Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Tematy związane z owczarkami niemieckimi.

Ręce mi opadły, no jak tego oduczyć? (żebranie)

Nieprzeczytany postprzez niya » 6 kwi 2012, o 13:11

Wiecie co, moja sunia pozoruje się na głodzoną ją istotę! Mieszkamy przy drodze niedaleko przystanku autobusowego, ludzi wysiadający z autobusu muszą przejść koło naszej bramy. Kilka dni temu przyuważyłam coś w co do dziś nie mogę uwierzyć. Amba zaniosła pod bramę swoją miskę taką większą do której lejemy jej wodę, położyła ją pod bramą i siedzi. Nie minęło 5 minut jak zajechał autobus i wysiadają ludzi, mój wzrok przykuwa pewna pani, która podchodzi do bramy, sięga do reklamówki i wrzuca Ambie kawałek kiełbasy!!! Moja sunia zaczęła żebrać!!! :roftl: przez kilka dni ją obserwowałam i miało to miejsce jeszcze dwa razy z tym, że wrzucały smakołyki inne osoby. teraz jak widzę, że taszczy pod bramę miskę od razu wołam i każę odłożyć miskę, słucha, ale jak nas nie ma w domu to na pewno miskę nosi po jedzonko. Miski nie schowam bo przecież wodę musi mieć, położyłam jej taką metalową, której nie da rady chwycić zębami to ją nosem przesuwała po kostce :mur: :mur: Amba nie chodzi głodna, nawet jak ma jedzenie w misce to widzę że chodzi "na żebry".. Macie pomysł jak ja oduczyć tego?
Obrazek

Obrazek
niya
Owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Amba
Imię: Danuta
Pochwały: 7

Re: Ręce mi opadły, no jak tego oduczyć? (żebranie)

Nieprzeczytany postprzez Karoll » 6 kwi 2012, o 13:28

Ale niezła z niej agentka :ekstra: Jak to czytałam, to mało co ze śmiechu nie padłam. Ach te nasze psy, jakie one mają pomysły :roftl: :roftl: :roftl:
Sugeruję zawiesić tabliczkę na bramce: "Proszę nie karmić psa" :lool:
Karoll
Owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Zygmunt&Franka
Imię: Karolina
Pochwały: 5

Nieprzeczytany postprzez niya » 6 kwi 2012, o 13:37

Karoll napisał(a):Ale niezła z niej agentka :ekstra: Jak to czytałam, to mało co ze śmiechu nie padłam. Ach te nasze psy, jakie one mają pomysły :roftl: :roftl: :roftl:

Mnie też to śmieszyło, aż do chwili w której wyobraziłam sobie, że ktoś jej da coś zatrutego lub zepsutego przez co się rozchoruje, Amba była uczona nie brać jedzenia od nieznajomych, ale jak widać kiedy sama o nie prosi to zasada nie obowiązuje :mur: oj trzeba mocno nad tym popracować
Ostatnio edytowano 6 kwi 2012, o 13:42 przez niya, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek

Obrazek
niya
Owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez sKate89sc » 6 kwi 2012, o 13:41

Pomysłowa sunia :D:D:D:D
"Nie ma znaczenia ile masz pieniędzy, ani ile rzeczy, możesz być biedakiem, ale mając psa jesteś bogaty" - /Louis Sabin/
Obrazek
Obrazek
sKate89sc
Zaawansowany owczarkarz
Owczarek niemiecki: ♥ Gabi ♥
Imię: Kasia
Pochwały: 1

Nieprzeczytany postprzez kalyna » 6 kwi 2012, o 13:48

Po przeczytaniu tytułu to byłam pewna, że żebra przy waszym jedzeniu... ale jak przeczytałam całość to szczęka mi opadła..
Amba to bardzo inteligenty psiak :ok: no w końcu Owczarek :D

ale nie mam pomysłu jak ją tego oduczyć.. obawiam się, że zwykła tabliczka:Nike karmi nie pomoże...
Hmm chyba musiałabyś za nią stać i ludziom tłumaczyć....
kalyna
Moderator
Owczarek niemiecki: Sonia & Ghandi
Imię: Alina
Pochwały: 14

Nieprzeczytany postprzez blaaa » 6 kwi 2012, o 13:59

Masakra, co za agentka ;) No śmiać mi się chce czasem, czego te psiaki nie wymyślą ;)

A z tym zatrutym to fakt, u nas na górkach podrzucali zatrute jedzenie, jakieś trutki, i było kilka skutków śmiertelnych z tego co mi wiadomo.
blaaa
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Karoll » 6 kwi 2012, o 14:39

niya napisał(a):
Karoll napisał(a):Ale niezła z niej agentka :ekstra: Jak to czytałam, to mało co ze śmiechu nie padłam. Ach te nasze psy, jakie one mają pomysły :roftl: :roftl: :roftl:

Mnie też to śmieszyło, aż do chwili w której wyobraziłam sobie, że ktoś jej da coś zatrutego lub zepsutego przez co się rozchoruje, Amba była uczona nie brać jedzenia od nieznajomych, ale jak widać kiedy sama o nie prosi to zasada nie obowiązuje :mur: oj trzeba mocno nad tym popracować

Nie pomyślalam o tym za pierwszym razem :ooops: Lepiej dmuchać na zimne :-)
Karoll
Owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez Tajgowa » 6 kwi 2012, o 14:39

Obawiam się, że bez współpracy przechodniów się chyba nie wiele zdziałasz. Z kolei pilnować jej cały czas tez nie będziesz, no bo to się mija z celem.
A jakby powiedzieć sąsiadom, że Amba jest uczulona na to i tamto i nie wolno jej dokarmiać byle czym, bo ma potem problemy i szkodzi jej zdrowiu. Może w ten sposób można by ich podejść? Dodatkowo jakaś gęstszą siatkę założyć, żeby rzucanie jedzenia nie było takie łatwe? (gdzieś tu na forum polecał taką, ale nie pamiętam kto i gdzie)
Dog training is a journey and it's a journey that doesn't have an end. Just about the time we think we have everything figures out, something jumps up and slaps us in the face to remind us we still have a lot to learn. Ed Frawey
Tajgowa
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Tajga
Imię: Nina

Nieprzeczytany postprzez Karoll » 6 kwi 2012, o 15:28

Rzutki pozostają ... Tylko gorzej od strony technicznej :-O
Karoll
Owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez niya » 7 kwi 2012, o 15:29

Powiesiłam na bramie informację, napisałam literami jak woły NIE DOKARMIAĆ PSA i udało mi się wyegzekwować od Amby zostawienie miski na konkretnym miejscu obok kranu. Może się uda :) po świętach zobaczymy, jak do pracy wrócę czy Amba tak chętnie słucha jak nas nie ma w pobliżu :-)
Obrazek

Obrazek
niya
Owczarkarz

Następna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje