Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Rozmowy o wszystkim i o niczym.

Re: Ręce mi opadły !!!

Nieprzeczytany postprzez dor_cia » 11 cze 2012, o 21:04

Tak wygląda ta "szczęśliwa" psina, czeka przy ogrodzeniu na chwilkę pieszczot. To zdjęcie jest sprzed kilku tygodni, czasem siedzi tak w bezruchu godzinę i patrzy :-(
Obrazek
a jak uda jej się wyjść za płot na drogę zmienia się w pełną życia i chęci zabawy sunię :-)
Obrazek

A tak dzisiaj w "uzbrojeniu" - czy można być obojętnym jak się widzi takie coś? :mur:
Obrazek
Obrazek
ObrazekObrazek ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
dor_cia
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Sułtan
Imię: Dorota
Pochwały: 16

Nieprzeczytany postprzez Raspberrydream » 11 cze 2012, o 21:43

Cóż, jakaś interwencja by się przydała... ostatnio spotkałam na przystanku kobiete ze szczeniakiem "cziłały" na małej mocno zaciśniętej obróżce... maleństwo sie szarpało, piszczało i dusiło.... na takie małe ciałko chyba najlepsze byłyby szelki, ale kobieta nie wyglądała, jakby chciała posłuchac jakiejs rady... wsiadłam do tramwaju patrząc, jak ona szarpie to maleństwo
Raspberrydream
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Ewa-Hunter » 11 cze 2012, o 23:51

Wiem, że macie rację i zgłoszenie tego do gazety jest dość drastycznym środkiem ale ...czasami myślę, że hasło "Człowiek- to brzmi dumnie" jest nieco przereklamowane, jak widać na przykładzie tej psiny.
Ja to bym cały świat chciała uratować, a tu nie das ię :-(
Ewa-Hunter
Owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Hunter
Imię: Ewa
Pochwały: 7

Nieprzeczytany postprzez płocczanka » 12 cze 2012, o 12:52

Myślę,że póki nie dzieją się jakieś drastyczne sceny i nie jest wymagana interwencja to możesz tylko bezwiednie patrzeć na tego psa i wkurzać się.
Możesz próbować z nimi rozmawiać jak postępować z psem i nt.weterynarza ale nie jestem stuprocentowo pewna czy coś dotrze do mózgownicy choć chciałabym sie mylić (przepraszam ale ludzie pozbawieni empatii nawet mogą sobie pomyśleć ,że jestes jakąś namolną wariatką , która przeżywa ,że piesek patrzy w dal i ma założoną obrożę, która nie pozwala mu uciec w siną dal).
Osobiście nie rozumiem po co komu pies skoro trzyma się go na dworzu i nie ma się z nim prawie żadnego kontaktu i traktuje przedmiotowo ale niestety świata nie zbawimy. Są ludzie i taborety.
Nie wiem dokładnie co Ci poradzić myslę, że na tym etapie niewiele możesz zrobić.
Gazeta? Możesz spróbować ale ile jest takich psów na łańcuchach,pozostawionych samym sobie,opuszczonych,pragnacych bliskości z człowiekiem...
Współczuję Ci ,że masz codziennie zapewniony taki widok.A najgorsze jest to,że w naszym kraju nawet jak komuś zabierze się zwierzę w wyniku interwencji(czyli co juz musi się dziać okropnego) to za chwilę może mieć kolejne a to żaden problem aby załatwić sobie psa(kota).To też luka w prawie jakich jeszcze wiele.
"POZOSTAJESZ ODPOWIEDZIALNY NA ZAWSZE ZA TO CO OSWOIŁEŚ"
Antoine de Saint - Exupery, Mały Książę
płocczanka
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Szarik
Imię: Sylwia

Nieprzeczytany postprzez dor_cia » 12 cze 2012, o 18:27

Dzisiaj na kółku od łańcucha zawisła spora szekla :przerażenie: więc od ziemi dyndała na jakieś 10 cm. Najgorsze, że te obciążniki powodują wbijanie się kolców w szyję. :mur: Byłam poradzić się naszej Weterynarz, podała mi telefon do "tubylczej" staży dla zwierząt. Jutro zadzwonię i spytam czy to, co ma miejsce za parkanem podlega interwencji czy nie. I zobaczymy co dalej. Jakoś światełka w tunelu niestety nie widzę. :-( Najgorsza jest bezsilność i to, że jestem (chciał nie chciał) zdana na takie towarzystwo. :negatyw:
ObrazekObrazek
dor_cia
Klubowicz
Owczarek niemiecki: Sułtan
Imię: Dorota
Pochwały: 16

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 12 cze 2012, o 18:49

Dokumentuj to co widzisz za płotem, nigdy nie wiadomo kiedy się może przydać... to są jakieś barany.......... :(
A może po prostu nie pytaj, a zgłoś interwencje? Albo poproś ich, żeby coś przemówili do tych ludzi chociaż... kurczę no co tu można doradzić :(
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Owczarkowa wyga
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Pochwały: 41

Nieprzeczytany postprzez Ewa-Hunter » 12 cze 2012, o 22:13

A może niech sobie pooglądają Policję dla zwierząt na Animal Planet? Może to nimi potrząśnie?
Ewa-Hunter
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Hunter
Imię: Ewa

Nieprzeczytany postprzez Kasia » 12 cze 2012, o 22:43

no tak głupie myślenie naszych władz ( i tym samym prawa) że skoro ma pełną michę i wodę do picia to jest okey. Maskra jak dla mnie!!!
Kasia
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Dagi » 13 cze 2012, o 08:27

Ehhh brak słów.

U mnie była podobna sytuacja. Pies w typie DON, buda - pożal się Boże :/ zima, nie zima, deszcz ,grad - psiak leżał na podwórku. Panicznie boi się burzy, wyje po nocach :( Interweniowałam do skutku. Wysyłałam fotki, pisałam maile...
W końcu interwencja się odbyła!
Pies wciąż żyje na zewnątrz, ale buda już przypomina budę. Chociaż tyle udało się zrobić.
STRONA ARII

"Na świecie nie ma lepszego psychiatry od szczeniaka liżącego cię po twarzy" - Edward Abbey.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Dagi
Zaawansowany owczarkarz
Owczarek niemiecki: Aria
Imię: Dagi
Pochwały: 11

Poprzednia strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje