Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Porady i problemy zdrowotne owczarka niemieckiego.

Środki odrobaczające

Nieprzeczytany postprzez Karoll » 19 maja 2011, o 13:56

Czy możecie napisać czym Wasze psy są odrobaczane, w jakich odstępach czasu, czy robicie to gdy trzeba, bo widzicie robale, czy może profilaktycznie. Czy stosujecie preparat jednorazowo, bo vet nie powiedział, że trzeba np. 3 dni pod rząd podawać. Czy badacie później kał, żeby sprawdzić efekt? I jeśli możecie to podajcie orientacjny koszt odrobaczania.
Karoll
Owczarkarz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Zygmunt&Franka
Imię: Karolina
Pochwały: 5

Re: Środki odrobaczające

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 19 maja 2011, o 14:43

Pratel 4szt podawane na raz - 6zl/szt co 6mies. Nigdy nie mial robakow wiec ostatnio kupilam mu inny srodek, zabulilam 32zl za dwie tabletki i znowu nic :) nazwy nie pamietam, chyba cos na "d" large 25.
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Owczarkowa wyga
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Pochwały: 41

Nieprzeczytany postprzez Camila » 19 maja 2011, o 15:31

Paratex U nas 3zł za tabletke/na 10kg co pół roku odrobaczamy czysta Kupka :)
Camila
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Kay'owa » 19 maja 2011, o 15:37

Mój był do 1,5 roku odrobaczany co 3-4 miesiące, a obecnie co 5-6 miesięcy środkami: wpierw Paratex, a obecnie Dehinel => 4szt podawane na raz w cenie 10zł/szt, Paratex trochę tańszy, ale nie pamiętam już po ile. Ceny środków odrobaczających zależą też od weterynarza, bo spotkałam się już z tym, że ten sam środek jest u jednego taniej, u innego drożej. A raz zdarzyły nam się robale (nie mam pojęcia skąd, ale mało ich było) => 4tabl i za 12 dni kolejne 4 tabl. podane na raz i był już spokój.

Zawsze obserwuję koopki po odrobaczeniu, tak profilaktycznie.

edit. Camila to ja u Was chyba hurtowo zamówię :-P bo bardzo tanio macie. i u nas też 1tabl/10kg masy ciała
Asia & KaY
ObrazekObrazek
Kay'owa
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: KAY
Imię: Asia
Pochwały: 3

Nieprzeczytany postprzez Camila » 19 maja 2011, o 15:44

No u nas jest Bardzo tanio naprawdę :) w warszawie za to sama tabletke zapłaci się od 8 zł wzwyż :)
Camila
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez nebrot » 19 maja 2011, o 16:37

My odrobaczamy zawsze przed wyjazdem do Szwecji (bo taki wymog), a tak poza tym to nie. Ostatnio dostalismy od wetki fantastyczny srodek odrobaczajacy w formie nagrodek - duzych, miekkich i soczystych - Milbemax. Zostaly pozarte z wielkim smakiem :lol:
nebrot
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Karoll » 19 maja 2011, o 17:17

My zawsze dawaliśmy Pratex lub Pratel (5zł/tabl), lekarze nigdy nie proponowali nic innego :? Zresztą nigdy nie mieliśmy robaczycy, to nam wystarczało. Nigdy nie powtarzaliśmy trucia, zawsze było to jednorazowe tak co 4 miesiące. Kup do tej pory też nie badaliśmy. W rozmowie z naszym wetem o lekach na robale, padło stwierdzenie, że Pratex lub Pratel (nie pamietam) były ostatnio poddane badaniom i przy zarobaczonym psie ich skuteczność jest znikoma. To skutecznie mnie przekonało do tego, żeby już tego nie stosować.
Raz ale ta jak Zygmunt zachorował i pojechaliśmy do weta, to dał na inne tabletki Dehinel Plus (9zł/tabl)

Dokładnie 7 marca tego roku zobaczyłam u Zygmunta taki biały "ryż" na posłaniu i zaczęłam śledztwo, znalazłam też kilka ruszających się :shock: członów tasiemca. Ponieważ byłam chora, chłop w pracy więc wet przyjechał do nas, zapodał domięśniowo zatrzyk Anipracit. Suczak też dostała z urzędu. Za 10 dni kontrola kup i czyściutko.
Ale wczoraj coś mnie tknąło, obejżałam bobki u Sookie a tam tasiemiec, masakra. Załamałam się, dziś pojechałam po zastrzyki dla obydwu. Dawka dla jednego gada 40zł.
Suczak ma bana permanentnego na myszy, bo trochę jej folgowałam powiem szczerze, teraz nie ma takiej opcji.
Zresztą mają powiedziane, że jeśli załpią robaki wcześniej niż za 5 m-cy to leczą się same :lool:
Karoll
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Zygmunt&Franka
Imię: Karolina
Pochwały: 5

Nieprzeczytany postprzez Jangcy » 19 maja 2011, o 19:24

Parys co 4 miesiące Plerion natomiast koty co 3 miesiące Paratex 3.-PLN za tabletkę/10kg
Obrazek
Zawsze Wierni
Jangcy
Zaawansowany owczarkarz
Owczarek niemiecki: Parys
Imię: Janek
Pochwały: 11

Nieprzeczytany postprzez Razgotra » 19 maja 2011, o 19:40

Pratel stosowaliśmy raz w roku kupki oglądam z racji tego że codziennie trzymam je w ręce :-P przez woreczek wprawdzie ale wtedy widzę wszystko jak na dłoni :lol: Karolina niezazdroszczę robali kiedyś będąc u koleżanki widziałam jej koty zarobaczone na maxa z tyłka wyłaziły robale bbbrrrrrrrrr
Obrazek
Obrazek
Razgotra
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Spajder
Imię: Ela
Pochwały: 2

Nieprzeczytany postprzez egonek5 » 19 maja 2011, o 20:29

aż luknełam do książeczki Bruna ,kilka srodków widzę mamy wbite w ksiązeczke paratex,zipyran,pratel a w paszporcie tak jak nebrotka nasza milbemax.Na poczatku odrobaczalismy piesa co 3,4 miesiace,teraz co pół roku,kału nigdy nie badaliśmy,a koszt odrobaczania u nas to około25-30 zł :P
egonek5
Owczarkarz
Pochwały: 3

Następna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje