Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Szkolenie, seminaria, zawody, filmy.

Re: Szkolenia psów w zakresie obrony

Nieprzeczytany postprzez Carmella » 7 sie 2013, o 11:38

Yustyna, a czy my czasem nie ćwiczymy z tym samym pozorantem ? ;)

Byłaś na mini obozie w Czechach z SaJo na przełomie lutego i marca?
Obrazek Obrazek
Carmella
Kociara, która zeszła na psy
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Shila
Imię: Justyna
Pochwały: 11

Nieprzeczytany postprzez Yustyna » 7 sie 2013, o 13:08

dariex napisał(a):Przecież napisałam już,ze nie twierdzę,ze pies bez takiego szkolenia jest mniej pewny siebie,wiec nie rozumiem czemu mnie o to pytasz? :)
I proszę prze

Ja pamiętam historię o Kolibrze ale także z tego co sobie przypominam,to nie wynikało to ze szkolenia psa w obronie ale ogólnie z jego cech charakteru o których często wspomina p.Zofia, ale oczywiscie mogę się mylić.

Wadera napisał(a):To, że pies nie będzie się bał kija, laski, wrzasków możemy osiągnąć podczas socjalizacji chyba? A praca w obronie nie jest jedyna, która motywuje psa do pracy?

Zatem napisałam :

dariex napisał(a):
Reasumując: pewność siebie psa możemy wypracowywać poza placem obrony i bez pracy pozoranta.To nie jest coś,co jest psu niezbędne do życia i do spełnienia. Równie dobrze naturalny łowiecki popęd psa można zaspokajać na śladzie

dariex napisał(a): w naszym pięknym kraju bywają niezwykle często reproduktory,które czmychają z placu,jak tylko zobaczą pozoranta,a i bardzo często praca w popędzie łowieckim zmienia się w pracę na agresji ( już nie w popędzie obrończym ale własnie agresji),a agresja zawsze wynika z lęku i to jest niestety bardzo smutne.

Na szczęscie można zaliczać egzaminy bez obrony,można zaliczyć samo tropienie i posłuszenstwo i mam nadzieję,ze ludzie w końcu zaczną przywiązywać większą wagę do śladów,niz samego gryzienia,bo wg mojego mniemania wielu włascicieli ma kłopoty ze zrozumieniem i dostosowaniem się do faktu,iż jego pies gryźć nie będzie,bo się po prostu do tego nie nadaje.

Zatem rzecz jasna zgadzam się z Twoimi poglądami nt,ze praca w obronie nie jest psu konieczna i niezbędna do życia,a pewność siebie psa mozna wypracować w inny sposb.Nigdzie nie twierdziłam,ze jest inaczej.
Natomiast staram się abyś spojrzała trochę łaskawszym okiem na te zajęcia ale też nie jest moim celem wciskanie komuś na siłę moich poglądów w tej kwestii,zwłaszcza,ze mój pies nigdy nie będzie zdawał egzaminu IPO w częsci 3 pt.obrona.

Jesli chodzi o nasz przykład i w czym pomogły psu zajęcia z obrony.

Mój pies w wieku powiedzmy 1,5 roku doświadczył bardzo niemiłego zdarzenia gdzie głównym bohaterem był dorosły,postawny mężczyzna,obcy.
Wydarzenie to wyryło na nim tak głębokie piętno,ze był problem z akceptacją mężczyzn o podobnej sylwetce i podobnym wzroście.

Zajęcia na placu z pozorantem u nas wygladały tak,ze od pozoranta wymagało to mega skupienia i balansowania na granicy emocji,aby pies załapał,ze z dorosłym,postawnym mężczyzną można się wydurniać i że nie jest to walka na śmierć i życie.
Nam te zajęcia pomogły,pracujemy sobie w tenże sposób,nie mając żadnego ciśnienia ani parcia czasowego.

Na dziś dzien mój pies na placu z pozorantem wygląda tak:
Obrazek
To jest akurat fotka z kwietnia ,pies pracuje teraz z rękawkiem ale nadal pozostaje w tych samych emocjach i chyba nikt nie powie,ze źle się tu bawi i że pobudzany jest do agresji? :)

Oczywiście,zdaje sobie sprawę,ze do uzyskania takiego efektu nie byłby potrzebny pozorant i plac,wystarczyłby socjal ale uznałam,ze pozorant to taka osoba,która doskonale potrafi czytać psa,zrozumieć sygnały przez niego wysyłane.
Wcale nie chodziło o to,zeby przyszło kilka dorosłych facetów do nas do domu i pomiziało mi pieska,bo nigdy z tym problemów nie było,pies jest karny ale nie wiem jakby się zachował,gdyby na ulicy podbiegł do nas pijany facecik i zaczął czymś wymachiwać.Ktoś moze by się cieszył gdyby jego pies zaatakował,ja sobie tego nie życzę w stopniu najmniejszym.

Dlatego pracujemy z pozorantem który porusza się szybko,podnosi ręce,wymachuje nimi,etc,bo nawet w tej pysznej zabawie wymagamy od psa maksymalnego posłuszenstwa,bo praca w obronie to także posłuszenstwo o czym moze nie wszyscy wiedzą :)

Teraz gdy odwiedzają nas goście płci męskiej,pies sam przynosi gryzaki do przeciągania,a na ulicy żaden krzykacz czy pijany podrostek kompletnie nie wzbudza jego zainteresowania.I o to mi chodziło.

Ja wcześniej opisywałam moje doświadczenia i dlaczego na zajęcia z "obrony" uczęszczam ( w sposób rekreacyjno-zabawowy i nieregularnie) . Ale dokładnie to jest odzwierciedlenie moich aspiracji i efektów pracy z pozorantem. Ale gdy nie wiedziałam o co biega.. głośno krzyczałam: O nie. tylko nie obrona.Ale właśnie odszukać w gąszczu ofert pozoranta, który to rozumie i wie co z danym psem można i jak.. to jest sztuka.
Yustyna
Początkujący owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Cookie i Abby
Imię: Justyna
Pochwały: 2

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 7 sie 2013, o 13:57

Ciekawam czy byłyby popularne zajęcia ogłaszane tak: "uczę psy zabawy z człowiekiem".

Zofia Mrzewińska
Zofia
Sędzia próby pracy
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Imię: Zofia
Pochwały: 127

Nieprzeczytany postprzez AnnaJagna » 7 sie 2013, o 14:16

Absolutnie nie, bo to mało widowiskowe. Do tego pies ma obronić i ustrzec przed złem całego świata, a nie bawić się, phi. Kto to widział?
AnnaJagna
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: jeszcze nie ma
Imię: Anna
Pochwały: 29

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 7 sie 2013, o 18:43

Zofia napisał(a):Ciekawam czy byłyby popularne zajęcia ogłaszane tak: "uczę psy zabawy z człowiekiem".

Zofia Mrzewińska

Proponowałabym "uczę ludzi zabawy z psem" ;)

Kiedyś na jakiś forum na stwierdzenie, że ON powinien mieć zajęcie ktoś z przekąsem zapytał czy ma z psem grać w szachy...
Obrazek

"Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś."
Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Czarnuchomaniaczka
Owczarek niemiecki: Kafka od Franza
Imię: Grażyna
Pochwały: 41

Nieprzeczytany postprzez AnnaJagna » 7 sie 2013, o 23:21

Wadera napisał(a):Kiedyś na jakiś forum na stwierdzenie, że ON powinien mieć zajęcie ktoś z przekąsem zapytał czy ma z psem grać w szachy...

:głupol: hahaha
AnnaJagna
Klubowicz

Nieprzeczytany postprzez darek szoblik » 10 paź 2013, o 10:54

MESSI Tensor & Zbyšek Gorecki - 0brona

https://plus.google.com/photos/10122835 ... erid=gplp0

Wiecej na https://www.facebook.com/pages/MESSI-Te ... 8045670431

Ostatnio edytowano 11 paź 2013, o 07:31 przez darek szoblik, łącznie edytowano 1 raz
darek szoblik
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez dor_cia » 10 paź 2013, o 19:53

AnnaJagna napisał(a):
Wadera napisał(a):Kiedyś na jakiś forum na stwierdzenie, że ON powinien mieć zajęcie ktoś z przekąsem zapytał czy ma z psem grać w szachy...

:głupol: hahaha

Nooooooo przepraszam ! Janek z Parysem gra :roftl: :roftl: :roftl: (fotka z galerii Parysa)

Obrazek
ObrazekObrazek ObrazekObrazek
ObrazekObrazek ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
dor_cia
Klubowicz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Sułtan
Imię: Dorota
Pochwały: 16

Nieprzeczytany postprzez AnnaJagna » 10 paź 2013, o 21:42

Rewelacja! Zwracam honor miłośnikom szachów.
AnnaJagna
Klubowicz

Nieprzeczytany postprzez darek szoblik » 22 paź 2013, o 12:51

https://www.facebook.com/media/set/?set ... bab64a3130

--------------------------------------------------------------------------
Darek Szoblik
darek szoblik
Losowy avatar

Poprzednia strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje