Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Przepisy dotyczące psów oraz informacje o psach ukazujące się w szeroko rozumianych mediach.

Re: Swietna reklama z dlugowlosym malinois

Nieprzeczytany postprzez Kaisa » 9 lis 2013, o 05:30

Takich dlugowlosych malin jest stosunkowo malo a, ze nikt (*prawie nikt) nie kupuje malinois pod kierunkiem wylacznie wystaw to i nie ma to znaczenia, ze jeden aspekt psiej urody odbiega od wzorca.

I jeszcze z tej samej serii Corgi:

Oraz labrador:
Kaisa
Początkujący owczarkarz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Belg Ari, Anka ON
Imię: Kasia
Pochwały: 8

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 9 lis 2013, o 07:24

Jak na moje oko tytułowa malinka ma całkiem "użyteczny" kłak. rzepy na pewno schodzą w sekundę, piasku dużo w klakach nie znosi, miejsca na podłodze zajmuje tyle samo :).
Ja naprawdę wymiekam z N przy tych trzech powyższych aspektach. :D kłak jest czasochłonny. Pancio od whippetki 6 razy przejedzie po psie i "ok" a ja po zimie że 3h nad N siedzę i końca nie widać :D.

Ah te corgusiowe ucholki. Jestem w nich zakochana już od jakiegoś czasu :zakochany: . Dla mojego N corgi jak znalazł, ogarnął by się przy takim niskopodłogowcu ten futrzak :lool: .

Hm, a jak to jest z tą fabułą o labkach - bo na ujęciach aktywnych, widzę dorosłego labka, a na śpiącego leży szczyl... hmm??
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Owczarkowa wyga
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Pochwały: 41

Nieprzeczytany postprzez Joan » 9 lis 2013, o 12:00

"Kaisa" jest ich mało, bo zjawiają się jako niepożądane w odmianie, tylko wtedy, kiedy dwie heterozygoty trafią na siebie.
Na drugim forum ktoś napisał, że kojarzenie psów długowłosych kilkupokoleniowo daje słaby włos i dlatego SV zapobiega rozmnażaniu długowłosych. Bzdura po prostu. Mnie się wydaje , że problem polega na tym, że obecność grzywy i pióra na ogonie jest dominująca w stosunku do ich braku, więc ją wyeliminować najłatwiej. Tylko tam, gdzie będzie pożądany długi włos, będą kojarzone psy mające geny długiego włosa oraz grzywy i pióra na ogonie. Dopiero w tym układzie pies ma piękną szatę. Nie ma włosa półdługiego lub trochę dłuższego. Efekt mizernej, długiej szaty, osiąga się bez genu grzywy i pióra na ogonie (do tego ewentualnie bez podszerstka).
Woland jest po stronie matki co najmniej 9 pokoleniem kłaka (po stronie ojca 4 lub 5 ). Edek jest pierwszym pokoleniem po psach krótkowłosych. Różnica w sierści jest jak niebo a ziemia. Woland, osierściony tak, jak zauważył dr. Niziołek: "Niech się kaukaz schowa", wchodzi do wody, otrzepuje się i jest suchy (chyba ma kaczkę w rodzinie), a Edek schnie godzinami. Podszerstek Edka fruwa jak koci, mam go w oczach, w nosie, w ustach - podszerstek Wolanda spada na podłogę ( o ile w ogóle linieje). Edkowi robią się kluski, które trzeba rozczesywać, Woland, czesany rzadko, nigdy ich nie miał i nie ma. Zawsze miałam psy krótkowłose, Woland jest pierwszym kłaczastym w moim domu i dopiero teraz doceniam długą sierść, która nie wbija się w meble i którą o wiele łatwiej sprzątnąć. Widocznie Nazgul - kłak po krótkowłosych, ma sierść o takiej strukturze jak Edek.
Pozdrawiamy
Obrazek
Joan
Zaawansowany owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Woland UlaYaskaEdgar
Imię: Joanna
Pochwały: 54

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 9 lis 2013, o 12:52

Moja sunia chyba ma podobnie - po spacerku w deszczu otrzepała się, przetarłam ją ręcznikiem i była prawie sucha. Jednak jej dopiero odrasta sierść (przygarnięta miesiąc temu), więc nie wiem czy tak zostanie. Ciekawa jestem co z niej wyrośnie :)
Obrazek

"Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś."
Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Czarnuchomaniaczka
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kafka od Franza
Imię: Grażyna

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 9 lis 2013, o 13:00

Nie zgodzę się. N jako pies po krótkowłosych schnie w mig. Widziałaś filmik "odwirowywanie na balocie słomy"? Dopiero co wyszedł z wody (jakieś 5min może mniej wcześniej, za tymi drzewkami z lewej jest jezioro). Schnie baaardzo szybko, na to narzekać nie mogę, nie śmierdzi mi w domu czy aucie "mokrym psem" :). Max 10 minut? Nie mam pojęcia, naprawdę ten zapach rzadko kiedy poczuje :).

-- 9 lis 2013, o 13:03 --

Może dodam jeszcze, że N na lato jest zawsze porządnie wyczesany. Dbam szczególnie w upalne dni o wyczesywanie zbędnego martwego włosa. :)

edit - wywaliłam spację, bo pisałam posta z tel i nie przyuważyłam że rozdzieliłam spacją przypadkiem wyraz.
Ostatnio edytowano 9 lis 2013, o 14:25 przez Aga i N, łącznie edytowano 1 raz
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Owczarkowa wyga

Nieprzeczytany postprzez Joan » 9 lis 2013, o 13:40

To zupełnie nie rozumiem, dlaczego narzekasz. Każdego psa trzeba wyczesać, przynajmniej okresowo. :)

"Wadera"- pewnie tak zostanie. Struktura sierści raczej się nie zmienia, choć sunie gubią włos przed każdą cieczką.
Pozdrawiamy
Obrazek
Joan
Zaawansowany owczarkarz
Owczarek niemiecki: Woland UlaYaskaEdgar
Imię: Joanna
Pochwały: 54

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 9 lis 2013, o 13:55

Narzekam na 3 inne rzeczy ;).
Narzekam w kontekście użytkowym. Naprawdę wolę z psem połazić i coś porobić niż trzymać go na dooopce i wyczesywać bo dopiero co wylazł z rzepów ;). Dobrze że mam fajne murki na górkach. Z 1m wysokości - idealne do wygodnego wyczesywania psa.

Aga i N
Owczarkowa wyga

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 9 lis 2013, o 15:30

Joan napisał(a):(...)

"Wadera"- pewnie tak zostanie. Struktura sierści raczej się nie zmienia, choć sunie gubią włos przed każdą cieczką.

To super, jednak podszerstek dobrze spełnia funkcję parasola - w porównaniu z moimi mixami PONów schnie momentalnie. :lool:
Ona jest właśnie po cieczce, a że odłowiona spod lasu to i wyciąć tu i owdzie trzeba było, bo nie dało się wyczesać.

Aga skoro tak Ci przeszkadzają długie kłaki, to po co kupowałaś kudłacza?
W moim domu kudłacze były od zawsze, kiedyś mieliśmy pod opieką psa kolegi ojca i nasze dwa kłaki mniej liniały niż ten jeden, krótkowłosy. Odkurzacz ciągle był w użyciu a i tak było to daremne. A, że rzepy i śnieg? Wyczesywałam wszystko po spacerze i wieków mi to nie zajmowało ;)
Obrazek

Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Czarnuchomaniaczka
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 15 lis 2013, o 16:41

Czy to czasem nie jest Maliniak długowłosy? :)

Obrazek
Obrazek

Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Czarnuchomaniaczka

Nieprzeczytany postprzez anita » 15 lis 2013, o 16:46

nie,
Jadzia jest tervikiem :-)
anita
Początkujący owczarkarz
Owczarek niemiecki: Igma (Ava FideCanem)
Imię: Anita
Pochwały: 2

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje