Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Problemy i porady dotyczące wychowywania ON i DON.

Szkolenie z przysmakami

Nieprzeczytany postprzez Shine07 » 8 gru 2017, o 17:56

Witam. Co sądzicie na temat szkolenia psiaka z przysmaki, dawania przysmaków za każdą dobrze wykonana komendę?
Czy pies nie będzie później wykonywał komend tylko po to żeby cos dostac? A bez przysmaki będzie się wymigiwal od wykonywania?
Shine07
Losowy avatar
Nowy forumowicz
Owczarek niemiecki: Zari
Imię: Sebastian

Re: Szkolenie z przysmakami

Nieprzeczytany postprzez Paulina K. » 8 gru 2017, o 18:09

Shine07 napisał(a):Witam. Co sądzicie na temat szkolenia psiaka z przysmaki, dawania przysmaków za każdą dobrze wykonana komendę?
Czy pies nie będzie później wykonywał komend tylko po to żeby cos dostac? A bez przysmaki będzie się wymigiwal od wykonywania?

dobrze wykonana komenda to najpierw pochwała potem smakołyk. bynajmniej nas tak uczono.
Paulina K.
Klubowicz
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Dante
Imię: Paulina
Pochwały: 11

Nieprzeczytany postprzez Shine07 » 8 gru 2017, o 20:54

Oczywiście pochwała najważniejsza.
A czy później wykonuje komendy bez smakołyków?
Shine07
Losowy avatar
Nowy forumowicz

Nieprzeczytany postprzez xxxkaluniaxxx » 8 gru 2017, o 22:55

Stopniowo daje się tych smakołyków coraz mniej :) Nie wyobrażam sobie by Panda mi nie wykonała jakiejś komendy bo smaka nie ma :P
xxxkaluniaxxx
Moderator
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kala[*] & Panda
Imię: Weronika
Pochwały: 10

Nieprzeczytany postprzez Shine07 » 9 gru 2017, o 05:38

Dziękuję za objaśnienie sytuacji
Shine07
Losowy avatar
Nowy forumowicz

Nieprzeczytany postprzez Paulina K. » 9 gru 2017, o 09:25

Shine07 napisał(a):Oczywiście pochwała najważniejsza.
A czy później wykonuje komendy bez smakołyków?

moje psy teraz już wszystko wykonują bez smakołyków :)
Paulina K.
Klubowicz
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Dante
Imię: Paulina
Pochwały: 11

Nieprzeczytany postprzez vega_bw » 9 gru 2017, o 11:26

Przy uczeniu jakiejś komendy zawsze, ale to zawsze najpierw zaznaczenie np. słowem "tak"(lub kliknięcie, jeśli stosowany jest kliker), potem "dobrze" lub "super" i dopiero smakołyk.
Jak pies zatrybi,to pochwała i smakołyk. Dobrze jest w procesie nauki, zwłaszcza na samym początku wypłacić psu tzw premię, czyli serię smakołyków.
Potem stopniowo wycofujemy smakole, dajemy co drugi, trzeci, piąty raz,a jak już komenda jest utrwalona,że jest wykonywana zawsze,to po serii komend.
Pamiętajmy,że psa trzeba chwalić radośnie, innym nieco tonem, niż mówimy zazwyczaj do niego.
Czasem, by bardziej skupić psa, komendy wydaję szeptem, ale tak, by bestia słyszał.
Mój pies jest w pełni odwołalny, super posłuszny, ma ogromną radochę z pracy, czasem aż za bardzo.
Podczas treningu czasem wypłacam niespodziewane premie, czasem mam tylko zabawki, sporadycznie nagradzam tylko słowem, czasem tylko kilka smaczków.
Bardzo ważne,żeby był element zaskoczenia, bo to czyni trening bardziej atrakcyjnym dla psa.
Nie mam obaw,że pies bez nagrody czegoś nie zrobi, bo to był by już mój błąd podczas szkolenia. To ja mam być najbardziej super dla psa,a nie tylko zabawka.
Choćbyś powiedział o sobie i swoim psie wszystko, to i tak zawsze zostaje coś do powiedzenia...
vega_bw
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Falko zwany Rudym ;)
Imię: Beata
Pochwały: 22

Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje