Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Napisz kilka słów o sobie.

Re: Scotia

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 22 lis 2014, o 16:39

"Nie" pies zrozumie, jeśli przy uniemożliwieniu czynności niedozwolonej usłyszy słowo "nie" i natychmiast wskażemy, co pies ma zrobic, żeby usłyszeć "dobrze".
Na przyklad - pies skacze na nas - blokujemy skakanie smyczą mowiąc "nie", dajemy hasło "siad" i jednocześnie naprowadzamy w "siad", mowimy "siad, dobrze" i nagradzamy - na poczatek zawsze, potem okazjonalnie.

Zofia
Zofia
Sędzia próby pracy
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Imię: Zofia
Pochwały: 127

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 22 lis 2014, o 17:22

Soplica napisał(a):Karmienie mamy opanowane :) Bierze z rączki delikatnie-problem jest jak zwęszy jedzonko w torbie-jak już przystawi dzioba do torby to trzeba kilka razy powtórzyć jej siad, żeby się opanowała.
Dziś psinka zakumała, że po "dobrze" jest czasem smakol i jak tylko usłyszy dobrze to wgapia się w torbę ;) Gorzej idzie nam ze słowem "nie"

Ja uczyłam kładąc smakol na otwartej dłoni i gdy psica chciała wziąć mówiłam "nie" i zamykałam dłoń. Oczywiście próbowała się dobrać do jedzenia, a gdy odpuściła mówiłam dobrze i pozwalałam wziąć jedzenie. I tak po sto razy dziennie. "Dobrze" należy wypowiadać jak najczęściej gdy tylko pies odczuwa dobre emocje - podczas jedzenia, głaskania (sprawiającego radochę), zabawy itp. Potem możemy łatwiej szkolić psa i sterować jego nastawieniem do świata ;)
Obrazek

"Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś."
Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Czarnuchomaniaczka
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kafka od Franza
Imię: Grażyna
Pochwały: 41

Nieprzeczytany postprzez Soplica » 23 lis 2014, o 09:12

Zofia napisał(a):"Nie" pies zrozumie, jeśli przy uniemożliwieniu czynności niedozwolonej usłyszy słowo "nie" i natychmiast wskażemy, co pies ma zrobic, żeby usłyszeć "dobrze".
Na przyklad - pies skacze na nas - blokujemy skakanie smyczą mowiąc "nie", dajemy hasło "siad" i jednocześnie naprowadzamy w "siad", mowimy "siad, dobrze" i nagradzamy - na poczatek zawsze, potem okazjonalnie.

Zofia

tak właśnie staram się robić :) albo gdy rwie się do innego psa, mówię "chodź" -piesek podchodzi do mnie i mówię "dobrze" i czasem ciacho w dziób
Soplica
Losowy avatar
Świeżak
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kominiarz
Imię: Urszula

Nieprzeczytany postprzez BakMi89 » 27 lis 2014, o 09:02

Cześć:) Jestem tu nowy
BakMi89
Losowy avatar
Nowy forumowicz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Imię: Michał

Poprzednia strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje