Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Zapytania i rozmowy o hodowlach i hodowcach.

Re: Stop pseudohodowcom! Rasowy = Rodowodowy.

Nieprzeczytany postprzez Carmella » 05 cze 2012, 08:01

suka nie ma potrzeby poczuć się choć raz matką, więc nie masz powodu jej rozmnażać
Obrazek Obrazek
Carmella
Avatar użytkownika
Kociara, która zeszła na psy
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Shila
Imię: Justyna
Lokalizacja: Podbeskidzie
Pochwały: 11
Dołączył(a): 16 cze 2011, 13:12

Re: Stop pseudohodowcom! Rasowy = Rodowodowy.

Nieprzeczytany postprzez sopelek7 » 05 cze 2012, 14:18

Nie wiem ,znajoma ma sukę ,która nigdy nie miała małych i teraz choruje właśnie na sprawy rodne!
Weterynarz powiedział ,że to właśnie przez to!
Jak dla mnie to chory przepis ,jak wszystko w naszym chorym kraju!
sopelek7
Losowy avatar

Re: Stop pseudohodowcom! Rasowy = Rodowodowy.

Nieprzeczytany postprzez dariex » 05 cze 2012, 14:38

Weterynarz niech sobie strzeli baranka w ścianę ze świątecznym przytupem.
Chory przepis,chory,jak dla mnie zbyt malo obostrzony,powinny być takie kary za rozmnażanie kundelków i psów w typie,zeby się nawet takim osobom jak Ty pomyślec o tym nie chciało.

http://smon.pl
dariex

Zaawansowany owczarkarz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Chivas
Imię: Daria
Wiek: 37
Lokalizacja: Krk
Pochwały: 22
Dołączył(a): 24 lis 2011, 21:05

Re: Stop pseudohodowcom! Rasowy = Rodowodowy.

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 05 cze 2012, 14:38

Co jak co, ale akurat ten przepis (choć niedoskonały) jest świetny! Mało to niechcianych psów w schroniskach?

Wysterylizuj suczkę i po kłopocie (z ewentualnymi "sprawami rodnymi"). I zmień weta.
Tomek zawsze pozdrawia.
Tomek
Avatar użytkownika
Administrator
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Viggulec
Imię: Tomasz
Wiek: 37
Lokalizacja: Śląsk
Pochwały: 37
Dołączył(a): 12 lut 2011, 18:20

Re: Stop pseudohodowcom! Rasowy = Rodowodowy.

Nieprzeczytany postprzez sopelek7 » 05 cze 2012, 14:50

Ok Panowie nic!!Wiedziałem,że coś takiego weszło i dlatego pytam !
Nigdy nie oddałem psa do schroniska i nawet mam jednego z .....!
A co do wypowiedzi pani Darii to proszę tylko nie TY bo wódki nie piliśmy razem i krów razem nie paśliśmy
sopelek7
Losowy avatar

Re: Stop pseudohodowcom! Rasowy = Rodowodowy.

Nieprzeczytany postprzez dor_cia » 05 cze 2012, 16:27

sopelek7 napisał(a):A co do wypowiedzi pani Darii to proszę tylko nie TY bo wódki nie piliśmy razem i krów razem nie paśliśmy

:hi:PANIE Pawle! Niepotrzebnie się Pan unosi, na forum panuje taki zwyczaj, że wszyscy bez względu na wiek zwracają się do siebie na "TY" i jakoś nikt dotychczas nie poczuł się tak bardzo urażony. Wiele osób nigdy się nie spotkało, dzieli nas często spora różnica wieku a jednak przyjęliśmy taką formę komunikacji, bo jest bardziej bezpośrednia i myślę - sympatyczniejsza. Nie rozumiem tego - Pana oburzenia! Zadał Pan pytanie więc każdy, kto ma coś do powiedzenia wypowiedział się zgodnie z własną wiedzą i przekonaniem.
A wracając do tematu. Moja Lajza ( nie owczarek tylko kundelek z domieszką ON-ka) kiedy ją przygarnęłam była w ciąży, miała 7 szczeniaczków - a więc została mamą (nie mam pojęcia czy to był jej pierwszy miot). Nie uchroniło ją to przed chorobą - dostała ropomacicza.
Więc jak Pan widzi wcale "macierzyństwo" nie jest lekarstwem ani ochroną przed problemami z drogami rodnymi u suki.
Proponuję wysterylizować sunię (to nie jest barbarzyństwo!) a tym samym oszczędzi Pan sobie kłopotów, wydatków, nerwów a sunia (zapewniam Pana) będzie równie szczęśliwa jak teraz nie posiadając potomstwa - i oszczędzi Pan jej ewentualnych problemów zdrowotnych.
Pozdrawiam Dorota

Pochwały przyznane za posta: 2
ObrazekObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazek
dor_cia
Avatar użytkownika
Klubowicz
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Sułtan
Imię: Dorota
Lokalizacja: Warszawa/Żelechów
Pochwały: 16
Dołączył(a): 19 mar 2012, 18:46

Re: Stop pseudohodowcom! Rasowy = Rodowodowy.

Nieprzeczytany postprzez sopelek7 » 05 cze 2012, 17:12

OK też jestem na kilku forach ,ale poczułem się jak by ktoś ze mnie robił handlarza żywym towarem !
Zgadzam się ,że przepis jest OK bo ludzie trzymają psy w spartańskich warunkach byle by miały szczeniaki za ,które można dużo dostać !
Ja kocham psy i nie jest to mój pierwszy pies ,ale zawsze miałem psy nie suki i chciałbym kiedyś zobaczyć jak ona ma małe.
Ustawa ustawą a zresztą świat jest światem ,a człowiek tylko człowiekiem .........
A co do tego niesypatyctwa to na prawdę się mylisz ,nie będę tu do siebie przekonywał bo to bez sensu :lool:
sopelek7
Losowy avatar

Re: Stop pseudohodowcom! Rasowy = Rodowodowy.

Nieprzeczytany postprzez dor_cia » 05 cze 2012, 17:40

sopelek7 napisał(a):Ja kocham psy i nie jest to mój pierwszy pies ,ale zawsze miałem psy nie suki i chciałbym kiedyś zobaczyć jak ona ma małe.

Jeśli tak jest jak Pan napisał, to chyba nadrzędną sprawą jest zdrowie Pana suni, a nie zaspokojenie swojej ciekawości. Skoro Pan wie, że rozmnażanie i sprzedawanie szczeniaków spoza hodowli jest niezgodne z prawem to po co rozmnażać. Przecież nie zostawi Pan sobie całego miotu, może być jeden a może być dziesięć szczeniąt i co wtedy? Nakłady finansowe są spore ( wiem co piszę ) i co będzie Pan rozdawał psiaki na prawo i lewo (a wcale nie jest łatwo znaleźć chętnych na szczeniaki - nawet za darmo) nie zważając na warunki w jakich będą potem żyły byle pozbyć się problemu. Czy będzie Pan próbował "odzyskać" poniesione koszty odchowania maluchów? - to już będzie wbrew prawu. :nołobuzie:
Tak czy inaczej nie ma żadnych pozytywów - no może tylko tyle, że zobaczy Pan te małe. :negatyw:
ObrazekObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazek
dor_cia
Avatar użytkownika
Klubowicz
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Sułtan
Imię: Dorota
Lokalizacja: Warszawa/Żelechów
Pochwały: 16
Dołączył(a): 19 mar 2012, 18:46

Re: Stop pseudohodowcom! Rasowy = Rodowodowy.

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 05 cze 2012, 17:43

sopelek7 napisał(a):i i chciałbym

Ja też dużo chciałabym... chciałabym landrovera, rower szosowy, 300dni w roku wolnego i kawalerkę w górach....... ale mam auto miejskie, rower górski, kilkanaście dni wolnego i własny pokój............... ludzie są tacy że chcą zawsze tego czego nie mają. Ale czy naprawdę potrzeba nam tego wszystkiego?! Nie jest dobrze tak jak jest?!

Milioner ma pieniądze nie ma kochającej żony.... a biedny ma kochającą żonę ale nie ma pieniędzy... To z własnego egoizmu i/lub chęci łatwego zarobku jest tyle piesków i kotków w schroniskach...
Ostatnio edytowano 05 cze 2012, 17:44 przez Aga i N, łącznie edytowano 1 raz
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Avatar użytkownika
Owczarkowa wyga
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Wiek: 30
Lokalizacja: Bydgoszcz
Pochwały: 41
Dołączył(a): 27 lut 2011, 16:23

Re: Stop pseudohodowcom! Rasowy = Rodowodowy.

Nieprzeczytany postprzez sopelek7 » 05 cze 2012, 17:44

OK nie mam już zamiaru rozmnażać ha ha ha ..

-- 5 cze 2012, o 18:46 --

A ja mam kochającą żonę 2-je dziewczyny (córki) samochód i duży dom i pracę gdzie mam 28 dni wolnego w roku nie licząc weekendów!
Sorry 2 samochody .
sopelek7
Losowy avatar

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post