Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Jak i czym żywimy nasze owczarki niemieckie.

Szczeniak 5 tygodni - odpowiednie żywienie?

Nieprzeczytany postprzez Niewiemsry » 7 paź 2013, o 21:21

Witam, czytając to forum i jeszcze kilka innych szukam informacji na temat żywienia szczeniaka rasy Owczarek Niemiecki.
Chcę by pies był silny, zdrowy.
W hodowli doradzili by zakupić wapno i witaminy z minerałami w sklepie zoologicznym i odpowiednio podawać wraz z jedzeniem.

Tu się rodzi moje pytanie, czym dokładnie mogę karmić takiego szczeniaka, w jakiej postaci jedzenie?

Z gry dziękuję za odpowiedź,
Niewiemsry
Losowy avatar

Re: SZCZENIAK 5 TYGODNI - ODPOWIEDNIE ŻYWIENIE??

Nieprzeczytany postprzez Zuzanna » 7 paź 2013, o 21:26

Oj.. a w której hodowli wydają 5-tygodniowe szczenięta? I dlaczego nie dostałeś próbki karmy?
W tej sytuacji zadzwoń do hodowcy i spytaj czym dokarmiał szczeniaki.

Żeby pies był silny i zdrowy powinien być z matką przynajmniej do 7-8 tygodnia życia. W matczynym mleku są przeciwciała, których teraz Twoje szczenie jest pozbawione. Pierwsze szczepienie będzie miał za tydzień, a sam wyprodukuje przeciwciała dopiero kilka dni po iniekcji...także skucha. Przypadkiem nie zabierz go na spacer. Przed szczepieniami powinien być odrobaczony.
Szczeniak w tym wieku to niemowlę. Potrzebuje matki nie tylko po to,żeby jego ciało rozwijało się zdrowo. Hodowca wydając go tak wcześnie pozbawił go rozwoju zachowań socjalnych z matka i rodzeństwem.
Dlaczego odwiedziłeś nas po kupnie psa, a nie przygotowałeś się do tego? :(
Ostatnio edytowano 7 paź 2013, o 21:35 przez Zuzanna, łącznie edytowano 1 raz
Zuzanna
Losowy avatar
Początkujący owczarkarz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Imię: Zuzanna

Nieprzeczytany postprzez Niewiemsry » 7 paź 2013, o 21:33

W hodowli w województwie Warmińsko-Mazurskim, a dokładnie okolice Szczytna.
Nie dostałem żadnej próbki, psa mam do odebrania w sobotę, gdyż musi zostać jeszcze odrobaczony i zaczepiony przez hodowce.

Mówili mi tam, że karmy mam nie dawać za wiele, garstke wieczorem. A w dzień 4 posiłki (nie licząc wieczornej karmy) złożone z gotowanego ryżu, makaronu, mięsa. warzyw (marchew, groszek?), czasem jakieś jajko(w jakiej postaci?)

Zależy mi na wiadomościach o tym mięsie, w jakiej postaci, ile dziennie itp?

Przepraszam, pies ma teraz pięc tygodni, za tydzień w sobotę odbieram więc będzie miał 6 tyg.
Ostatnio edytowano 7 paź 2013, o 21:40 przez Niewiemsry, łącznie edytowano 1 raz
Niewiemsry
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Zuzanna » 7 paź 2013, o 21:40

To świetnie,że małe jest z matką. Poczekaj do 7-8 tyg. A potem ciesz się szczenięciem. Hodowla jest zarejestrowana? Wiesz czy rodzice szczeniaka byli zdrowi? Jesteś pewien, że małe będzie zdrowe?

Edit: Każdy hodowca karmi inaczej, ba, każdy właściciel ma swoje fanaberie! Prześledź wątki o żywieniu, wyciągnij wnioski i wybierz coś dla siebie :) ja bym tak zrobiła.
Ostatnio edytowano 7 paź 2013, o 21:43 przez Zuzanna, łącznie edytowano 1 raz
Zuzanna
Losowy avatar
Początkujący owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez Niewiemsry » 7 paź 2013, o 21:42

nie jest zarejestrowana. Rodzice bardzo zdrowi, co do pochodzenia psa a także jego rodziców jestem w stu procentach pewien.
Myśli, że 6 tygodni to jeszcze za mało by wziąć szczenie do domu?

Doradź mi proszę tylko co do wyboru mięsa, jakie, ile i w jakiej postaci?
Niewiemsry
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 7 paź 2013, o 21:47

Psiaki najlepiej wydawać do nowego domku po ukończeniu 7 tygodni. Takie maluszki 5 tygodni, potrzebują jeszcze kontaktu ze swoją matką!!! Tego kontaktu nie zastąpi NIC!!!

P.S. Wiesz o tym, że taki psiak nie jest wart materialistycznie więcej, jak... 0zł?
Co innego mentalnie... mentalnie wart jest kochającego domku :).
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Owczarkowa wyga
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Pochwały: 41

Nieprzeczytany postprzez Zuzanna » 7 paź 2013, o 21:48

Jestem pewna! :) Mówi się,że 7-8 tyg to odpowiedni czas :) zajrzyj do tematów ogólnych, tam jest wątek kiedy wziąć szczenię do domu i rozważania na temat wad i zalet :) a co do żywienia to jw. Przeanalizuj wątki o żywieniu i znajdź coś, co odpowiada Tobie i zapewni pełnowartościowa dietę psu :) Tak, jak napisałam każdy ma swoje fanaberie ;)
Upewnij się,że rodzice ani dziadkowie nie maja dysplazji biodrowej i łokciowej.

-- 7 paź 2013, o 22:54 --

kiedy-wziac-szczenie-do-domu-t3872.html przydatne dla Ciebie
Zuzanna
Losowy avatar
Początkujący owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez Niewiemsry » 7 paź 2013, o 21:56

Dziękuję bardzo za odpowiedzi.
Jeśli sądzisz, że jakiś link może jeszcze mi się przydać to chętnie poczytam.

pozdrawiam.
Niewiemsry
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Zuzanna » 7 paź 2013, o 21:57

W dziale żywienie jest tyle wątków, które wyczerpią temat czym żywić szczenię,że nawet nie ma sensu wszystkich kopiować. Poczytaj, wyciągnij wnioski :)
I bądź rozsądny ;) Pozdrawiam!
Zuzanna
Losowy avatar
Początkujący owczarkarz

Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje