Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Jak i czym żywimy nasze owczarki niemieckie.

Purina ?

Nieprzeczytany postprzez poldek » 10 kwi 2012, o 08:58

witam. wyszedłem z Aresem na dłuższy spacerek a tu patrze koleś z mojej wsi idzie z przepięknym owczarkiem niemieckim ( nie był wysoki ale pięknie umaszczony) . zaczęliśmy rozmawiać i dowiedziałem się dwóch rzeczy . głównie interesuje mnie to : dowiedziałem się że psu mam dawać tylko i wyłącznie "purina " (sucha karma) aby szybko rósł i miał dłuższy włos . co wy myślicie na temat tej karmy ? jest u nas w zoologicznym - 9,50 za kilogram . Dawać mu to ? Jego pies wyglądał przepięknie .

drugie co mi powiedziął - że psu bez rodowodu można go wyrobić . to prawda ? podobno idzie na jakieś badania , mierzą go , oceniają jego wygląd i jak się zgadza ze wzorcem rasy to pies dostaje papiery - rodowód. Jakim cudem ?
poldek
Losowy avatar

Re: Purina ?

Nieprzeczytany postprzez kalyna » 10 kwi 2012, o 09:16

długość włosa u psa jest dziedziczna. I to geny decydują jak ten włos będzie docelowo wyglądać.... żadna karma tego nie zmieni. choć mogę się mylić...
a o jaką purine mu chodziło? bo jest DogChow i Pro Plan, obie się dramatycznie różnią..

A o wyrabianiu rodowodu to jakaś bajka z pomiędzy kapeluszy.... rodowód to udokumentowanie jakich pies ma przodków. a taki ON z ulicy to kto wie kim byli jego przodkowie?
widać legendy nadal funkcjonują w społeczeństwie....
Ostatnio edytowano 10 kwi 2012, o 09:36 przez kalyna, łącznie edytowano 1 raz
kalyna
Moderator
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Sonia & Ghandi
Imię: Alina
Pochwały: 14

Nieprzeczytany postprzez mój pies » 10 kwi 2012, o 09:34

Nasza jest na Purinie Pro Plan Large (dla psów ras dużych) i jestesmy zadowoleni. Włos piekny, zdrowy, kupki normalne. Do tego do pochrupania na deser surowa marchewka, jabłuszko.
ObrazekObrazek

Co posiadacz psa przeczytać powinien o ich wychowaniu: literatura-godna-polecenia-t542.html
mój pies
Klubowicz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Tora
Imię: ena
Pochwały: 19

Nieprzeczytany postprzez Razgotra » 10 kwi 2012, o 10:56

nie sądzę aby karma miała wpływ na długość włosa pewnie chodziło o kolor i np wyglą u nas PP nie sprawdziła się mam psa alergika i długo szulałam ,przebierałam i w końcu trafiłam na JOSERĘ uważam że do każdego psa trzeba podejść indywidualnie do karmy również
Spotkałam sie też z takimi opiniami odnośnie rodowodu jednak są to bajeczki dla niedoświadczonych psiarzy
Obrazek
Obrazek
Razgotra
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Spajder
Imię: Ela
Pochwały: 2

Nieprzeczytany postprzez Onka » 10 kwi 2012, o 11:04

Bzdura z tą karmą, a co do rodowodu to wymysł. Wygląd i włos jest dziedziczny .
"PSY NIE SĄ NASZYM CAŁYM ŻYCIEM< ALE SPRAWIAJĄ, ŻE JEST ONO PEŁNIEJSZE"-Rogel Caras

Obrazek
http://schronisko.info.pl/
Obrazek
Onka
Losowy avatar
Początkujący owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Bruno
Imię: Edyta

Nieprzeczytany postprzez Tajgowa » 10 kwi 2012, o 11:32

Owszem, psu wyrabia się rodowód, żaden pies nie ma go zaraz po urodzeniu.
Ale uwaga, wyrabia się go tylko na podstawie metryki, która jest dokumentem potwierdzającym pochodzenie psa. Na jej podstawie, składając wniosek do ZKwP dany pies otrzymuje rodowód. Jeśli się dobrze orientuję, to właśnie tak to wygląda.

Co do długości włosa i koloru sierści. Długość włosa jest dziedziczna, a kolor - śmiałabym powiedzieć, że też, ale nie do końca, ponieważ np. rudy odcień jest w jakiś sposób genetycznie uwarunkowany, ale można go "pobudzić" podając min. marchewkę. To takie moje-laika spostrzeżenia, może ktoś jest lepiej poinformowany ;-)
Dog training is a journey and it's a journey that doesn't have an end. Just about the time we think we have everything figures out, something jumps up and slaps us in the face to remind us we still have a lot to learn. Ed Frawey
Tajgowa
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Tajga
Imię: Nina
Pochwały: 7

Nieprzeczytany postprzez mój pies » 10 kwi 2012, o 11:41

Karma czy ogólnie zywienie ma jak najbardziej wpływ na włos, oczywiście nie na jego kolor, długość, ale na jakość. Dobrze odżywiony pies ma włos zdrowy, mocny, lśniący, a niedożywiony ma włos matowy, "bez życia".
ObrazekObrazek

Co posiadacz psa przeczytać powinien o ich wychowaniu: literatura-godna-polecenia-t542.html
mój pies
Klubowicz
Owczarek niemiecki: Tora
Imię: ena
Pochwały: 19

Nieprzeczytany postprzez poldek » 10 kwi 2012, o 21:57

hmmm.... mi koleś mówił ze dawał psu purinę ( pies wie jaką ) i piękny włos ma teraz . chodziło mi o to , że jak nie otrzyma odpowiednich składników w diecie to włos mu nie urośnie i będzie brzydki, a jak dostanie wszystko co potrzebne to włos będzie piękny i zdrowy ( wydłuży się na maxa ) . Tak to jest ? Czy to obojętnie jaką karmę dostanie urośnie zdrowo( oczywiście nie chodzi mi o coś typu czapi ... - tylko czy jakaśspecjalna akurat na włos) ?
poldek
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez amir » 10 kwi 2012, o 22:13

To tak jak u ludzi im lepiej się odżywiasz tym lepiej wyglądasz :)
- dobra karma to w wielu wypadkach - super włos - lśniący, zdrowy, mocny kolor, wyrazisty a jak słaba to słaby, matowy i szary :) Skoro jesteś tym co jesz to warto jeść jak najlepiej - co także dotyczy naszych psiaków.... a przynajmniej tę zasadę stosuję do moich urwisów.
Nie wiem ale chyba jak masz np. ONka i dasz mu Karmę "SUPER DUTY-FRUTY for LONG HAIR" to DONka z niego nie zrobisz, długość włosa jest uwarunkowana genetycznie .... możesz z drugiej strony dawać psiakom najlepsze pokarmy i dziennie podawać nawet świeżo upolowanego jelenia ale jak pies będzie zestresowany, nie zadbasz o inne sprawy to i tak sierść może być "do d..y"
amir
Początkujący owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Schatz
Imię: Amir

Nieprzeczytany postprzez Małgo » 20 lip 2012, o 12:25

My obecnie karmimy Jamala oprócz BARFa, suchą karmą PURINA PRO PLAN Puppy Large Breed Athletic (jeśli nie pomieszałam nic w nazwie - jest zdecydowanie za długa ;) ). Ładnie rośnie, lubi to jeść. Karma tak ładnie pachnie jak się otwiera nowy worek, że aż kusi żeby spróbować :)
Małgo
Losowy avatar

Następna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje