Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Szkolenie, seminaria, zawody, filmy.

Przywołanie z zatrzymaniem w PT 3 jak nie spowolnić psa ?

Nieprzeczytany postprzez eagle » 22 lut 2011, o 22:58

Z racji zbliżającego się egzaminu mojego ogona powoli zbieram wszystko w całość.
Jest sporo ćwiczeń, które wprowadzają małe zamieszanie. Jednym z nich jest dobieganie psa do przewodnika z warowaniem. Ćwiczenie robię bardzo rzadko z powodu, aby nie spowolnić dobiegania psa. Nie mam pomysłu jak rozdzielić to ze zwykłym do mnie, aby pies nie nauczył się zwalniać w połowie drogi samemu. Na razie mam szybkie do mnie i nie chcę tego zepsuć.
eagle
Losowy avatar

Re: Przywołanie z zatrzymaniem w PT 3 jak nie spowolnić psa

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 13 kwi 2011, o 07:44

hmmm u nas ćwiczyli IPO'wskie "naprzód" z warowaniem i ponoć jest to bardzo trudna sztuka, aby pies się nie zgasił tzn. nie zwalniał biegu, a jednocześnie "włączyły" mu się uszy do słuchania. Bo jak szybko biegnie przed siebie to: raz - pęd wiatru czy złożone do tyłu uszy uniemożliwiają odbieranie sygnałów z zewnątrz, a dwa - pies jest najarany na to do czego ma biec i nieświadomie może nastawić się na nie słuchanie ;) .
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Owczarkowa wyga
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Pochwały: 41

Nieprzeczytany postprzez eagle » 13 kwi 2011, o 14:48

Aga i N napisał(a):hmmm u nas ćwiczyli IPO'wskie "naprzód" z warowaniem i ponoć jest to bardzo trudna sztuka, aby pies się nie zgasił tzn. nie zwalniał biegu, a jednocześnie "włączyły" mu się uszy do słuchania. Bo jak szybko biegnie przed siebie to: raz - pęd wiatru czy złożone do tyłu uszy uniemożliwiają odbieranie sygnałów z zewnątrz, a dwa - pies jest najarany na to do czego ma biec i nieświadomie może nastawić się na nie słuchanie ;) .

Aga doszedłem do wniosku (empirycznie) że trudno będzie mniej punktów, ale warowanie będzie razem ze znakiem optycznym.
eagle
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 13 kwi 2011, o 19:05

I masz absolutną rację, lepiej mieć zdjęte punkty za pomoc w postaci gestu optycznego i być niemalże pewnym że pies poprawnie wykona ćwiczenie, niżeli pies miałby tego w ogóle nie zaliczyć lub zaliczyłby nieopłacalnie :)
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Owczarkowa wyga
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Pochwały: 41

Nieprzeczytany postprzez eagle » 14 kwi 2011, o 11:25

Aga i N napisał(a):I masz absolutną rację, lepiej mieć zdjęte punkty za pomoc w postaci gestu optycznego i być niemalże pewnym że pies poprawnie wykona ćwiczenie, niżeli pies miałby tego w ogóle nie zaliczyć lub zaliczyłby nieopłacalnie :)

Tak że jestem tego zdania.
eagle
Losowy avatar

Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje