Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Porady i problemy zdrowotne owczarka niemieckiego.

Re: Skulony ogon

Nieprzeczytany postprzez vega_bw » 6 lip 2016, o 09:28

Rekonwalescencja wyniszczonego psa trwa od kilku do kilkunastu miesięcy.
Poprzednicy dobrze prawią, dopuszczenie suki,to zły pomysł.
Jeżeli są chętni na psy,to niech adoptują młodego, silnego psa, który tego potrzebuje.
Tobie dobrze radzę sukę dobrze odkarmić, sprawdzić,czy problemy nie wracają, zrobić uprawnienia hodowlane,a potem rozmnażać.
Choćbyś powiedział o sobie i swoim psie wszystko, to i tak zawsze zostaje coś do powiedzenia...
vega_bw
Klubowicz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Falko zwany Rudym ;)
Imię: Beata
Pochwały: 23

Nieprzeczytany postprzez beatrx » 6 lip 2016, o 09:46

wlodek, jak ona była chora to tym bardziej jej nie dopuszczaj. karm ją mięsem, jak nie chcesz samym to ugotowanym z ryżem czy kaszą i warzywami, wyprowadzaj ją na spacery, jak masz gdzieś rzekę czy czyste jezioro to prowadź ją niech pływa to ładnie zbuduje mięśnie.

ciąża sama w sobie obciąża organizm suki i jak ona teraz jest wychudzona to tym bardziej w ciąży i przy karmieniu wychudnie. na dobrą sprawę przy obecnym stanie zdrowia to możesz ją tą ciążą zabić. jeśli serio chcesz szczeniaki po niej to najpierw doprowadź ją do porządku (a na to licz około roku). a potem się zastanów, czy masz 10 chętnych, którzy zajmą się psem jak należy? czy jej szczeniaki nie wylądują gdzieś w kojcu, na łańcuchu, samotnie na podwórku, bez spacerów, bez szkolenia, bez kontaktów z człowiekiem? czy jesteś pewien, że osoby, którym oddasz szczeniaki będą je należycie karmić, dbać o ich zdrowie, nie będą ich bić? czy jesteś pewien, że Twoje szczeniaki po roku się nie znudzą i nie wylądują w schronisku, czy jeszcze gorszy los ich nie spotka? czy jesteś pewien, że Twoje szczeniaki nie staną się maszynkami do zarabiania pieniędzy, czy suki nie będą rodziły szczeniaków co cieczka? czy ewentualne dzieci Twoich szczeniaków również z należytą starannością będą miały wybrany dom, czy im nie będzie działa się krzywda? jeśli jesteś tego pewien, do tego doczytasz ile tak właściwie kosztuje prowadzenie ciąży u suki i jakie może nieść za sobą komplikacje, poczytasz o opiece nad tak małymi szczeniętami i zdecydujesz się, że podołasz to zrób suce hodowlankę i znajdź psa z uprawnieniami. skoro masz rodowodową sukę to po co mieć po niej szczeniaki bez rodowodu?

ale jeśli Twoją jedyną motywacją jest to, żeby suka przytyła to daruj sobie powoływanie na świat żywych, czujących istot. nie tędy droga.
beatrx
Owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Presto
Imię: Agnieszka
Pochwały: 11

Nieprzeczytany postprzez vega_bw » 6 lip 2016, o 11:02

Pytanie jeszcze,co to znaczy z papierami...jeżeli jest coś w rodzaju klubu kota i psa, to sorki, ale jest to pies w typie, to samo tyczy się potencjalnego kawalera.
Jeżeli sunia ma dokumenty ze Związku Kynologicznego,to pół biedy, wtedy można się pokusić o wystawy i uprawnienia,ale to są koszty...
Tak,jak napisała Aga, prowadzenie suki w ciąży,to też niemały wydatek, potem szczeniaczki- odrobacznia, szczepienia, czipowania-też niemałe pieniądze.
Kolego, dobrze się zastanów...Równie dobrze można sunię postawić na nogi i wysterylizować-też przytyje,a rozwiąże się problem z wieloma chorobami i potencjalnymi szczeniętami.
Za dużo psiego nieszczęścia,a powołanie do życia kolejnych miotów,to zwyczajne okrucieństwo, bo skąd wiadomo,czy wszystkie znajdą domy,a jeśli tak,to czy dobrze trafią. Takie moje zdanie.
Choćbyś powiedział o sobie i swoim psie wszystko, to i tak zawsze zostaje coś do powiedzenia...
vega_bw
Klubowicz

Nieprzeczytany postprzez beatrx » 6 lip 2016, o 11:30

nie bardzo chcę temat kosztów wyrobienia uprawnień zaczynać, ale prawda jest taka, ze po jednym miocie mu się to zwróci, nawet jeśli suka jest w ZKwP i tam też będzie rozmnażał. a lepiej żeby potencjalne szczenięta miały rodowody jakiejkolwiek organizacji i żeby były sprzedane za parę stówek niż miałoby to wyglądać tak jak teraz. a bardzo szybko zweryfikują się potencjalne domy, jeśli wlodek im powie, ze dostaną pieski z rodowodem za 500zł, a nie takie bez papierów za flaszkę czy czekoladę.

chociaż czytałam jego inny wątek i jak dla mnie pies, który ucieka, bo człowiek tupnął nie powinien w ogóle być rozmnażany.
beatrx
Owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez wlodek1916 » 6 lip 2016, o 12:29

jakis taki szybki ruch to ona ucieka tak jakby sie bała nie wiem czy to przez tamta hodowle czy co ... Ma papiery ze zwiazku kynologicznego ale tak jak mowicie jak sama nie chce to nie bede jej zmuszał poczekam ten rok moze rzeczywiscie jej przejdzie za miesiac znowu zrobie jej badania na kał czy nie mam jakiegos robactwa, wgl skad sie bierze to badziewie je tylko karme i mieso gotowane bo ponoc od surowego moga robic sie robaki, kupy tez robi normalne nie zadne placki ani suche na wiór... juz nie wiem co robic,..
wlodek1916
Losowy avatar
Świeżak
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Imię: Piotr

Nieprzeczytany postprzez vega_bw » 6 lip 2016, o 12:39

Regularnie odrobaczać, najlepiej co trzy miesiące lub wg zaleceń weterynarza.
Jeżeli sunia jest lękliwa,czy to przez poprzedniego właściciela,czy też takie odziedziczyła geny,to absolutnie nie powinno się rozmnażać takiego psa.
Pisane było wcześniej,że najwięcej cech szczenięta dziedziczą po matce.
Żeby rozmnażać nawet psa z rodowodem ZKwP,to i tak trzeba zrobić uprawnienia hodowlane, bez tego,to przestępstwo.
Jeżeli pies jest dużo na dworze, chwyta "znaleziska" i zjada lub bawi się patykami,to jest duże ryzyko zarobaczenia, wszak mamy do czynienia z odchodami zakażonych zwierząt, jajami znajdującymi się na roślinach, patykach, glebie...
Nam wet powiedział,że co najmniej raz w roku powinno się badać kał na obecność robali,a odrobaczać co trzy miesiące-profilaktycznie.
Przez ten czas warto z psem popracować pod okiem dobrego trenera,żeby wypracować większość lęków,co nie oznacza,że pies zmieni się diametralnie. W każdym razie to nie zaszkodzi,a pomoże nabrać psu pewności siebie.
Ta opcja nie zaszkodzi,a sądząc po Twoich wpisach, niewiele wiesz o psach, po prostu masz i tyle.
Włóż sporo wysiłku w wyprowadzenie psa na prostą,a będzie dobrze.
Nie krzycz na nią, nie karć gwałtownie, pokazuj,że świat nie jest taki straszny, broń boże nie bij!
vega_bw
Klubowicz

Nieprzeczytany postprzez wlodek1916 » 6 lip 2016, o 12:51

mam takie cos jak dobrze wiem to jest ponoc do wyrobienia rodowodu

Obrazek
Ostatnio edytowano 6 lip 2016, o 12:57 przez wlodek1916, łącznie edytowano 1 raz
wlodek1916
Losowy avatar
Świeżak

Nieprzeczytany postprzez beatrx » 6 lip 2016, o 12:55

tak, to metryka. możesz z tym normalnie wyrobić rodowód. od surowego mięsa nie ma robaków. inaczej wszystkie psy na BARFie byłyby zarobaczone;) a jak często wychodzisz z nią na spacer? jak często ma kontakt z innymi ludźmi? szkolisz ją, bawisz się z nią? ile czasu dziennie jej poświęcasz?

a możesz wrzucić zdjęcie suczki? jak stoi, z boku i od góry?
beatrx
Owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez wlodek1916 » 6 lip 2016, o 12:59

Nie wyrabiałem bo ponoc to kosztuje a juz mnie pociagnela za kieszen no i dalej jest taka dziwna dlatego tego nie wyrabiam, jasne tylko nie wiem jak tutaj dodac te zdjecia teraz jest tutaj obrazek wyzej tej metryczki a nic nie widac ;/

Co do spacerow to codziennie na godzine czasami 30 min ale na podworku za to caly czas chodzi wolno no i rzucam tam tą piłke biega sobie na noc tylko zamykam w kojcu bo kopie mi doły na ogrodzie, czasmi jest taki dzien ze nawet nie wyjdzie jak ją rano puszcze na wieczor zawsze daje jej jesc to czasami rano te poł puszki co jej dałem to jest dalej w misce ... z ludzimi ma cały czas kontakt siostra ma 2 roczne dziecko zawsze ktos jest na podworku i tam chwile jej poswieci a to pilka jakies czesanie lubi sie szarpac np trzymam line i ona trzyma w zebach i nie puszcza tylko mnie ciagnie sily jak na jej jedzenie to ma duzo ;]
wlodek1916
Losowy avatar
Świeżak

Nieprzeczytany postprzez beatrx » 6 lip 2016, o 13:19

jak dajesz psu jeść to miska może stać tylko 15 minut. jak po 15 minutach jest niezjedzone to zabierasz miskę i dajesz następnym razem.

a na spacery chodzicie na miasto? chodzi mi o to, czy macie okazję spotykać ludzi, czy to po prostu jest tak, ze mieszkacie gdzieś daleko, ona widzi tylko was, na spacerach też nikogo nie ma i może dlatego obcy ludzie są dla niej straszni? przy małym dziecku szybkie ruchy to powinna być jej codzienność :lool:

ONki lubią się przeciągać;) dorzuć jeszcze do zabaw szkolenie z podstawowego posłuszeństwa (siad, waruj, stój, do mnie, równaj), jak rzucasz jej piłkę to niech przynosi ją do rąk, ale niech czeka w siadzie czy w warowaniu, aż pozwolisz jej pobiec. rzucaj jej piłkę w wysoką trawę (jak masz bezpieczną bez kleszczy), ukryj jej piłkę gdzieś za domem, za kołem samochodu, czy za czymkolwiek innym, wykorzystuj całe podwórko do chowania piłki, a ona niech używa nosa.

a z metryki nie musisz rodowodu wyrabiać jeśli nie zamierzasz jeździć na wystawy.

a jak często są te dni, kiedy spędza cały dzień w kojcu? nie wita Cię wtedy?

a zdjęcie musisz wrzucić na jakis serwer i tutaj dać linka w odnośnikach
beatrx
Owczarkarz

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje