Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Prezentujemy zdjęcia i filmy naszych krótkowłosych i długowłosych owczarków niemieckich.

Re: RONI Dobrzyków - Santa ;]

Nieprzeczytany postprzez Letty » 10 gru 2012, o 22:12

Ale śliczna! I jakie ładne zdjęcia ma, modelka normalnie od maleńkości :-D Czekamy na kolejne zdjęcia!
ObrazekObrazek

"Jestem tuż obok ciebie - mówi oddech psa. - Razem zmierzymy się z życiem.Nie skrzywdzi cię nikt, bo ja stoję u twojego boku, aby cię ostrzegać i bronić, zawsze, gdy będzie trzeba. Przyrzekam, że już nigdy nie będziesz czuł się samotny. Jako twój pies, składam ci te przysięgę i zaświadczam ją swoim szeptem, swoim oddechem tej nocy i każdej nocy, którą prześpię u twego boku."
Letty
Owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Lara
Imię: Arleta
Pochwały: 1

Nieprzeczytany postprzez haszysz » 11 gru 2012, o 17:05

słodką ma mordkę :-)
Obrazek
haszysz
Owczarkarz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Haszysz
Imię: Dagmara
Pochwały: 3

Nieprzeczytany postprzez Maansa » 11 gru 2012, o 19:48

Nesa napisał(a):Sancia i tutaj :lool: to imię Santa to na przekór? :lool: Ciekawi mnie,czy użytek taki średnio żywiołowy bardzo się różni pod względem wychowania,uwagi, spacerów co eksterierowy młody onek, bo moja Lunka ma teraz 9 mies. nie jest użytkiem i pod względem spacerków i żywiołowości mogłaby chodzić rano i po południu na kilkugodzinne spacerki z przerwą w południe na odpoczynek i zastanawiam się gdybym za kilka lat miała kupować onka, poradziłabym sobie z użytkiem, jeszcze np.przy chodzeniu do normalnej 8h pracy?

Chciałam ją nazwać jakoś inaczej, jakoś tak wymyślnie... rodzice stwierdzili, ze jakieś "wiejskie" imiona wymyślam, za to oni wymyślili "Sara", a ponieważ mieliśmy już kiedyś przewspaniałą sukę ONka Sarę za każdym razem miałabym ja przed oczami, dlatego wybrałam Santa - kiedyś mieliśmy Kaukaza o tym imieniu, który słuchał się tylko mnie :-)
Na początku jakoś mi się na język nawijało "Szatanisko" niż "Sancisko", no ale to już mały szczegół :lool:

Rożnica między "normalnym" ONkiem ( że tak to brzydko ujmę ), a użytkiem zależy od tego z jakiej hodowli pochodzi show. Znam psy z linii wystawowych, które są naładowane przez 24 /7 i potrzebują specjalnego zaproszenia do odpoczynku, a znane są nam wszystkim przypadki - co występuje w połowie populacji wystawowych ON, ze te psy nie mają nawet siły chodzić, bo najzwyczajniej w świecie nie maja jak chodzić :przerażenie: Zero popędu, zero jakiegokolwiek zainteresowania często także właścicielem co chyba u takiej rasy jak ON jest to niedopuszczalne, agresywne, lękliwe i tak mogłabym wymieniać, ale po co? Każdy wie jak prezentuje się sytuacja dzisiejszych ONków... Użytki to już od małego - wszędzie ich pełno, mają bardzo silne charaktery są bardzo temperamentne. Miałam bardzo dużą chrapkę na Malinoisa, jednak aktualnie nie mieliśmy funduszy na psa z dobrej hodowli, a gdy takowe się już znalazły nie było już dla mnie interesujących miotów, za to dostałam wiadomość, ze w hodowli Dobrzyków zostały jeszcze dwie suki. Wydaję mi się, ze mam dosyć dużą wiedzę w szkoleniu psów, może bardziej w wychowywaniu i resocjalizacji, bo musiałam doprowadzić swojego jamnika do ładu, ponieważ po wypadku rzucał się na wszytko i na wszystkich.. To powiem szczerze, ze się przeraziłam po kilku dniach jak Santa - niespełna 2,5 miesięczna suka ustawia sobie 4-ro, dominującego jamnika - no jak każdy jamnik lubi rządzić. Od czasu do czasu są jakieś spięcia, ale Santa nic sobie nie robi z ugryzień, ze straszenia itp - po niej to spływa jak po kaczce, w sumie także po kilku dniach zaczęła szczekać na obce osoby na podwórku ( mieszkam w kamienicy) :-)

Mogę również powiedzieć, ze St. niczego się nie boi. Samochody, huki, wrzaski, strachy - no nic. Mój brat jest w ZSS i ma replikę AK - 47 i strzelał przy Sancie - zero reakcji tylko uchem namierzała skąd dobiegają strzały. Również na treningach agility, Santa goniła piłkę z taką Zi, która jest strasznie zaborcza w stosunku do swoich zabawek, dlatego jej właścicielka nie pozwala żadnemu Border Collie do niej podchodzić, bo po prostu po jednym "ostrzeżeniu" zacytuję: " Każdy border by sikał pod siebie", ja Santę puściłam na luzie, mając nadzieję, ze ja Zi trochę ustawi czy coś, a gdzie tam dla Santy to świetna rozrywka, nawet Zi zrezygnowała z obrony swojej piłki -.-

Santa jest dominującą suką, prawdę mówiąc mnie się ten jej stanowczy charakterek podoba, po prostu ona musi mieć stabilnych psychicznie kompanów do zabawy.

Prawdę mówiąc Santa również jakby mogła to by cały dzień za piłką biegała, a jeszcze jakbym jej tą piłkę do wody wrzucała to by była wniebowzięta :-)
Nie wiem jak z psami z linii wystawowej, ale z psem o tak silnym temperamencie bardzo trudno ale eksyctująco się pracuje, tzn. strasznie kombinuje ( przynajmniej sie nie nudzimy ), co by to zmienić, co by tu naciągnąć żeby było lepiej, ale w rzeczywistości tak nie jest. Jej tok myślenia ( jak to wymyśliła moja znajoma ): "Wczoraj uczyliśmy się warować? A dziś? Czego się uczymy? Obrocików? Ale nie to ja się na wszelki wypadek położę, żeby nie było, że zapomniałam!". A potem stoi z miną mówiącą - "mamo, czemu nie dostałam nagródki? Przecież ładnie się położyłam? A może nie ładnie?! To się jeszcze raz się położę!" I tak nie wiadomo czy się śmiać czy płakać :roftl:

a mlodej panci nalezy sie pochwala ze NIE ROBI BŁĘDÓW W PISANIU :ok:

Staram się :lool:
Maansa
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Santa
Imię: Marta

Nieprzeczytany postprzez Maansa » 11 gru 2012, o 19:56

Dokończę, bo mi Santa myśl urwała :D

Generalnie dobrze mi się z nią pracuję, bo od samego początku szukała ze mną kontaktu, przez jakiś czas miała zanik mózgu i tak mogłam sobie mówić i mówić, ale już wracamy do formy i mozemy zacząć już konkretnie jakieś trudniejsze czynności jak chodzenie zygzakiem przy nodze, ósemki przy nodze, i inne takie tam pierdoły przy nodze. Uczyłam ją tego już wcześniej, ale zrezygnowałam na rzecz przywołania, bo wolałam miec najpierw to opanowane. Poza tym to nie wyścig zbrojeń, ze wszystko na już, na teraz, idziemy swoim tempem :P
Maansa
Owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez Maansa » 11 gru 2012, o 22:25

Wstawię trochę fotek z ostatnich spacerów, jeszcze przed śniegiem:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

To tylko zabawa, przewijaj dalej :lool:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jutro postaram się coś zimowego wstawić :-)
Maansa
Owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez Letty » 11 gru 2012, o 22:35

Ale przytulasek, świetne są takie zdjęcia :-D
ObrazekObrazek

"Jestem tuż obok ciebie - mówi oddech psa. - Razem zmierzymy się z życiem.Nie skrzywdzi cię nikt, bo ja stoję u twojego boku, aby cię ostrzegać i bronić, zawsze, gdy będzie trzeba. Przyrzekam, że już nigdy nie będziesz czuł się samotny. Jako twój pies, składam ci te przysięgę i zaświadczam ją swoim szeptem, swoim oddechem tej nocy i każdej nocy, którą prześpię u twego boku."
Letty
Owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Lara
Imię: Arleta
Pochwały: 1

Nieprzeczytany postprzez Maansa » 13 gru 2012, o 21:34

Mamy dużo fotek, także zimowych, ale trochę mi zajmie ich obrabianie.
Na początek dwa ;]

Obrazek

Obrazek
Maansa
Owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez Maansa » 13 gru 2012, o 21:56

Teraz trochę zimowego szaleństwa.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Maansa
Owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez Maansa » 13 gru 2012, o 22:02

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
cdn..
Ostatnio edytowano 13 gru 2012, o 22:20 przez Maansa, łącznie edytowano 2 razy
Maansa
Owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez haszysz » 13 gru 2012, o 22:03

ostatnie zdjęcie super, podaje łapkę do aparatu :-)
Obrazek
haszysz
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Haszysz
Imię: Dagmara
Pochwały: 3

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje