Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Zapytania i rozmowy o hodowlach i hodowcach.

Stop pseudohodowcom! Rasowy = Rodowodowy.

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 01 mar 2011, 11:50

http://www.stoppseudohodowcom.org

Chyba nie wymaga komentarza. ;)
Tomek zawsze pozdrawia.
Tomek
Avatar użytkownika
Administrator
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Viggulec
Imię: Tomasz
Wiek: 37
Lokalizacja: Śląsk
Pochwały: 37
Dołączył(a): 12 lut 2011, 18:20

Re: Stop pseudohodowcom! Rasowy = Rodowodowy.

Nieprzeczytany postprzez agrafka » 01 mar 2011, 13:04

no ba! ja nawet mam w podpisie ;)
„Adoptując psa nie zmienisz świata, ale świat zmieni się dla tego jednego psa….”
Obrazek
STOP pseudohodowcom!
agrafka
Avatar użytkownika
Owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Szyszka
Lokalizacja: katowice
Pochwały: 9
Dołączył(a): 13 lut 2011, 16:04

Re: Stop pseudohodowcom! Rasowy = Rodowodowy.

Nieprzeczytany postprzez kalyna » 02 mar 2011, 18:41

Znalazłam taki artykuł, co był na innym forum....
http://akiline.pl/psim_nosem/?p=16
Ta Pani nie popiera R=R jako zaślepionej idei, ale przeciwna jest pseudo.
kalyna
Avatar użytkownika
Moderator
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Sonia & Ghandi
Imię: Alina
Wiek: 26
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań
Pochwały: 13
Dołączył(a): 15 lut 2011, 11:34

Re: Stop pseudohodowcom! Rasowy = Rodowodowy.

Nieprzeczytany postprzez Brawurka » 02 mar 2011, 19:29

W artykule podlinkowanym przez kalynę znalazłam istotny, moim zdaniem, fragment:
"Nie bądźmy natarczywi, wręcz agresywni wobec tych, którzy z niewiedzy lub sobie znanych powodów są posiadaczami psa w typie rasy. Rozmawiajmy, tłumaczmy, dawajmy przykład. Jeśli ktoś pokocha swojego zwierzaka, nigdy nie zostanie pseudohodowcą. "
Niestety, artykuł kończy się zdaniem, z którym się nie zgadzam: "Niezależnie od tego, czy rozmnoży go w ramach ZK, czy poza…"
Bo w końcu w akcji R=R chodzi o ograniczenie bezsensownego rozmnażania (a docelowo zminimalizowanie ilości bezdomnych zwierząt), a nie o rozmnażanie "z miłością". :/
Nie traktuj psa jak człowieka, żeby on nie potraktował Cię jak psa
Dbajmy o kulturę języka polskiego na forum; używajmy wielkich liter, znaków przestankowych i programów "wyłapujących" błędy ortograficzne, jeżeli ktoś sam sobie z nimi nie radzi ...
Obrazek
Brawurka
Avatar użytkownika
Zaawansowany owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Amon, Pera
Imię: Aneta
Wiek: 43
Lokalizacja: Śląsk
Pochwały: 29
Dołączył(a): 13 lut 2011, 09:11

Re: Stop pseudohodowcom! Rasowy = Rodowodowy.

Nieprzeczytany postprzez agrafka » 02 mar 2011, 21:54

Brawurko, już któryś raz ubrałaś pięknie w słowa to co ja mam na końcu języka :)
„Adoptując psa nie zmienisz świata, ale świat zmieni się dla tego jednego psa….”
Obrazek
STOP pseudohodowcom!
agrafka
Avatar użytkownika
Owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Szyszka
Lokalizacja: katowice
Pochwały: 9
Dołączył(a): 13 lut 2011, 16:04

Re: Stop pseudohodowcom! Rasowy = Rodowodowy.

Nieprzeczytany postprzez Brawurka » 03 mar 2011, 08:14

Dziękuję :oops:
Nie traktuj psa jak człowieka, żeby on nie potraktował Cię jak psa
Dbajmy o kulturę języka polskiego na forum; używajmy wielkich liter, znaków przestankowych i programów "wyłapujących" błędy ortograficzne, jeżeli ktoś sam sobie z nimi nie radzi ...
Obrazek
Brawurka
Avatar użytkownika
Zaawansowany owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Amon, Pera
Imię: Aneta
Wiek: 43
Lokalizacja: Śląsk
Pochwały: 29
Dołączył(a): 13 lut 2011, 09:11

Re: Stop pseudohodowcom! Rasowy = Rodowodowy.

Nieprzeczytany postprzez Karolina88 » 09 kwi 2011, 19:57

Dokładnie STOP PSEUDO-HODOWCOM
Karolina88
Losowy avatar

Re: Stop pseudohodowcom! Rasowy = Rodowodowy.

Nieprzeczytany postprzez Rex » 12 kwi 2011, 00:03

To i tak jest było i będzie i tego nikt nie zmieni nawet nasze protesty. Ja bardziej nie rozumie tego czemu rodowodowe hodowle spredaja psy jedne z rodowodami inne bez i tego nie popieram.Z pseudo wszystkie psy sa bez rodowodu a hodowle ktore sprzedaja z i bez to już nikt nie widzi choć raczej nie chcą widzieć :ooops:
Rex
Losowy avatar

Re: Stop pseudohodowcom! Rasowy = Rodowodowy.

Nieprzeczytany postprzez Kay'owa » 12 kwi 2011, 10:54

Rex masz rację (mimo że mam psa bez rodowodu, ale nie z pseudo), wczoraj przeglądałam ogłoszenia i trafiłam na takie, że można kupić pieska za tyle i tyle, a jak ktoś chce to jest możliwość wyrobienia dla niego rodowodu, ale cena taka i taka.. no to albo pies ma rodowód, albo nie ma..
Asia & KaY
ObrazekObrazek
Kay'owa
Avatar użytkownika
Owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: KAY
Imię: Asia
Lokalizacja: Gdańsk
Pochwały: 3
Dołączył(a): 19 lut 2011, 19:45

Re: Stop pseudohodowcom! Rasowy = Rodowodowy.

Nieprzeczytany postprzez kalyna » 12 kwi 2011, 11:05

Kay'owa- to pewnie pies albo miałby lewy rodowód, albo to tylko taka ściema, bo każdy nie doświadczony wie, że rodowód mu nie potrzebny a tańszy jest... a skoro to ten sam pies to mają złudzenie...
ciekawa jestem jakbym pojechała po psa i powiedziała, że proszę z rodowodem :roll:
kalyna
Avatar użytkownika
Moderator
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Sonia & Ghandi
Imię: Alina
Wiek: 26
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań
Pochwały: 13
Dołączył(a): 15 lut 2011, 11:34

Następna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post