Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Przepisy dotyczące psów oraz informacje o psach ukazujące się w szeroko rozumianych mediach.

Rankig najpopularniejszych ras w Polsce

Nieprzeczytany postprzez ewachw » 13 kwi 2011, o 09:53

Nooo zgadnijcie kto na pierwszym ??

http://pies.onet.pl/1442,1,1,20_najpopu ... leria.html

hmmm tylko czy jest się z czego cieszyć?? moim skromnym zdaniem nie bardzo...duża popularność, a co za tym idzie popyt stwarza pole do nadużyć i sprzyja pseudo - hodowlom na zasadzie nie stac mnie na oryginał to biorę podróbkę.. :-(
ewachw
Klubowicz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Lena
Imię: Ewa
Pochwały: 5

Re: Rankig najpopularniejszych ras w Polsce

Nieprzeczytany postprzez Camila » 13 kwi 2011, o 09:54

Amstafy ? ale się zdziwiłam Jednak Labki
Camila
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez kalyna » 13 kwi 2011, o 10:05

Ja też nad tym ubolewam, bo twierdzą ludzie że ta rasa jest wyszkolona od urodzenia a potem są agresywne i nie ułożone psy. Co jest przykre. Biorą psy, bo myślą, że będzie taki jak Szarik czy Pies Cywil. I potem taka oto rasa jest niszczona. I jeszcze tekst, że łatwo się je szkoli powala po całości. Bo ludzie biją je i myślą, że to oczekiwany skutek przyniesie, bo mało kto bierze psa i wie, że musi z nim pracować, że nawet taki ONek sam się nie wyszkoli.
A z drugiej strony to tez szpan idąc ulicą z ONkiem i aby ludzie go podziwiali. (Mnie to już denerwuje, bo idąc z Sonią i Ciapkiem tylko mówią, że Sonia jest ładna, a na Ciapka ani nie spojrzą :( jakby co najm,niej był trędowaty...)
Nio i jak ONek to doskonały stróż i musi być agresywny i robią wszystko aby taki się stał....
No i te pseudohodowle... buuu więcej na niekorzyść przemawia niż na korzyść tego, że ta rasa taka sławna jest...
bo jedyna korzyść to taka, że możemy w dość licznej grupie na forum się spotkać :) tylkop tutaj to raczej fanatycy się spotykają, którzy zdają sobie sprawę jaką tak naprawdę ONek jest rasą :)
kalyna
Moderator
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Sonia & Ghandi
Imię: Alina
Pochwały: 14

Nieprzeczytany postprzez ewachw » 13 kwi 2011, o 10:19

No tak filmowy wizerunek bohatera swoje zrobił... :pala..
U mnie po prostu patrzą ze zdziwieniem, ze w ogóle z takim psem spaceruję.. :ireful, "bo po co" ???
ewachw
Klubowicz

Nieprzeczytany postprzez mamurda » 13 kwi 2011, o 10:20

Widziałam to i mam takie same odczucia jak wy. Zmalała popularność retriwerów i psów "północy" co im wyjdzie na dobre, bo dużo ludzi sie przekonało, że to jednak psy. Popularność ON-ków tylko im zaszkodzi. Też spotykam się z opinią, że jaki to mój pies piękny, tylko niedobry. A dla czego niedobry? Bo nieufny do obcych, którzy łapy wyciągają myśląc, że jak przechodzi obojętnie, to znaczy "baranek". Bo nauczył wyprowadzać szczekaczy na smyczy? ON-ek jest jak najbardziej psem rodzinnym, ale wymaga paru zasad , o których większość ludzi nie wie. I to jest smutne, a mnie sie już nie chce tłumaczyć, że wcale nic nie grozi moim wnukom jak przychodzą do mnie, że wcale nie zje nas kiedyś w nocy :ireful i podobne paranoje ;-)
mamurda
Początkujący owczarkarz
Owczarek niemiecki: Fram [*]
Imię: Barbara
Pochwały: 2

Nieprzeczytany postprzez ewachw » 13 kwi 2011, o 10:39

Myślę też, że ta obiegowa opinia, że owczarek jest dobrym stróżem przyczynia się do tego, że najcześciej ta rasa laduje w kojcach na wsi ( nie ubliżając nikomu - sama mieszkam na wsi i jestem zadowolona :D ), ale i w miastach też. No i ludziom brak swiadomości związaniem z pseudohodowaniem itd. itp. i tak maszynka się nakręca...ech... :roll:
ewachw
Klubowicz

Nieprzeczytany postprzez nebrot » 13 kwi 2011, o 11:06

Jak mialam Baltowskiego, to zdarzylo mi sie, ze przyszli nowi (dorosli) ludzie na trening i mowili, ze no fajnie, ze on tak duzo potrafi, ale taki "specjalistyczny" uzytkowy pies to przeciez sie rodzi ze znajomoscia komend, bo one maja to we krwi. Wrrr! :evil:

kalyna napisał(a):A z drugiej strony to tez szpan idąc ulicą z ONkiem i aby ludzie go podziwiali. (Mnie to już denerwuje, bo idąc z Sonią i Ciapkiem tylko mówią, że Sonia jest ładna, a na Ciapka ani nie spojrzą :( jakby co najm,niej był trędowaty...)

A u mnie jest odwrotnie, jak idziemy z Sabina i Maxem, to wszyscy pytaja o Sabine, a Maxem nikt sie nie zainteresuje. No, ale Sabinka rzeczywiscie jest wyjatkowa ;-) Zdarzalo mi sie, ze ludzie przekonywali mnie, ze to napewno jest jakas rasa, tylko ja glupia nie wiem, bo to niemozliwe, zeby TAKI pies byl kundlem :D

Tutaj w Berlinie zaczepili mnie dwa razy Turcy, ktorzy byli przekonani, ze Sabina to Anatolian :lool:
nebrot
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 13 kwi 2011, o 12:18

Wiecie co, ale to jest powod do radosci! Bo ranking jest od ZKWP czyli najwiecej rodowodow jest wydawanych dla ON. gdyby ON bylby w drugiej dziesiatce to moznabyloby sie zamartwiac ze pseudohodowle itd ogarniaja rynek ON. Juz nie wnikam ze sa Hodowle i hodowle ale jakis plusik dla rasy jest.
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Owczarkowa wyga
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Pochwały: 41

Nieprzeczytany postprzez ewachw » 13 kwi 2011, o 14:37

No właśnie na ile ten ranking jest miarodajny.. :?: mam wrażenie, że te dane dotyczą ułamkowej liczby psów....za tym co ZKWP podaje ciągnie się "ogromny ogon" psów nierejestrowanych...
ewachw
Klubowicz

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 13 kwi 2011, o 14:46

Tego nikt nie zliczy... Temat rzeka...
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Owczarkowa wyga
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Pochwały: 41

Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje