Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Szkolenie, seminaria, zawody, filmy.

Szkolić siebie czy psa ?

Nieprzeczytany postprzez eagle » 11 mar 2011, o 13:04

Bardzo poularne są szkoły dla psów, ja jednak od samego początku zabawy w naginanie mojego psa do robienia dziwnych rzeczy byłem i jestem zwolennikiem kursów, seminariów etc. gdzie uczą mnie przewodnika jak mam sam pracowac z psem.
Na takich kursach czuję się najlepiej yes
Na kursie gdzie miał bym chodzi z psem do okoła czuł bym się dziwnie :scratch
Dla mnie zabawą i radością jest nie samo wykonanie przez psa jakiegoś polecenia, ale cała zabawa jaka jest przy nauce
eagle
Losowy avatar

Re: Szkolić siebie czy psa ?

Nieprzeczytany postprzez Jangcy » 11 mar 2011, o 13:24

Przyznaję rację.
To tak jak z wędrowaniem po górach: wędrówka daje szczęście jeszcze większe niż cel. 8--)
Obrazek
Zawsze Wierni
Jangcy
Zaawansowany owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Parys
Imię: Janek
Pochwały: 11

Nieprzeczytany postprzez Agnieszka » 11 mar 2011, o 15:17

Zdecydowanie tak, szkolić siebie, a potem psa.
Agnieszka
Początkujący owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Viggo
Imię: Agnieszka

Nieprzeczytany postprzez eagle » 30 mar 2011, o 17:33

Agnieszka napisał(a):Zdecydowanie tak, szkolić siebie, a potem psa.

Pies nie żyje tyle co człowiek i przy odrobinie szczęścia nasze psy to nie ostatnie w naszym życiu. Zdobyta wiedza zawsze się przyda przy następnych.
eagle
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Agnieszka » 31 mar 2011, o 14:35

eagle napisał(a):

Pies nie żyje tyle co człowiek i przy odrobinie szczęścia nasze psy to nie ostatnie w naszym życiu. Zdobyta wiedza zawsze się przyda przy następnych.

Dokładnie tak :ok dlatego też mam wrażenie, że V., który jest naszym pierwszym psem jest poniekąd królikiem doświadczalnym :ooops: ale póki co znosi wszystko bardzo dzielnie ;-)
Agnieszka
Początkujący owczarkarz
Owczarek niemiecki: Viggo
Imię: Agnieszka

Nieprzeczytany postprzez nebrot » 31 mar 2011, o 17:59

Tez jestem za szkoleniem siebie. Potem zaprocentuje to przy kazdym psie, nawet psie sasiadki :D Jestem zdania, ze przede wszystkim uczyc psa zachowania na codzien, a dopiero "bawic sie" w szkolenia wyzszopolkowe. Niestety spora czesc osob zachlystuje sie mozliwoscia wsadzenia psa na rekaw, a nie przywiazuje nalezytej uwagi do wychowania psa do zycia w zgodzie ze spoleczenstwem.
nebrot
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez eagle » 31 mar 2011, o 20:32

Agnieszka napisał(a):
eagle napisał(a):

Dokładnie tak :ok dlatego też mam wrażenie, że V., który jest naszym pierwszym psem jest poniekąd królikiem doświadczalnym :ooops: ale póki co znosi wszystko bardzo dzielnie ;-)

Borys jest moim pierwszym zwierzem w domu na 4 łapach i musi znosić czasami bycie psem doświadczalnym :twisted:
eagle
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez egonek5 » 1 kwi 2011, o 16:39

ja myslę że takim ''psem doswiadczalnym''jest każdy z naszych psów ile bysmy ich w życiu nie mieli ;)
egonek5
Owczarkarz
Pochwały: 3

Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje