Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Tematy związane z owczarkami niemieckimi.

Re: Sterylizacja w jakim wieku?

Nieprzeczytany postprzez kalyna » 29 sie 2011, o 18:17

jak to jest pierwsza cieczka to nie powinno być aż tak źle, bo u nas z każda kolejną było gorzej, więc w porównaniu to pierwsza to była lajcik :D
3mamy kciuki aby było dobrze :)
kalyna
Moderator
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Sonia & Ghandi
Imię: Alina
Pochwały: 14

Nieprzeczytany postprzez Tajgowa » 29 sie 2011, o 20:53

Ja mam zamiar wysterylizować moją sunie, w sumie chyba trochę żałuję, że dopiero teraz przyszedł ten pomysł (w kwietniu skończyła 6 lat), ale może lepiej późno niż wcale.. Rozmawiałam z moją Wetką i wstępnie umówiłyśmy się jakoś w okolicy października - skończą się już wszystkie wakacyjne wyjazdy no i ponoć wtedy psy znoszą lepiej podanie narkozy i szybciej wracają do formy.

Co do wszystkich cieczek, które już za nami - u nas nie było większych problemów, rzeczywiście trzeba było bardziej pilnować, ale to w sumie tylko kilka dni, także można dać rade. Tajga nigdy nie miała szczeniaków, chociaż kiedyś moi rodzice, nieświadomi wówczas zastanawiali się czy jej nie "dopuścić". Ale pomysł, na szczecie się rozpłyną.

Na sterylizację wcześniej czy później, moim zdaniem powinien się zdecydować każdy właściciel suni, kto nie mam w planach jej rozmnażania.
Kalyna - dzięki za konkretne fragmenty :)
Według mnie właśnie najlepszy czas na "sterylkę" to po pierwszej cieczce.
U nas planowana sterylizacja jest ze względu na to, że szczeniaków na pewno nie będzie miała,a i ryzyko chorób dróg związanych z drogami rodnymi znacznie spada. Mam nadzieję, że zabieg się odbędzie i wszystko będzie dobrze.
Dog training is a journey and it's a journey that doesn't have an end. Just about the time we think we have everything figures out, something jumps up and slaps us in the face to remind us we still have a lot to learn. Ed Frawey
Tajgowa
Owczarkarz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Tajga
Imię: Nina
Pochwały: 7

Nieprzeczytany postprzez agrafka » 29 sie 2011, o 21:57

Luna napisał(a):Na sterylizację wcześniej czy później, moim zdaniem powinien się zdecydować każdy właściciel suni, kto nie mam w planach jej rozmnażania.

ja jeszcze uważam , że to samo tyczy się psów... mimo wszystko i nigdy nie uwierzę w brednie, że pies "traci sens życia", a jeśli taka opinia płynie z ust faceta to nóż mi się w kieszenie otwiera...
ale to temat o suniach wiec do rzeczy...
przyznam, że nie słyszałam o tej nowej tendencji sterylizacji przed 1 cieczką,
natomiast ja mam informacje potwierdzone przez kilkoro rożnych weterynarzy, którym nie mam podstaw nie ufać, że najwcześniej po pierwszej, kiedy sunia osiągnie dojrzałość
jedno jest pewne, sterylizacja skutecznie chroni przed ropomoczem i ciążami urojonymi...
Szyszka była ciachana a chwile przed tym jak do mnie trafiła, weterynarze ocenili ja wtedy na ok 4 lata,
poza małymi komplikacjami ( o których już gdzieś pisałam- wynikającymi tylko i wyłącznie z braku kompetencji weta ) nic się nie dzieje
linie ma super - ostatnio schudła, z nietrzymaniem moczu nie ma w ogóle problemu, generalnie same plusy ( szyszka to nie pierwsza wyciachana suka u mnie, a i każda następna tez będzie, Szamana też to czeka :lool: )
„Adoptując psa nie zmienisz świata, ale świat zmieni się dla tego jednego psa….”
Obrazek
STOP pseudohodowcom!
agrafka
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Szyszka
Pochwały: 9

Nieprzeczytany postprzez mój pies » 17 wrz 2011, o 21:04

Mnie powiedziała doświadczona pani, długoletnia opiekunka zwierząt w schronisku, że zbyt wczesna sterylizacja suczki, przed osiągnięciem przez nią pełnej dojrzałości płciowej może być powodem nietrzymania moczu w starszym wieku.
ObrazekObrazek

Co posiadacz psa przeczytać powinien o ich wychowaniu: literatura-godna-polecenia-t542.html
mój pies
Klubowicz
Owczarek niemiecki: Tora
Imię: ena
Pochwały: 23

Nieprzeczytany postprzez Tajgowa » 17 wrz 2011, o 22:24

Z tego co wiem, to nietrzymanie moczu jest możliwą komplikacja niezależnie od wieku psa/suni. Ale mogę się mylić ;)
Moim zdaniem zbyt wczesna sterylizacja nie jest zbyt dobra, może taki optymalny wiek, to właśnie chwile po pierwszej cieczce?
Dog training is a journey and it's a journey that doesn't have an end. Just about the time we think we have everything figures out, something jumps up and slaps us in the face to remind us we still have a lot to learn. Ed Frawey
Tajgowa
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Tajga
Imię: Nina
Pochwały: 7

Nieprzeczytany postprzez donald1209 » 21 wrz 2011, o 08:57

niya napisał(a):
Camila napisał(a):Najnowsze badania dowodzą, że suki powinno się sterylizować jeszcze przed pierwszą cieczką – dzięki temu zabieg niemal w stu procentach chroni suczkę przed ewentualnym zachorowaniem na nowotwór gruczołu mlekowego. Wczesna sterylizacja nie ma żadnego negatywnego wpływu na rozwój psychiczny i fizyczny suczki. Młode zwierzęta wracają do zdrowia w ciągu raptem kilku dni po zabiegu.

Kurcze, ale ze mnie traba a bylam pewna ze do pierwszej cieczki czekac trzeba :(

Na moją wiedzę to ni jesteś trąba. Rozwój suki, fizyczny i psychiczny, a na oba mają wpływ hormony, nie kończy się po pierwszej cieczce, która wypada koło 8 - 10 miesiąca życia suki. Kończy się ok 2 - 2.5 roku, czyli co najmniej po 3-ciej cieczce. To tak jak z ludżmi. Czy 10-cio, dwunastoletnia dziewczynka, która już miała pierwszy okres jest dojrzałą kobietą?
Dlatego ja, po wielu konsultacjach z mądrymi ludżmi, wetami i nie tylko, którzy mi powiedzieli, że jeżeli nie ma wskazań zdrowotnych i można bez problemu sukę upilnować to lepiej w ogóle nie sterylizować, na razie nie zamierzam Luki ciąć. W końcu to operacja i ryzyko jakieś jest a i powikłania się zdarzają.

Krzysztof
Pozdrawiam

Krzysztof i Luka

Kobieta jest najlepszym przyjacielem mężczyzny, oczywiście nie licząc psa.
donald1209
Nadworny dietetyk
Owczarek niemiecki: Luka
Imię: Krzysztof
Pochwały: 25

Nieprzeczytany postprzez kalyna » 21 wrz 2011, o 10:00

a czy ten wet nie powiedział czasem, że trzeba co najmniej raz dopuścić?

Wybacz, ale takie gadanie wetów do mnie nie trafia. Za dużo słyszałam o ropomaciczu, gdy suka nie miała szczeniaków, a także dostały je te co miały szczyle. I najgorsze jest to, że nie zawsze na czas zdąży się rozpoznać, bo moja znajoma w ostatniej chwili zawiozła ja do weta.
Dla mnie największym, szokiem jest fakt, że ropo mają suczki co mają tylko rok. W sumie jedna cieczka tylko. A i są też młode suczki co mają zmiany na macicy lub już ją powiększoną. No i mimo wszystko wolę ten zabieg zrobić jak suczka dość w młodym wieku jest. Mam znajomą co ma suczkę 16 lat i od kilku mówi, że strasznie żałuje, że nie dała jej zrobić sterylki jak była młoda, bo teraz zbyt duże ryzyko jest, że się nie wybudzi.

Ja moją Sonię ciachnęłam jakiś miesiąc temu, dzisiaj nic nie widać po niej. I koniec z cieczkami jest :yahoo
kalyna
Moderator

Nieprzeczytany postprzez donald1209 » 21 wrz 2011, o 10:05

kalyna napisał(a):a czy ten wet nie powiedział czasem, że trzeba co najmniej raz dopuścić?

A wiesz, że nie pamiętam . A ten wet to Dr. Marta Gutowska ze Storatu, jeżeli ci to coś mówi.
Ostatnio edytowano 21 wrz 2011, o 10:08 przez donald1209, łącznie edytowano 1 raz
Pozdrawiam

Krzysztof i Luka

Kobieta jest najlepszym przyjacielem mężczyzny, oczywiście nie licząc psa.
donald1209
Nadworny dietetyk
Owczarek niemiecki: Luka
Imię: Krzysztof
Pochwały: 25

Nieprzeczytany postprzez kalyna » 21 wrz 2011, o 10:06

donald1209 napisał(a):
kalyna napisał(a):a czy ten wet nie powiedział czasem, że trzeba co najmniej raz dopuścić?

A wiesz, że nie pamiętam . A ten wet to Dr. Marta Gutowska ze Storatu.

no bo ja takie bajki słyszałam :)
dosłownie powiedzieli, że powinna albo dopuścić albo sterylizować :)
kalyna
Moderator

Nieprzeczytany postprzez sKate89sc » 21 wrz 2011, o 14:38

Moja jest drugi dzien po zabiegu i tez nie zaluje bo wsumie gdyby ne to ze miala usowane tez wilcze pazurki to bym nie powiedziala ze bylo cos wniej majstrowanie. Jest zywsza nawet ma apetyt chciala nawet juz wczoraj biegac ale jej jeszcze nie pozwolilam :)
"Nie ma znaczenia ile masz pieniędzy, ani ile rzeczy, możesz być biedakiem, ale mając psa jesteś bogaty" - /Louis Sabin/
Obrazek
Obrazek
sKate89sc
Zaawansowany owczarkarz
Owczarek niemiecki: ♥ Gabi ♥
Imię: Kasia
Pochwały: 1

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje