Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Problemy i porady dotyczące wychowywania ON i DON.

Psie oszustwa

Nieprzeczytany postprzez AnnaJagna » 2 gru 2012, o 13:43

Czy Wasze psy próbują Was czasem oszukać? Tak z premedytacją?
W innym wątku wspomniałam już o próbach oszustwa mojej suczki:
W związki z tym, że lubi znaczyć, zlecam jej opróżnić pęcherz na trawce pod blokiem, jeszcze przed spacerem. Zdarzało jej się usiąść zamiast siknąć, zdarzało jej się przykucnąć i przez nieuwagę musiałam ją chyba kiedyś pochwalić, bo dzisiaj ewidentnie pozostała w pozycji do sikania (ale bez sikania) przez kilka sekund po czym zadowolona podeszła do mnie, bo zawsze ją wołam jak skończy. Dobrze, że ją sprawdzam, bo bym się dała oszukać... . Powiedziałam jej, że jest oszustką i poszła z powrotem na trawkę.

Dzisiaj sytuacja się powtórzyła, ale chodziło o małpkę, którą sobie chciała poobserwować. W tym samym czasie miała zlecone szukanie zabawki a następnie siku. Bardzo była niezadowolona, że nie pozwalam jej się po prostu gapić na małpkę więc co zrobiła? Przykucnęła jak do siku i wpatrywała się spokojnie w gałęzie drzewa, bo wiadomo, podczas tej czynności ma spokój.
Obserwując ją od dwóch lat muszę stwierdzić, że ona potrafi robić kilka rzeczy naraz.
Zdarzyło się, że zagapiła się na przechodzącego psa, w tym samym czasie na komendę usiadła (nie przerywając obserwacji) i jeszcze złapała muchę, która przeleciała jej przed nosem. Wszystko to w ciągu dwóch, może trzech sekund.
AnnaJagna
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: jeszcze nie ma
Imię: Anna
Pochwały: 29

Re: Psie oszustwa

Nieprzeczytany postprzez Tanorja » 2 gru 2012, o 13:57

Jeżeli istnieje coś takiego, jak psie oszustwa, to Nora zawsze kiedy daję jej jakiś przysmak ,który jej nie smakuje , lub nie ma na niego ochoty to zawsze go namiętnie przeżuwa i "przypadkiem" jej wylatuje bokiem :) Albo kiedy jem na przykłąd śliwki, upomina się o połowę dla niej. Po 3-4 połówkach przestaje jej smakować, ale dalej prosi , żeby potem potajemnie wypluć :P
Tanorja
Zaawansowany owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nora&Ghotica
Imię: Natalia
Pochwały: 2

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 2 gru 2012, o 19:28

Podobno psy nie są na tyle inteligentne by przewidzieć przyczynę i skutek, a jednak pies moich rodziców jakoś wykminił sprytne "oszustwo" i robi mojego tatę notorycznie w balona ;) Wygląda to tak, że gdy tato siedzi na jego ulubionej pufie Figaro podchodzi do drzwi i skacze na nie jakby nie mógł ich otworzyć. Tata wstaje żeby go wypuścić na korytarz (tam jest chłodniej, więc psy często tam odpoczywają) i pies zamiast wyjść robi w tył zwrot i wskakuje na wolną już pufę. :)
Obrazek

"Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś."
Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Czarnuchomaniaczka
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kafka od Franza
Imię: Grażyna
Pochwały: 41

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 2 gru 2012, o 19:39

Pies znajomej nie miał prawa odganiać kota od miski ani zabierać mu żarcia; mógł zjeść to, co kot zostawił. Szybko nauczył się, gdy ustawiano miskę dla wybrednego Mruczka, szukac kota po całym mieszkaniu, zaganiać go do miski i czekać, aż kicia zje troszkę i odejdzie. Wtedy kocie przysmaki mógł zjadać legalnie...

Psy doskonale wiedzą, co robić, aby osiągnąć swój cel. O brak inteligencji mogą podejrzewać psy tylko ci ludzie, którym wystarcza wyklikanie przybijania piątki i ci, którzy nie dają psu szansy na celową współpracę.

Zofia Mrzewińska
Zofia
Sędzia próby pracy
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Imię: Zofia
Pochwały: 127

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 2 gru 2012, o 19:45

Kiedyś czytałam, że taka abstrakcja ("jak podejdę do drzwi to on wstanie i będę mógł wskoczyć") jest zbyt skomplikowana na psie możliwości, a więc jak wytłumaczyć, że psiak sam do tego doszedł? Chyba każdego własny pies zaskoczył choć raz zdolnością "kombinowania" ;)
Obrazek

"Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś."
Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Czarnuchomaniaczka
Owczarek niemiecki: Kafka od Franza
Imię: Grażyna
Pochwały: 41

Nieprzeczytany postprzez Tanorja » 2 gru 2012, o 20:27

Ja nie lubię , jak ktoś wszystko przyporządkowuje schematom. Ludzie raz uważają ,że pies jest niesamowicie inteligentny ,a raz ,że nie jest w stanie sam do czegoś dojść... Ten , kto tak myśli chuba nigdy nie miał psa.

Jeszcze mi się przypomniało ,że mój Kacper, jak wszystkie psy (było ich ze 4) dostawały kości, to on rzucał swoją i biegł trochę dalej , by poszczekać. Wszystkie inne puszczały swe kości ,a K spokojnie sobie wracał i zbierał ich jedzonko ;p Z jednej zrobiły mu się 4 kości :>
Tanorja
Zaawansowany owczarkarz
Owczarek niemiecki: Nora&Ghotica
Imię: Natalia

Nieprzeczytany postprzez anita » 2 gru 2012, o 21:44

Igma, mimo ze mieszka z nami "dopiero" 4 miesiące już oszukała mnie kilka razy ( i dopóki się nie nauczyłam ja :-) to jej się to udawało... :głupol: )
a robi tak: udaje ze nagle coś ja strasznie zainteresowało, potrafi wyjrzeć za mnie teatralnie (jeśli wiecie co mam na myśli), albo spojrzeć w gore ze coś strasznie interesującego frunie do nas i wtedy kiedy ja podaże głową za jej wzrokiem to ona ODBIERA mi piłkę albo smakołyk, a ja.. :głupol:
anita
Początkujący owczarkarz
Owczarek niemiecki: Igma (Ava FideCanem)
Imię: Anita

Nieprzeczytany postprzez nebrot » 3 gru 2012, o 02:51

U mnie oszustwo zwykle jest zbiorowe. Jesli mnie nie ma w domu i psy nakarmi Pan, to po moim przyjsciu psy wyraznie informuja o tym, ze poddane sa glodowce i powinnam natychmiast temu zaradzic. Sabina posuwa sie do tego stopnia, ze przynosi mi wszystkie 3 miski jedna po drugiej. Oszustwo jest jednak wlasnie przez te miski natychmiast przeze mnie wychwycone, bowiem przy normalnej porze karmienia Sabina misek nie nosi :-)
nebrot
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez niya » 3 gru 2012, o 08:29

Och, o oszustwach Amby mogłabym cały dzień.... a jej ulubionym jest wpatrywanie się we mnie jak śpię i ciche piszczenie pt. "chcę na dwór" ja wstaję, idę półprzytomna na dół i otwieram drzwi, jeśli po chwili Amby nie widzę wybiegającej do ogrodu to juz wiem, że śpi na moim miejscu w łóżku. Nie cierpię tego :roftl:
Amba była z nami 6 lat, 3 miesiące i 13 dni
Obrazek
Od 30.03.2018 jest z nami Sara, 2-letnia ON-ka ze schroniska :)
Obrazek
niya
Klubowicz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Amba[*], Sara
Imię: Danuta
Pochwały: 7

Nieprzeczytany postprzez Brawurka » 3 gru 2012, o 09:19

Gamoń często oszukuje przy jedzeniu.
Jak nie jest głodny w porze karmienia, po tym jak podejdzie do miski po komendzie "jedz", zaczyna mieszać językiem w misce, ale tak, żeby do pyska nie trafiło nic. Pomiesza, pomiesza (mnóstwo przy tym hałasu) i odchodzi od miski.
Nie traktuj psa jak człowieka, żeby on nie potraktował Cię jak psa
Dbajmy o kulturę języka polskiego na forum; używajmy wielkich liter, znaków przestankowych i programów "wyłapujących" błędy ortograficzne, jeżeli ktoś sam sobie z nimi nie radzi ...
Obrazek
Brawurka
Zaawansowany owczarkarz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Amon, Pera
Imię: Aneta
Pochwały: 29

Następna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje