Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Szkolenie, seminaria, zawody, filmy.

Sygnały optyczne.

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 16 kwi 2013, o 21:43

Poszukuję pomysłu, jakim sygnałem optycznym zasygnalizować psu "dobrze"?
Mam "biegaj", mam "a teraz dostaniesz nagrodę", potrzebuję jeszcze coś do podtrzymania psa w pracy.
Myślałam o palcu wskazującym lewej ręki wyciągniętym w górę. Ale... owym palcem, wskazując w dół do lewej nogi pokazuję mu że ma przyjść równać jak się obija i nie reaguje na klepnięcie w lewą nogę, lub nie zrobi "noga".

Podrzuci ktoś jakiś pomysł? :) Sygnał musi być na tyle wyraźny, aby zimą mu się nie myliło kiedy będę miała np. grube rękawiczki.
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Owczarkowa wyga
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Pochwały: 41

Re: Sygnały optyczne.

Nieprzeczytany postprzez CaneLupo » 16 kwi 2013, o 21:55

u nas "dobrze" czyli pozytyw, to klasniecie w dlonie :brawo: i pozytywne zawolanie "brawo!" polaczone wlasnie z klasnieciem.
CaneLupo
Losowy avatar
Początkujący owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Padiel
Imię: Anna
Pochwały: 1

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 16 kwi 2013, o 22:04

Klaśnięcie w dłonie stosuję jako zwrócenie na siebie uwagi... w różnych sytuacjach... Chodzi mi oczywiście w przypadku treningu opartego 99,999% o sygnały optyczne. Głos stosuję w takim treningu tylko w wyjątkowych sytuacjach [sytuacje awaryjne - np. niespodziewane podbiegnięcie innego psa i szybkie odwołanie mojego]
"Wkręcenie żarówki w szybkim tempie" - też odpada, to jest właśnie "brawo-dostaniesz nagrodę!" ;)
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Owczarkowa wyga
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa

Nieprzeczytany postprzez Brawurka » 16 kwi 2013, o 22:14

Pięść uniesiona w górę (wystrzelona), jak w geście radości, zwycięstwa sportowców?
Nie traktuj psa jak człowieka, żeby on nie potraktował Cię jak psa
Dbajmy o kulturę języka polskiego na forum; używajmy wielkich liter, znaków przestankowych i programów "wyłapujących" błędy ortograficzne, jeżeli ktoś sam sobie z nimi nie radzi ...
Obrazek
Brawurka
Zaawansowany owczarkarz
Owczarek niemiecki: Amon, Pera
Imię: Aneta
Pochwały: 29

Nieprzeczytany postprzez CaneLupo » 16 kwi 2013, o 22:15

a brawo i kciuk do gory? o tak: :ok:
CaneLupo
Losowy avatar
Początkujący owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Padiel
Imię: Anna

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 17 kwi 2013, o 12:15

Aneta - wydaje mi się to zbyt dynamiczne.... ale dziękuję za pomysł, może się przyda do czegoś innego :)
CaneLupo - kciuk do góry taki trochę... hmmm no nie wiem :)

Myślę że tym sygnałem może być otwarta dłoń skierowana do psa - taka, jaką niektórzy używają do "zostań". Żeby pies miał lepsze pole widzenia - dłoń ta by była w ruchu, tak jak by chciała zaakcentować dwie sylaby "dob-rze" ;-). Nie wiem jak to inaczej przetłumaczyć Wam co sobie wymyśliłam w tej mojej małej łepetynie ;)

Dzięki za pomysły :).

Aga i N
Owczarkowa wyga

Nieprzeczytany postprzez sKate89sc » 17 kwi 2013, o 12:44

Kombinacje do wspólnej pracy :brawo:
Muszę przyznać że nie wpadłam na tego typu pracę z psem, podkradnę pomysł :ooops:
"Nie ma znaczenia ile masz pieniędzy, ani ile rzeczy, możesz być biedakiem, ale mając psa jesteś bogaty" - /Louis Sabin/
Obrazek
Obrazek
sKate89sc
Zaawansowany owczarkarz
Owczarek niemiecki: ♥ Gabi ♥
Imię: Kasia

Nieprzeczytany postprzez Brawurka » 17 kwi 2013, o 12:48

Aga, kciuk uniesiony w górę, w sensie "ok" :ok: jest dla mnie tak oczywisty do tej sytuacji, że pomyślałam sobie, że wykorzystałaś go przy innej komendzie i dlatego szukasz innego sygnału. Ja bym wzięła :ok:
:roftl:
Nie traktuj psa jak człowieka, żeby on nie potraktował Cię jak psa
Dbajmy o kulturę języka polskiego na forum; używajmy wielkich liter, znaków przestankowych i programów "wyłapujących" błędy ortograficzne, jeżeli ktoś sam sobie z nimi nie radzi ...
Obrazek
Brawurka
Zaawansowany owczarkarz
Owczarek niemiecki: Amon, Pera
Imię: Aneta
Pochwały: 29

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 17 kwi 2013, o 13:11

sKate89sc napisał(a):Kombinacje do wspólnej pracy :brawo:
Muszę przyznać że nie wpadłam na tego typu pracę z psem, podkradnę pomysł :ooops:

To jest bardzo fajna sprawa, polecam. Zacząłem bawić się z sygnałami optycznymi gdy znudziło mi się sprawdzanie z jakiej odległości Viggo usłyszy szept którego jak prawie nie słyszę. :roftl:

Brawurka napisał(a):Pięść uniesiona w górę (wystrzelona), jak w geście radości, zwycięstwa sportowców?

Ja tego gestu używam jako "stój". :)

A Nazgulowej "wkręcenie żarówki w szybkim tempie" podkradnę do turlania. :lool:
Tomek zawsze pozdrawia.
Tomek
Administrator
Owczarek niemiecki: Viggulec
Imię: Tomasz
Pochwały: 37

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 17 kwi 2013, o 14:45

Aneta - ten kciuk to wydaje mi się taki jakiś... uczłowieczony :D.
Kasia - nawet nie zdajesz sobie sprawy z tego ile razy używasz znaków optycznych :). Psina załapie w mig jeśli użyjesz podobnych sygnałów co "nieświadomie" na codzień :).
Tomek - tylko nic nie zbij-cie ;-)

Aga i N
Owczarkowa wyga

Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje