Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Zabawki, akcesoria do pielęgnacji i szkolenia owczarka alzackiego oraz trenowania psich sportów.

Re: Szelki do IPO.

Nieprzeczytany postprzez Nesa » 9 lis 2012, o 11:27

Carmella napisał(a):Moje doświadczenie z IPO wygląda tak, że szelki były używane na początku. Chodzi o to, że kiedy pies szarpie się do mufki czy rękawa nie szarpał się na smyczy, a na szelkach i by w ten sposób przewodnik miał nad nim kontrolę. Później w zasadzie szelki są niepotrzebne, bo pies biega po placu sam, musi wykonać komendy, a korektę i tak robi się obrożą (ew. kolczatką jak jest potrzeba).

jakbym ja miała wybierać to z tych podanych tu propozycji chyba bym wybrała szelki dingo siodełkowe tu pokazane,moim zdaniem najbardziej wielofunkcyjne...
„Jesteś architektem rzeczywistości, którą postrzegasz''
L- 17.02.12r.& V-22.01.12r.
Nesa
Losowy avatar
Owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: L&V
Imię: Aga
Pochwały: 3

Nieprzeczytany postprzez Tanorja » 9 lis 2012, o 13:57

Nesa napisał(a):
Carmella napisał(a):Moje doświadczenie z IPO wygląda tak, że szelki były używane na początku. Chodzi o to, że kiedy pies szarpie się do mufki czy rękawa nie szarpał się na smyczy, a na szelkach i by w ten sposób przewodnik miał nad nim kontrolę. Później w zasadzie szelki są niepotrzebne, bo pies biega po placu sam, musi wykonać komendy, a korektę i tak robi się obrożą (ew. kolczatką jak jest potrzeba).

jakbym ja miała wybierać to z tych podanych tu propozycji chyba bym wybrała szelki dingo siodełkowe tu pokazane,moim zdaniem najbardziej wielofunkcyjne...

Wiecie może gdzie takie dingo można nabyć?? Szukam w internecie, ale nie mogę znaleźć.
Tanorja
Zaawansowany owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nora&Ghotica
Imię: Natalia
Pochwały: 2

Nieprzeczytany postprzez Carmella » 9 lis 2012, o 14:04

W Karusku w Krakowie zobacz
Obrazek Obrazek
Carmella
Kociara, która zeszła na psy
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Shila
Imię: Justyna
Pochwały: 11

Nieprzeczytany postprzez Tanorja » 9 lis 2012, o 14:59

Carmella napisał(a):W Karusku w Krakowie zobacz

Gdzie w Krakowie ??
Tanorja
Zaawansowany owczarkarz
Owczarek niemiecki: Nora&Ghotica
Imię: Natalia

Nieprzeczytany postprzez Nesa » 9 lis 2012, o 17:58

ja widziałam na allegro,po wpisaniu 'szelki dingo'
„Jesteś architektem rzeczywistości, którą postrzegasz''
L- 17.02.12r.& V-22.01.12r.
Nesa
Losowy avatar
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: L&V
Imię: Aga
Pochwały: 3

Nieprzeczytany postprzez dariex » 9 lis 2012, o 19:51

Tanorja napisał(a):
Carmella napisał(a):W Karusku w Krakowie zobacz

Gdzie w Krakowie ??

W sklepie Karusek jak napisała Carmella.Na Żabińcu.
dariex
Zaawansowany owczarkarz
Owczarek niemiecki: Chivas
Imię: Daria
Pochwały: 22

Nieprzeczytany postprzez gochadrozdek » 9 lis 2012, o 22:59

Carmella napisał(a):Moje doświadczenie z IPO wygląda tak, że szelki były używane na początku.

Czyli są potrzebne :-P i ważne, żeby były wygodne. Bo oprócz tego, że ograniczają podduszanie psiaka, to (jakby to nazwać?) dają wsparcie od przewodnika. Jeśli niewygodne, uwierające, za luźne, to raczej dają psu dyskomfort.
gochadrozdek
Hodowca
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: ARIA,ZUL,ELISE,CZAKA
Imię: Małgorzata
Pochwały: 9

Nieprzeczytany postprzez Carmella » 10 lis 2012, o 08:18

Tak Gocha, są potrzebne, ale na początku najbardziej. W moim poście bardziej chodziło mi o to, że jak się nie trenuje jakoś namiętnie i nie jest konieczny jakiś mega drogi sprzęt człowiekowi to szelki typu julius czy dingo są dość wszechstronne.
Naszych używamy do obrony, do tropienia, do dogtrekkingu, zwykłych spacerów, można by do nich zaprząc sanki gdyby były malutkie dzieci.
Obrazek Obrazek
Carmella
Kociara, która zeszła na psy
Owczarek niemiecki: Shila
Imię: Justyna
Pochwały: 11

Nieprzeczytany postprzez dariex » 10 lis 2012, o 20:36

a podobno powinno się mieć inne szelki do każdej z dyscyplin ,aby pies wiedział jaką robote konkretnie ma wykonywać.. Się nie znam ale myśmy się do tego dostosowali..
dariex
Zaawansowany owczarkarz
Owczarek niemiecki: Chivas
Imię: Daria
Pochwały: 22

Nieprzeczytany postprzez puma » 10 lis 2012, o 21:31

dariex napisał(a):a podobno powinno się mieć inne szelki do każdej z dyscyplin ,aby pies wiedział jaką robote konkretnie ma wykonywać.. Się nie znam ale myśmy się do tego dostosowali..

Teoretycznie tak, ale ...

Moja suka na tą chwilę tropi w tych samych szelkach, w których wychodzi na obronę i gwarantuję Ci, że ona wie dokładnie jaką robotę ma w danej chwili wykonywać, zazwyczaj jeszcze zanim wyjdzie z kennelika i zostanie w cokolwiek ubrana :-)
Magda&PUMA
Dorplant Team
puma
Forumowy ekspert ds. piłek na sznurku
Owczarek niemiecki: PUMA
Imię: Magda

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje