Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Problemy i porady dotyczące wychowywania ON i DON.

Re: Problem z załatwianiem na dworze.

Nieprzeczytany postprzez mój pies » 29 mar 2012, o 21:40

Nic nie szkodzi, do wszystkiego dojdziecie maleńkimi kroczkami, tylko konsekwencja i spokój, do pieska mów spokojnie, z uśmiechem na ustach jak przy fajnej zabawie. jak nie masz dobrego dnia i czujesz irytacje, odpuść nie szkol wcale, bo zrobisz dwa kroki w tył.
To naprawdę kwestia czasu i sunia załapie o co w tym chodzi. Powodzenia
ObrazekObrazek

Co posiadacz psa przeczytać powinien o ich wychowaniu: literatura-godna-polecenia-t542.html
mój pies
Klubowicz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Tora
Imię: ena
Pochwały: 23

Nieprzeczytany postprzez madzik999 » 30 mar 2012, o 08:22

Hmm, hmm. Może byc tak, że Małej pod tym oknem pachnie jej własnym zapachem, a własny zapach to najlepszy zapach (żebyś widziała jak Angua się zaciągała swoim smrodkiem w gabinecie Weta po czyszczeniu gruczołów przyodbytowych...!) . Możesz zrobic tak (o ile masz podwórko): wyłóż miejsce gdzie Mała zwykle się załatwia jakimiś szmatkami. Poczekaj aż się tam zwyczajowo załatwi i wynieś te szmatki w jakieś ustronne miejsce na dworze, do którego Mała ma dostęp, w sumie najlepiej żeby to było w miarę niedaleko od drzwi wejściowych. Wychodzisz z nią na dwór, idziecie na spacer, bawicie się, wracacie, małej się chce już trzyma pełen pęcherz z myślą, że wysiusia się tam gdzie jej najlepiej pachnie a tu niespodzianka! Pachnie swojsko nie pod oknem a na dworze, a dodatkowo Pańcia chwali i daje smakołyki gdy tu się wysiusia ;-)
Angua [*]
Obrazek
madzik999
Owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Bjorn, Ursa, Hugo
Imię: Magdalena
Pochwały: 12

Nieprzeczytany postprzez blaaa » 30 mar 2012, o 10:23

No tak to w sumie fajny pomysł, ale mieszkam w bloku ;) Co prawda mam podwórko, ale raczej ciężko tam wyłożyć szmatki, gdyż jest remontowane ;)
blaaa
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez mój pies » 30 mar 2012, o 12:02

Naprawdę podejdź do tego ze spokojem, czas robi swoje, Im starszy szczeniak tym dalej od domu się załatwia, a juz pół roczny w domu nie zrobi napewno.
Moja też długo sikała, wierz mi, że wypracujeszto z czasem. Jak mieszkasz na parterze to jak idzie w wiadome miejsce to pędem na ręce i na dwór i pochwała jasny komunikat "dobrze", lub "super" z entuzjazmem oczywiście.
ObrazekObrazek

Co posiadacz psa przeczytać powinien o ich wychowaniu: literatura-godna-polecenia-t542.html
mój pies
Klubowicz

Nieprzeczytany postprzez blaaa » 30 mar 2012, o 18:22

Jestem spokojna heh, muszę dziennie myc podłogi po 3 razy więc to i tak że jestem spokojna, to mega wyczyn ;) Należę do osób nerwowych ;)
blaaa
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez mój pies » 31 mar 2012, o 10:11

Piesek nauczy pokory. A może postaw na razie w To miejsce jakis mebel, żeby nie mogła tam się załatwiać?
ObrazekObrazek

mój pies
Klubowicz

Nieprzeczytany postprzez blaaa » 31 mar 2012, o 14:29

Myślę że zrobi to i tak ;) Dziś byliśmy na ponad godzinnym spacerze no i dalej nic. Tylko na klatce schodowej zrobiła siusiu.. masakra.
blaaa
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez mój pies » 31 mar 2012, o 16:07

Chyba nie nakrzyczałaś, to już mały sukces, klatka a nie mieszkanie.
ObrazekObrazek

mój pies
Klubowicz

Nieprzeczytany postprzez blaaa » 31 mar 2012, o 16:47

Oczywiście że nie, ale ręce mi opadły hah ;p
blaaa
Losowy avatar

Poprzednia strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Opcje