Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Rozmowy o wszystkim i o niczym.

Remont "pod psa"

Nieprzeczytany postprzez aport » 16 wrz 2015, o 20:44

Witajcie. Niedługo planujemy remont w domu i pojawia się pytanie odnośnie tego jaką podłogę wybrać. Nasza poprzednia jest w opłakanym stanie, bo (jeszcze wtedy) nie zwracaliśmy uwagi na to że na przykład panelu muszą mieć jakąś klasę ścieralności. Teraz wiem, że muszą. Nasz pies jak tylko usłyszy dzwonek do drzwi to od razu się zrywa, przez co mamy "piękne" ślady po pazurach na podłodze, szczególnie tam gdzie ona wchodzi w zakręt. No nie wygląda to ładnie, dlatego zrywanie podłogi nas czeka. Tylko teraz pytanie - co położyć? (zważywszy na to że pies się nie oduczy raczej swego dotychczasowego zachowania)
Podobają mi się takie płytki wyglądające jak panele:
Obrazek
Tylko jedna wątpliwość - czy ona sobie nie wybije na tym kłów? Pytam poważnie. To dzikus. Panele mimo wszystko byly raczej matowe a i tak często zaliczyła bolesny upadek. :ooops:
aport
Losowy avatar
Świeżak
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Buba
Imię: Angelika

Re: Remont "pod psa"

Nieprzeczytany postprzez Janneke » 17 wrz 2015, o 09:43

My w mieszkaniu mamy płytki w kuchni i przedpokoju i Uzo częściej się ślizgał w pokoju, gdzie są panele niż w kuchni właśnie :)

Na pewno dużo zależy od rodzaju płytek i od temperamentu psa, ale wydaje mi się, że to dobre rozwiązanie, chociażby ze względu na łatwiejsze utrzymanie czystości :)
"Bo na tym pieskim świecie to się bardzo liczy, by iść na sześciu łapach i na jednej smyczy."
(Marek Majewski)

Obrazek
Janneke
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Uzo
Imię: Joanna
Pochwały: 6

Nieprzeczytany postprzez Dagi » 19 wrz 2015, o 10:49

A my teraz mamy płytki...białe na połysk i niestety to porażka jeśli ma się psa :/ Aria nieraz się rozjechała i powiedziałam - nigdy więcej płytek. W przyszłym roku będziemy się przeprowadzać i będą panele 8- 11 mm, ścieralność AC5. Najlepsze są te szczotkowane - takie matowe, bo na tych gładkich, pies faktycznie może się też ślizgać. Ze względu na nasze psy zrezygnowałam też z ogrzewania podłogowego, bo one nie lubią ciepłej podłogi - ja kocham, no ale czego nie robi się dla futer ;)
STRONA ARII

"Na świecie nie ma lepszego psychiatry od szczeniaka liżącego cię po twarzy" - Edward Abbey.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Dagi
Zaawansowany owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Aria
Imię: Dagi
Pochwały: 11

Nieprzeczytany postprzez Janneke » 19 wrz 2015, o 16:16

Nasze płytki to gres, bez połysku i z szorstką powierzchnią ;-)
"Bo na tym pieskim świecie to się bardzo liczy, by iść na sześciu łapach i na jednej smyczy."
(Marek Majewski)

Obrazek
Janneke
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Uzo
Imię: Joanna
Pochwały: 6

Nieprzeczytany postprzez anita » 19 wrz 2015, o 16:28

ja mam drewno, jesion, niby z tych twardszych ale o kant.. to rozbić,
nigdy więcej nie położę w części dziennej drewna ani paneli, prawdę mówiąc jestem już od jakiegoś czasu przekonana do płytek, jakie pokazałaś :-) tylko my mamy upatrzone paradyża, w kuchni mam ich płytki na połysk i jestem bardzo zadowolona
anita
Początkujący owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Igma (Ava FideCanem)
Imię: Anita
Pochwały: 2

Nieprzeczytany postprzez Dagi » 20 wrz 2015, o 11:06

Janneke napisał(a):Nasze płytki to gres, bez połysku i z szorstką powierzchnią ;-)

A to rozumiem :) Takie płytki jak najbardziej ;)
STRONA ARII

"Na świecie nie ma lepszego psychiatry od szczeniaka liżącego cię po twarzy" - Edward Abbey.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Dagi
Zaawansowany owczarkarz
Owczarek niemiecki: Aria
Imię: Dagi
Pochwały: 11

Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje