Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Zapytania i rozmowy o hodowlach i hodowcach.

Re: Stop pseudohodowcom! Rasowy = Rodowodowy.

Nieprzeczytany postprzez Basia W » 13 kwi 2011, 05:43

kalyna napisał(a):Kay'owa- to pewnie pies albo miałby lewy rodowód, albo to tylko taka ściema, bo każdy nie doświadczony wie, że rodowód mu nie potrzebny a tańszy jest... a skoro to ten sam pies to mają złudzenie...
ciekawa jestem jakbym pojechała po psa i powiedziała, że proszę z rodowodem :roll:


Ale ludzie naiwnie w to wierzą, też mam znajomych z psami, które "na bank w każdej chwili mogą mieć rodowód, ale były tańsze bo nie chcieli papierka, bo nie będą wystawiać itd., ale jest piękny, tylko ma np. wadę zgryzu (ciekawe dlaczego)" - a jak się pytam, gdzie pies ma tatuaż, i mówię, że każdy szczeniak z legalnej hodowli jest sprzedawany z tatuażem i metryczką a rodowód sami sobie wyrabiamy albo nie, to patrza się na mnie jak na UFO
Basia i Schila z Atarova Dvora
Obrazek
Obrazek
Basia W
Avatar użytkownika
Owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Schila
Imię: Basia
Wiek: 40
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 2
Dołączył(a): 13 lut 2011, 11:42

Re: Stop pseudohodowcom! Rasowy = Rodowodowy.

Nieprzeczytany postprzez agrafka » 13 kwi 2011, 12:33

dla mnie hodowla, w której "wypuszczane" są psy bez metryki to PSEUDOHODOWLA
kurde ale zastanawiam się jak to jest technicznie zrobione?, że co w związku zgłasza się tylko polowe miotu? nie kumam :scratch

takim praktykom mówię stanowcze NIE! :nea
to wręcz obrzydliwe
„Adoptując psa nie zmienisz świata, ale świat zmieni się dla tego jednego psa….”
Obrazek
STOP pseudohodowcom!
agrafka
Avatar użytkownika
Owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Szyszka
Lokalizacja: katowice
Pochwały: 9
Dołączył(a): 13 lut 2011, 16:04

Re: Stop pseudohodowcom! Rasowy = Rodowodowy.

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 13 kwi 2011, 12:43

Wg regulaminu wychodzi ze suka moze miec szczeniaki raz na rok a fizycznie 2 razy... jak kto zatai ten drugi miot = rodowodu brak, a na sumieniu grzech.
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Avatar użytkownika
Owczarkowa wyga
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Wiek: 30
Lokalizacja: Bydgoszcz
Pochwały: 41
Dołączył(a): 27 lut 2011, 16:23

Re: Stop pseudohodowcom! Rasowy = Rodowodowy.

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 13 kwi 2011, 13:23

Aga i N napisał(a):Wg regulaminu wychodzi ze suka moze miec szczeniaki raz na rok a fizycznie 2 razy... jak kto zatai ten drugi miot = rodowodu brak, a na sumieniu grzech.

Co tam grzech, kiedy w kieszeni brzęczy mamona. :evil:
Tomek zawsze pozdrawia.
Tomek
Avatar użytkownika
Administrator
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Viggulec
Imię: Tomasz
Wiek: 37
Lokalizacja: Śląsk
Pochwały: 37
Dołączył(a): 12 lut 2011, 18:20

Re: Stop pseudohodowcom! Rasowy = Rodowodowy.

Nieprzeczytany postprzez Kay'owa » 13 kwi 2011, 13:41

Basia W napisał(a):
kalyna napisał(a):Kay'owa- to pewnie pies albo miałby lewy rodowód, albo to tylko taka ściema, bo każdy nie doświadczony wie, że rodowód mu nie potrzebny a tańszy jest... a skoro to ten sam pies to mają złudzenie...
ciekawa jestem jakbym pojechała po psa i powiedziała, że proszę z rodowodem :roll:


Ale ludzie naiwnie w to wierzą, też mam znajomych z psami, które "na bank w każdej chwili mogą mieć rodowód, ale były tańsze bo nie chcieli papierka, bo nie będą wystawiać itd., ale jest piękny, tylko ma np. wadę zgryzu (ciekawe dlaczego)" - a jak się pytam, gdzie pies ma tatuaż, i mówię, że każdy szczeniak z legalnej hodowli jest sprzedawany z tatuażem i metryczką a rodowód sami sobie wyrabiamy albo nie, to patrza się na mnie jak na UFO


No i właśnie o to mi chodzi, że skoro sprzedaję się szczeniaki to albo z rodowodem, albo bez, a nie że jeden i ten sam szczeniak może mieć albo nie mieć rodowodu, a to zależy od ceny.. Wiele jest takich ogłoszeń i to nie tylko dotyczy owczarków.. To mnie najbardziej wkurza.. Bo to są przekręty, ale niestety ludzie się na to nabierają.. ale kaska, kaska i jeszcze raz kaska..
Asia & KaY
ObrazekObrazek
Kay'owa
Avatar użytkownika
Owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: KAY
Imię: Asia
Lokalizacja: Gdańsk
Pochwały: 3
Dołączył(a): 19 lut 2011, 19:45

Re: Stop pseudohodowcom! Rasowy = Rodowodowy.

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 13 kwi 2011, 13:51

Tomek ale co im zrobisz poki sie prawo nie zmieni? Poki nie beda siedziec kontrole na tylkach pseudo i nie ukaraja ich po 100tys zl kara i robotami publicznymi. Ty nie kupisz ja nie kupie ale byc moze dzisiaj ktos to zrobil. Ja jestem uczulona na papudractwo i wiem jak latwo jest "Kowalskiego" nabrac, az sie niedobrze robi.
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Avatar użytkownika
Owczarkowa wyga
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Wiek: 30
Lokalizacja: Bydgoszcz
Pochwały: 41
Dołączył(a): 27 lut 2011, 16:23

Re: Stop pseudohodowcom! Rasowy = Rodowodowy.

Nieprzeczytany postprzez Aisance » 01 maja 2011, 11:29

http://www.polnus.npc.pl/ (koniecznie przeczytajcie opis do końca!)

Natknęłam się na coś takiego... Czy ZKwP tego rodzaju przypadków jakoś nie reguluje?
Hodowla owczarków niemieckich jest hodowlą psów użytkowych, albo nie jest wcale hodowlą owczarków niemieckich.
Aisance
Avatar użytkownika
Początkujący owczarkarz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Barsa
Imię: Monika
Wiek: 19
Lokalizacja: Września
Dołączył(a): 06 mar 2011, 00:13

Re: Stop pseudohodowcom! Rasowy = Rodowodowy.

Nieprzeczytany postprzez madlen26 » 01 maja 2011, 20:29

Aisance napisał(a):http://www.polnus.npc.pl/ (koniecznie przeczytajcie opis do końca!)

Natknęłam się na coś takiego... Czy ZKwP tego rodzaju przypadków jakoś nie reguluje?


Ten temat był poruszany na owczarku. Gośc jest nieodpowiedzialny i jeszcze się z tym obnosi. Tragedia :ireful:palaTylko lać i patrzeć czy równo puchnie :-P
madlen26
Losowy avatar

Re: Stop pseudohodowcom! Rasowy = Rodowodowy.

Nieprzeczytany postprzez eagle » 02 maja 2011, 10:23

Aisance napisał(a):http://www.polnus.npc.pl/ (koniecznie przeczytajcie opis do końca!)

Natknęłam się na coś takiego... Czy ZKwP tego rodzaju przypadków jakoś nie reguluje?

Gostek z tej "hodowli" jest wyjątkowo bezczelny.
Odsyła swoich klientów na bloga mojego Borysa - mój jest z tej "hodowli". Więc moje psisko oraz moja praca z psem
jest darmową reklamą dla niego.
:-(
eagle
Losowy avatar

Re: Stop pseudohodowcom! Rasowy = Rodowodowy.

Nieprzeczytany postprzez Aisance » 02 maja 2011, 11:08

A to czasem już pod jakiś paragraf nie podchodzi?

Nie mogę uwierzyć, że tacy ludzie w ogóle istnieją...
Hodowla owczarków niemieckich jest hodowlą psów użytkowych, albo nie jest wcale hodowlą owczarków niemieckich.
Aisance
Avatar użytkownika
Początkujący owczarkarz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Barsa
Imię: Monika
Wiek: 19
Lokalizacja: Września
Dołączył(a): 06 mar 2011, 00:13

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post