa
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 26 mar 2012, o 16:52

No to można wziąć na spacer kilka smakolyków, aby ośmielić zwierzątko - chwila zabawy, zachęta do pościgu, smakolyk jak dogoni. Niech się poczuje bezpieczniej.

Zofia Mrzewińska
Zofia
Sędzia próby pracy

Nieprzeczytany postprzez blaaa » 26 mar 2012, o 18:05

Właśnie wróciłam z Raylunia ze 'spaceru' - dokładniej byłyśmy odprowadzić mojego mężczyznę na autobus.
Nie wiem czy to z ekscytacji na jego widok czy po prostu, Raya zrobiła siusiu. !
Co prawda wyglądało to jak by jej pociekło, ale liczy się fakt.
Została wy tulona przez nas, i obrzucona smakołykami.
Mam nadzieje że teraz pójdzie szybciej , zostałam zachęcona ;)
blaaa
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez mój pies » 26 mar 2012, o 19:39

Zrób wzystko by nie dac sie ponieść nerwom przy takim malenstwie. To zawsze się zemści. Pomysl jaka to malutka bezbronna istotka, w swiecie ludzi, których chce zrozumiec, ale oni tak inaczej reaguja jak jej mama i rodzenstwo. Piesek sie nauczy wierz mi a, że to potrwa, trudno, masz szczeniaka ;-)
Okaz teraz bardzo duzo cierpliwości, serca, wymagaj rozsądnie, konsekwentnie ale nigdy ze złością.
I nie oczekuj od tej kruszynki zbyt wiele, wychowanie to dłuuuuugi proces. Moja długo sikała w domu, dłużej jeszcze robiła kupę, a teraz to nikt juz tego nie pamięta :lool:
ObrazekObrazek

Co posiadacz psa przeczytać powinien o ich wychowaniu: literatura-godna-polecenia-t542.html
mój pies
Klubowicz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Tora
Imię: ena
Pochwały: 19

Nieprzeczytany postprzez blaaa » 26 mar 2012, o 20:00

Tak wiem wiem, wiem że chodź dziś zrobiła siusiu na dworze, nie oznacza że, automatycznie przestanie się załatwiać w domu.
Mam cierpliwość, i tym się kieruję. Chodź już powoli ją szkole.
Wykonuje komendy: siad, chodź .. wie że jak mówię' fe' to nie wolno. Ale oczywiście nie zawsze za pierwszym razem.
Mam ją dopiero od czwartku, więc wiem że przede mną dłuuuga droga.
blaaa
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez donald1209 » 26 mar 2012, o 20:38

blaaa napisał(a):Wiem że to szczeniak, ale dziwi mnie to że tylko ze mną się nie załatwia na dworze.

A czy "starzy" troszkę nie ściemniają?

Rób tak jak Ci radzą przedmówcy. Duuuuużo cierpliwości. Jak to było powiedziane, wszyscy przez to przechodziliśmy i to się kiedyś skończy, czego dowodem są nasze psy.

Krzysztof
Pozdrawiam

Krzysztof i Luka

Kobieta jest najlepszym przyjacielem mężczyzny, oczywiście nie licząc psa.
donald1209
Nadworny dietetyk
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Luka
Imię: Krzysztof
Pochwały: 25

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje