Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Problemy i porady dotyczące wychowywania ON i DON.

Re: Szczeniak masakrator

Nieprzeczytany postprzez gumiskrosno » 5 kwi 2016, o 14:46

Dharma z tego co wyczytałem jest 15 dni starsza od moje Barcy :-) , psy nie robią na złość to cecha przypisana człowiekowi. Z porównania Barcy to ona raczej już okres demolki ma za sobą teraz ma cieczkę już ponad tydzien więc zachowuje się troszkę inaczej. Nie wierz też tak w te spacery i zmęczenie psa. Barce potrafię tak wymęczyć że dosłownie pada, ale wystarczy jej godzinka na regenerację i może od nowa to są młode psy pełne życia pamiętaj o tym. Jeśli nie możesz zapewnić jej zajęcia na czas Twojej nieobecności w takim wypadku zabezpiecz rzeczy cenne, a te 70 cm na ONka w wieku 9 miesięcy to przecież żadna wysokość.
pozdrawiam
Życie jest piękne nie dlatego że pozwala popełniać błędy, ale dlatego że daje czas by je naprawić
gumiskrosno
Klubowicz
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Barca
Imię: Tomek
Pochwały: 5

Nieprzeczytany postprzez Sanszajn » 5 kwi 2016, o 15:57

Niestety mam dwupokojowe mieszkanie i brak w nim pomieszczeń pustych. Młoda jest przyzwyczajona do zostawania w domu. To nie jest tak, że niszczy za każdym razem, a raczej raz na kilka dni zdarzy jej się taki odpał. W kennelu zostaje spokojnie. Nie piszczy, nie szczeka, nie ujada. Ba, jak jestem w domu to sama idzie uciąć sobie w nim drzemkę. Z tą psią złośliwością chodziło mi o to, że takie odpały ma albo jak nie jest dostatecznie wybiegana i wybawiona dzień wcześniej, albo właśnie w takich okolicznościach jak teraz: pancia nie pobawiła się że mną, to ja jej pokażę... Nie podejrzewam jej o tak wredny charakter, ale kto wie? Podobno psy upodabniają się do właściciela :roftl:
Sanszajn
Klubowicz
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Dharma :)
Imię: Hania
Pochwały: 6

Nieprzeczytany postprzez beatrx » 6 kwi 2016, o 11:07

Sanszajn napisał(a): Z tą psią złośliwością chodziło mi o to, że takie odpały ma albo jak nie jest dostatecznie wybiegana i wybawiona dzień wcześniej, albo właśnie w takich okolicznościach jak teraz: pancia nie pobawiła się że mną, to ja jej pokażę:

no to masz już rozwiązanie problemu:P
beatrx
Owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Presto
Imię: Agnieszka
Pochwały: 11

Nieprzeczytany postprzez Sanszajn » 6 kwi 2016, o 11:20

beatrx napisał(a):
Sanszajn napisał(a): Z tą psią złośliwością chodziło mi o to, że takie odpały ma albo jak nie jest dostatecznie wybiegana i wybawiona dzień wcześniej, albo właśnie w takich okolicznościach jak teraz: pancia nie pobawiła się że mną, to ja jej pokażę:

no to masz już rozwiązanie problemu:P

No niby tak, ale to jajko rządzi kurą czy kura jajkiem? A przynajmniej powinna :P Czyli jednak psy bywają złośliwe :roftl:
Sanszajn
Klubowicz

Nieprzeczytany postprzez beatrx » 7 kwi 2016, o 08:19

znaczy wiesz, psisko powinno być nauczone, ze nawet jeśli przez pewien czas jest tego ruchu mniej (no bo różnie w życiu bywa) to nie demolujemy mieszkania i ogólnie jest się grzecznym pieskiem. ja bym tu nie doszukiwała się złośliwości psicy tylko właśnie tego błędu wychowawczego pańci:P fajnie, jak nas pies zaczepia, sam szuka kontaktu, no ale musi umieć odpuszczać jeśli go o to poprosimy, chociażby jak pańcia chce z mężem w spokoju pogadać (noi nie ma życzenia rozmawiać z psem na kolanach:P).
jeśli psica jest nauczona kennelu to lepiej żeby w nim posiedziała pod Twoją nieobecność jak np. miałabyś wrócić do domu i zastać psa ze sprężyną wbitą w podniebienie.
beatrx
Owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa

Nieprzeczytany postprzez Sanszajn » 7 kwi 2016, o 08:34

Aga o to mi właśnie chodzi. Chyba popełniłam gdzieś błąd, bo byłam na każde jej zawołanie, przyszła z piłką, to dawaj, zabawa na całego, zaczepia, ok, poróbmy coś. Teraz uczę ją, że hej hej, ja też musze coś zrobić, daj mi chwilę, pobawimy się później. Zasadę stosuję od feralnego poniedziałku. Jeśli młoda mimo to siedzi naprzeciwko i na mnie szczeka, to odsyłam ją albo na kocyk, albo, gdy jest wyjątkowo głośna do kennela. Wczoraj miałam taką sytuację: podczas rozmowy telefonicznej, krótko po spacerze młoda siedzi i mnie oszczekuje. Raz mówię spokój, drugi raz i nic. Odsyłam na kocyk, młoda zdziwiona, mówię kennel i poszła. Spokojnie, bez krzyków i złości. Chyba za bardzo ja rozpieściłam. Ehhh... Ciągle się człowiek uczy, a i tak robi błędy. Na szczęście nigdy nie jest za późno, by je naprawić :) Dzięki wielkie za porady :)
Sanszajn
Klubowicz

Nieprzeczytany postprzez beatrx » 7 kwi 2016, o 15:18

czasem trudno odmówić jak taka mała puchata kuleczka tak słodko piłeczkę przyniosła;) dasz radę to ogarnąć, powodzenia:)
beatrx
Owczarkarz

Poprzednia strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje