Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Porady i problemy zdrowotne owczarka niemieckiego.

Re: Przebiałkowanie

Nieprzeczytany postprzez trussardi » 16 sty 2013, o 20:13

byliśmy dziś u weta, jego zdaniem to nie jest nadmiar białka tylko alergia jednak nie jest bardzo ostra, pies ma minimalny łupież suchą skórę i w niektórych miejscach lekko zaczerwienioną skórę, drapie się ale nie "do krwi" i nie aż tak bardzo intensywnie jednak powiedział że nie będzie przepisywał mu sterydów przy takich małych objawach, skoda jego zdrowia nie chce działać aż tak inwazyjnie przepisał przeciwhistaminy dedykowane dla alergii z objawami skórnymi i kazał przejść na gotowaną karmę, po 7 dniach kontrol i mam obserwować czy pies mniej się drapie
trussardi
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez trussardi » 27 sty 2013, o 12:33

hmmm no tego bym się nie spodziewała ... po kolejnych 7 dniach drapanie się non stop poszłam do weta, kategorycznie broni się rękami i nogami przed sterydami powiedział że to będzie ostatnia deska ratunku ale po raz kolejny oglądał skórę przez 40 min i na końcu wpadł na pomysł aby sprawdzić gruczoły okołoodbytowe .... no i strzał w 10!!!! były mega zapchane i przepełnione wyszło tego naprawde dużo a pies po wyjściu z gabinetu był tak mega szczęśliwy jakby mu 10kg z klaty spadło skakał bawił się i PRZESTAŁ DRAPAĆ :D
trussardi
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Joan » 27 sty 2013, o 20:09

Szczęściem, Twój lekarz rozpatrzył wszystkie możliwości... A ilu by psu do końca życia karmę zmieniało, aż strach pomyśleć...
Dobra diagnoza to jednak podstawa. Pogratuluj wetowi wnikliwości. To rzadka cecha nawet u ludzkich lekarzy.
Pozdrawiamy
Obrazek
Joan
Zaawansowany owczarkarz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Woland UlaYaskaEdgar
Imię: Joanna
Pochwały: 55

Nieprzeczytany postprzez AnnaJagna » 30 sty 2013, o 23:12

U nas było drapanie szyi, głowy, okolic oczu... . Na początek wyrzuciłam kurczaka, ale później zauważyłam, że pies drapie się wewnątrz ucha, do krwi. Ucho wyleczyłyśmy standardowym środkiem i drapanie minęło. Może jednak będę mogła podawać kurczaka... .
Jak napisała Joan, dobra diagnoza to podstawa.
AnnaJagna
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: jeszcze nie ma
Imię: Anna
Pochwały: 29

Poprzednia strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje