Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Tematy związane z owczarkami niemieckimi.

Re: Spacery po lesie = zagrożenie atakiem wilków?

Nieprzeczytany postprzez Zgój » 05 mar 2017, 19:48

trussardi napisał(a):Paweł skąd znasz Skępe???? Czy to przypadek że akurat to koło łowieckie przytoczyłeś? :)


Czysty przypadek. :-)
Zbój, Bonnie i Minnie
"Nie ma na świecie przyjaźni, która trwa wiecznie. Jedynym wyjątkiem jest ta, którą obdarza nas pies." /Konrad Lorenz/
Zgój
Avatar użytkownika
Klubowicz
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Zbój & Bonnie
Imię: Paweł
Wiek: 43
Lokalizacja: Zasów
Pochwały: 11
Dołączył(a): 25 sty 2016, 13:48

Re: Spacery po lesie = zagrożenie atakiem wilków?

Nieprzeczytany postprzez trussardi » 06 mar 2017, 11:17

gryzli napisał(a):Przez długi czas wydawało mi się, że spacerując z psem czy to po polach, czy innych lasach człowiek porusza się na tyle głośno, że dziko żyjące zwierzęta usłyszą go z na tyle dużej odległości, że zdążą spokojnie zwiać. Praktyka pokazała jednak, że nieco je przeceniłem - od dłuższego czasu idąc przez tereny gdzie można się spodziewać takiego spotkania staram się nieco hałasować, czy to pogwizdywaniem, czy gadaniem do psa, albo stukaniem gałęzią o ziemię, drzewa. Raczej nie wierzę, aby wilki same z siebie zdecydowały się atakować. Może gdyby zupełnie je zaskoczyć i podejść naprawdę blisko, ale o to raczej trudno.


Jeśli chodzi o spotkania z leśnymi stworami u Nas sytuacja jest podobna ... jestem już do tego przyzwyczajona, mamy bardzo dużo saren,łosi i dzików dookoła więc jak wiem że zbliżam się do miejsca gdzie najczęściej chadzają wołam do futer, karabińczyk od smyczy idzie w ruch choć to itak nie zawsze daje efekt :)ostatnio w ostatniej chwili zauważyłam że parę metrów ode mnie stoi klępa łosia, była tak duża że mnie zamurowało dosłownie ... stała sobie i patrzyła się na nas jakby nigdy nic :lool:szybko zapięłam psy i cofnęłam się, poszłam ścieżką obok ponad tym laskiem i zauważyłam że w głębi stał "mały" łoś :)ok. 3 lata temu było głośno w naszym nadleśnictwie o tym że wilki atakowały psy i wręcz ściągały je z podwórek razem z budami :-(ale ostatnio była cisza
Obrazek
Obrazek
Obrazek

"Aby właściwie nacieszyć się psem, nie wystarczy po prostu nauczyć go być prawie człowiekiem. Chodzi o to, by otworzyć się na możliwość stania się po części psem." - Edward Hoagland
trussardi
Avatar użytkownika
Klubowicz
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Bonus[*],Lila,Gościu
Imię: Agnieszka
Wiek: 33
Lokalizacja: Obory/Toruń
Pochwały: 2
Dołączył(a): 06 paź 2016, 14:23

Re: Spacery po lesie = zagrożenie atakiem wilków?

Nieprzeczytany postprzez AnnaJagna » 06 mar 2017, 15:03

Z rozmów z doświadczonymi psiarzami wiem, że wilki najprawdopodobniej zagryzłyby napotkanego na swoim terenie psa, zwłasza jeśli byłyby w grupie. Widziałam również, niestety nie pamiętam tytułu, dokument, który opowiada o takim ataku i poranieniu psa przez watahę. Lepiej uważać.
AnnaJagna
Avatar użytkownika
Klubowicz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: jeszcze nie ma
Imię: Anna
Wiek: 36
Lokalizacja: Natal, Brazylia
Pochwały: 29
Dołączył(a): 19 lis 2012, 16:12

Re: Spacery po lesie = zagrożenie atakiem wilków?

Nieprzeczytany postprzez trussardi » 06 mar 2017, 16:40

Ale my aż tak głęboko w las się nie zapuszczamy, chodzimy głównymi drogami ... wilki chyba żyją raczej w głębi lasu?
Obrazek
Obrazek
Obrazek

"Aby właściwie nacieszyć się psem, nie wystarczy po prostu nauczyć go być prawie człowiekiem. Chodzi o to, by otworzyć się na możliwość stania się po części psem." - Edward Hoagland
trussardi
Avatar użytkownika
Klubowicz
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Bonus[*],Lila,Gościu
Imię: Agnieszka
Wiek: 33
Lokalizacja: Obory/Toruń
Pochwały: 2
Dołączył(a): 06 paź 2016, 14:23

Re: Spacery po lesie = zagrożenie atakiem wilków?

Nieprzeczytany postprzez CanisFamiliaris » 08 mar 2017, 22:21

AnnaJaga - przypadki, o których mówisz, miały miejsce na Alasce. Można przeczytać o takich przypadkach min. w tekstach organizacji Wolf song of Alasca. Juneau Empire publikowało tez teksty min. o upolowaniu, głównie małych psów, przez wilka. Opisywało też przypadki ataków na człowieka. Weźmy pod uwagę, że wilki Alaski są jednak ciut inne niż te nasze (w zachowaniu, determinuje to sporo czynników).

Nikogo nie zachęcam do obserwacji wilków, nikogo tez nie zachęcam do dokarmiania ich plackami ziemniaczanymi (jest jeden taki człowiek, pozwalający sobie na tą głupotę). Jednak przez wiele lat starałam się zobaczyć wilka. Znaleźć tropy, gdy się wie, gdzie szukać, nie jest trudno. Zobaczyć wilka - to już coś.

Mnie się udało, zupełnie przypadkowo, w środku nocy, w głębi bieszczad. Zarówno ja jak i wilk byliśmy zaskoczeni, każde poszło w swoją stronę.

Całe lata spacerowałam szlakami, gdzie wilki były obecne - świadczyły o tym nie tylko tropy, ale również zagryzione owce (do tego dochodzi w przypadkach zaniechań przy koszarowaniu i braku odpowiednich psów). Do dziś pamiętam widok pierwszej zagryzionej przez wilka owcy.

Ale do czego zmierzam -w Polsce wilk nadal pozostaje zwierzęciem nieuchwytnym. Cieniem naszych lasów. I niech tak zostanie. Moim zdaniem, podczas zwykłego spaceru z psem, spotkanie z wilkiem, a tym bardziej atak z jego strony na psa - który zachowuje się jak pies - a nie jak ofiara, atak ze strony wilka, który nie łączy człowieka z dokarmianiem - jest prawie niemożliwy. Wilk nadal najpierw ucieknie.

Trzeba się naprawdę postarać, aby go spotkać.

Człowiek na spacerze w lesie robi tyle szumu, że płoszy wszystko....

Nie mówię, że ataki wilków na psy nie mają miejsca - mają, ale muszą być spełnione określone warunki. W Polsce jeszcze nam do tego daleko.
CanisFamiliaris
Avatar użytkownika
Owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Bura Won Do Domu :)
Imię: Marzena
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 34
Dołączył(a): 08 kwi 2013, 07:33

Re: Spacery po lesie = zagrożenie atakiem wilków?

Nieprzeczytany postprzez bluerat » 10 mar 2017, 19:19

Polecam kamizelki odblaskowe - albo zwykłe z Trixie, albo z Zooplusa.
https://www.facebook.com/gabinetewawet/ ... =3&theater - Edi, jak była szarówka, był prawie niewidzialny.
http://www.krakvet.pl/trixie-kamizelka- ... 15976.html

http://www.zooplus.pl/shop/psy/obroza_d ... psa/305875 - maliniaczce kupiłam podobną, ale z pomarańczowymi wstawkami, za grosze w TK Maxx
Z tym że ja jej nie puszczam luzem, bo chętnie by coś upolowała, ale linki z daleka nie widać.

Po opowieści klienta, jak jego syn w niedzielę na polnej drodze między kościołem a nowym osiedlem zarobił śrut w nogawkę, wolę dmuchać na zimne i sama też kamizelkę ubiorę (mam zawsze taki plecak http://archiwum.allegro.pl/oferta/karri ... 79758.html
bluerat
Avatar użytkownika
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Malina & Suzi
Imię: Ewa
Wiek: 40
Lokalizacja: Czernica (Rydułtowy)
Dołączył(a): 07 cze 2014, 23:39

Re: Spacery po lesie = zagrożenie atakiem wilków?

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 15 mar 2017, 08:11

Wilki (2szt) w niedzielę widziane w okolicy Cierpic. Info z pierwszej ręki. Uważaj.
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Avatar użytkownika
Owczarkowa wyga
8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nazgul za TM :( Lila
Imię: Aga
Wiek: 34
Lokalizacja: Bydgoszcz
Pochwały: 43
Dołączył(a): 27 lut 2011, 16:23

Re: Spacery po lesie = zagrożenie atakiem wilków?

Nieprzeczytany postprzez trussardi » 16 mar 2017, 16:04

bluerat napisał(a):Polecam kamizelki odblaskowe - albo zwykłe z Trixie, albo z Zooplusa.
https://www.facebook.com/gabinetewawet/ ... =3&theater - Edi, jak była szarówka, był prawie niewidzialny.
http://www.krakvet.pl/trixie-kamizelka- ... 15976.html

http://www.zooplus.pl/shop/psy/obroza_d ... psa/305875 - maliniaczce kupiłam podobną, ale z pomarańczowymi wstawkami, za grosze w TK Maxx
Z tym że ja jej nie puszczam luzem, bo chętnie by coś upolowała, ale linki z daleka nie widać.


Dziękuję baaardzo za propozycję, ta z zooplusa super tylko boję się trochę że moja psica nadaktywna się w tym zagotuje ;P ale zastanowię się nad tym na zmianę z Julius ami ;)

Aga dzięki za info, Cierpice daleko bo dzieli nas Wisła ale od naszej strony też się widuje ;( skąd masz takie informacje zdradzisz?
Obrazek
Obrazek
Obrazek

"Aby właściwie nacieszyć się psem, nie wystarczy po prostu nauczyć go być prawie człowiekiem. Chodzi o to, by otworzyć się na możliwość stania się po części psem." - Edward Hoagland
trussardi
Avatar użytkownika
Klubowicz
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Bonus[*],Lila,Gościu
Imię: Agnieszka
Wiek: 33
Lokalizacja: Obory/Toruń
Pochwały: 2
Dołączył(a): 06 paź 2016, 14:23

Re: Spacery po lesie = zagrożenie atakiem wilków?

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 16 mar 2017, 22:32

W minioną niedzielę odbyły się zawody na orinetację - Złoto dla Zuchwałych.
Widział je jeden z uczestników trasy rowerowej... przejechał w bardzo bliskiej odległości od nich. A czy jeszcze je ktoś widział, to nie wiem...
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Avatar użytkownika
Owczarkowa wyga
8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nazgul za TM :( Lila
Imię: Aga
Wiek: 34
Lokalizacja: Bydgoszcz
Pochwały: 43
Dołączył(a): 27 lut 2011, 16:23

Poprzednia strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post