Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Porady i problemy zdrowotne owczarka niemieckiego.

Proszę o pomoc

Nieprzeczytany postprzez Marcintz83 » 21 cze 2016, o 22:38

Proszę o pomoc

Witam.
Mam 4-letniego owczarka. Od około 2 tygodni ma problemy z oddychaniem. Ma krótki i przyśpieszony
oddech. Strasznie przy tym charczy . Bardzo się też ślini , choć tak miał od kiedy pamiętam. Dodatkowo ma powiększone węzły chłonne przy przednich łapach i pod żuchwą. Miał robione badania krwi i wszystko ok. Na zdjęciu rtg wyszło jednak ,że w jelitach zalega mu kał. Trochę się zdziwiłem ,bo załatwiał się wcześniej. Ponadto w płucach też coś słychać. Czy ktoś wie skąd takie dolegliwości jednocześnie z układu pokarmowego i oddechowego?
Marcintz83
Losowy avatar
Nowy forumowicz
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Imię: Marcin

Re: Proszę o pomoc

Nieprzeczytany postprzez vega_bw » 22 cze 2016, o 06:36

Nikt z nas nie jest jasnowidzem.
Mój miał powiększone węzły lekko,bo okazało się,że jest alergikiem na pyłki,a kosili trawę.
Ale tu jest inna sytuacja.
Jeżeli weterynarz nie potrafi postawić diagnozy,to zmienić weta, pies ważniejszy i nie ma co się cackać, trzeba szybko działać.
Skoro powiększone węzły i coś na płucach,to dzieje się coś bardzo poważnego.
Ja bym nie czekała, tylko szła do kogoś innego z doświadczeniem i dobrą renomą.
A co do perystaltyki jelit,to podawać psu takie jedzenie,żeby nie zalegało zbytnio.
Choćbyś powiedział o sobie i swoim psie wszystko, to i tak zawsze zostaje coś do powiedzenia...
vega_bw
Klubowicz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Falko zwany Rudym ;)
Imię: Beata
Pochwały: 23

Nieprzeczytany postprzez danuta waniek » 25 cze 2016, o 19:42

Witam....Beata ma rację radzę też zmienić weta, i nie zwlekaj zdrowie psiaka najważniejsze.Pozdrawiam.
danuta waniek
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kora
Imię: Danuta
Pochwały: 2

Nieprzeczytany postprzez Marcintz83 » 25 cze 2016, o 22:31

Witam. Dziękuję za zainteresowanie tematem. Szczerze mówiąc jesteśmy trochę w kropce. Byłem u dwóch weterynarzy. Ten pierwszy tak jak pisałem wcześniej pobrał krew do badania kompleksowego i zrobił RTG klatki piersiowej. Wnioski były następujące: wyniki krwi ok. Co go zaniepokoiło to ten kał w jelitach. Ponadto stwierdził ,że ma duże serce jak na owczarka i płuca jak u starszego psa. Gdy spytałem czy serce jest powiększone odparł ,że nie. Na tamtą chwilę stwierdził ,że kał uciska na płuca i stąd ten oddech i pozostałe objawy. Następnego dnia kiedy dowiedział się ,że pies się załatwia stwierdził ,że jednak winne jest serce. Powiedział ,że to arytmia oddechowa. Dał mu również zastrzyki na wzmocnienie serca i na odwodnienie. Jeździliśmy do niego przez 4 dni i za każdym razem dostawał te zastrzyki a potem zamiast nich miałem podać jakieś małe żółte tabletki. Dostałem dwie. Drugiej już nie podałem ponieważ psu nic nie przechodziło. Postanowiliśmy sięgnąć po opinię innego weterynarza. Przedstawiliśmy badania i zdjęcie. Ten stwierdził ,że badania krwi ,które zrobił poprzedni weterynarz nie wykluczają chłoniaka. Trzeba zrobić je na nowo z rozmazem ,bo niby na wynikach tego nie ma. Zdjęcie jest źle zrobione i trzeba również powtórzyć. I choć z początku mówił ,że najpierw powinno zrobić się biopsje i krew to chce zaczynać od nowa to co tamten zrobił. Boję się ,że chce tylko zarobić. Ponadto wykrył ,że oprócz tych węzłów ,o których już pisałem ma powiększone węzły na tylnych łapach. Żaden z nich nie dał leku na pomniejszenie węzłów przez co pies ma problem z oddychaniem. Sporo schudł. Już nie wiemy co o tym myśleć. Sprawdziliśmy w internecie te wyniki krwi i tam chyba jest zrobiony ten rozmaz. Psiak ma chęć do zabawy ,ale widzę ,że mu ciężko. W przyszłym tygodniu chcemy jechać z nim do Wrocławia by tam zrobić biopsję. Dobija już mnie ta bezsilność i to ,że nie potrafię mu pomóc ...
Marcintz83
Losowy avatar
Nowy forumowicz

Nieprzeczytany postprzez WarOfWorlds » 26 cze 2016, o 16:12

Kurczę, nie chce Cię martwić, ale ostatnio mam też się trafił owczarek cm zle oddychał i kaszlał,i to było właśnie przez bardzo powiększone węzły chłonne. Wszystkie takie byly nawet te w klatce piersiowej, do tego gorączka. Wysłaliśmy go szybko do Wrocławia, do dr Hildebranda, niestety potwierdził chłoniaka, nie wiem co z nim dalej. Ma 3 lata...
Obrazek
WarOfWorlds
Owczarkarz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Thorin
Imię: Agnieszka
Pochwały: 1

Nieprzeczytany postprzez Marcintz83 » 26 cze 2016, o 19:07

Mój gorączki nie ma ,ale też obawiam się chłoniaka. Dziś zauważyłem ,że nie kontroluje chyba załatwiania się ,bo robi to w domu co nie zdarzało się wcześniej... Dostał delikatnej biegunki ...We wtorek jesteśmy umówieni we Wrocławiu
Marcintz83
Losowy avatar
Nowy forumowicz

Nieprzeczytany postprzez ojeja » 26 cze 2016, o 21:23

pies mojej znajomej, nie owczarek również ma powiekszone węzły chłonne (generalnie wszystkie), miał robioną biopsję tych węzłów i okazało się że ma chłoniaka. Niestety zbyt bardzo już zaawansowanego (znajoma psa zaniedbała) i w obecnym stanie pozostaje jedynie poprawa komfortu życia. Dostaje leki p.bólowe i jeszcze jakieś i jak na razie troszkę lepiej funkcjonuje, Ale wet mówi że może jeszcze pożyć miesiąc a również i rok
ojeja
Klubowicz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: leon
Imię: teresa
Pochwały: 3

Nieprzeczytany postprzez vega_bw » 27 cze 2016, o 06:57

Nie ma innej rady, jak zrobić takie badania, które by wykluczyły lub potwierdziły diagnozę.
Życzę Wam,by nie był to chłoniak.
Jeśli się potwierdzi,to trzeba wyjątkowo zadbać o komfort psa, póki to możliwe.
Powodzenia.
Choćbyś powiedział o sobie i swoim psie wszystko, to i tak zawsze zostaje coś do powiedzenia...
vega_bw
Klubowicz
Owczarek niemiecki: Falko zwany Rudym ;)
Imię: Beata
Pochwały: 23

Nieprzeczytany postprzez Marcintz83 » 29 cze 2016, o 22:17

W poniedziałek byliśmy we Wrocławiu a już we wtorek poznaliśmy diagnozę. Niestety to chłoniak już w 4 stopniu zaawansowania. Szczerze nie myśleliśmy ,że z nami wróci ...w takim był stanie.Sporo o tym myśleliśmy i nie zdecydujemy się na chemię. Nie chce przedłużać mu życia w cierpieniu. Wiem ,że niby chemia daje nadzieję i podobno psa nie boli ,ale ile w tym prawdy? Jakie szanse ma psiak z zaatakowaną śledzioną? W dodatku dostał wylewu krwi do oka . Jest strasznie chudy. Najgorsze jest jednak to ,że to my ,ja decyduję o jego życiu. Teraz jest na sterydach i antybiotyku. Kiedy wróciłem z pracy przywitał mnie z piłką merdając ogonem... I z tym swoim spojrzeniem. Jak ja mam mu to zrobić?
Marcintz83
Losowy avatar
Nowy forumowicz

Nieprzeczytany postprzez Nanami » 29 cze 2016, o 22:49

Przykro nam :-(

Zrób bilans - kiedy ma gorsze, a kiedy lepsze dni. Czy jest coś, co go cieszy. Czy odczuwa silny ból... Kiedy gorsze dni zaczną przeważać, kiedy zniknie radość z życia, kiedy ból stanie się nie do pokonania - to będzie chwila na podjęcie trudnej decyzji o skróceniu cierpień. Ale dopóki ma dobre dni, dopóki ból nie zabija radości życia, dopóki widać chęć życia w oczach... to pozwolić mu się cieszyć, nie szczędząc leków podtrzymujących.
Anka & Kaza ['] (15.06.2003-11.07.2016)
Nanami
Owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kaza
Imię: Anka
Pochwały: 27

Następna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje