Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Problemy i porady dotyczące wychowywania ON i DON.

Re: Szukanie zagubionych rzeczy.

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 22 sty 2012, o 21:55

No Aneta, teraz to się wydało... bo żeby pies chciał podnieść to, czego nie ma zamiaru - to trzeba mu wytłumaczyć łopatologicznie że ma podnieść właśnie TO... co uczyniłam na końcu filmu podtykając psu miskę która normalnie służy mu do picia wody pod pysk. Nigdy mi misek nie nosił... i dziwne to dla niego było, ale daliśmy radę ;)
filmik mooocno amatorski... widziałam lepsze rzeczy które robią psy, np. wrzucają skarpetki do pralki itd... hmmm no to mam temat na następny filmik ;)

aha i odpowiadam na pytanie zadane w filmiku - Nazgulowe suszone płucka połamane na nagródki! ;)
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Owczarkowa wyga
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Pochwały: 41

Nieprzeczytany postprzez dariex » 22 sty 2012, o 23:15

No i super sposób na przekonanie psa,ze to własnie konkretnie TO ma podnieść :ok
Pancia niedobra,kazała piechowi jakieś miski metalowe trzymać,a fuj.
No i do cholerki - co tutaj tak śmierdzi? :lool: :lool:
dariex
Zaawansowany owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Chivas
Imię: Daria
Pochwały: 22

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 23 sty 2012, o 06:32

Taka sama z niego beksa jak z V. Z tą różnicą, że jak V. czegoś nie ogarnia to najpierw płacze, potem zastrasza (szczeka) a potem znowu piszczy. :-)
Tomek zawsze pozdrawia.
Tomek
Administrator
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Viggulec
Imię: Tomasz
Pochwały: 37

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 23 sty 2012, o 08:39

mnie to się śmiać chce z tego gwintu, jak on delikatnie go chciał podnieść, a w pewnym momencie nie wcelował się w ten gwint, tylko 10cm dalej dziobem o dywan rył :lol:

Nazgul też potrafi robić wiązanki jęczoco-szczekająco-jęczące ;-) tylko teraz był zmotywowany żarełkiem to wariata za dużo nie chciało mu się strugać :lol:
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Owczarkowa wyga
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Pochwały: 41

Nieprzeczytany postprzez Aisance » 8 kwi 2012, o 18:48

Tomek napisał(a):Uczyłem V. podobnie do sposobu Agi, z tą różnicą że pies po znalezieniu zguby ma obok niej usiąść i szczekając poinformować mnie że znalazł. Nie kazałem mu nigdy przynosić ponieważ niektóre rzeczy które "gubiłem" ciężko by mu było podnieść z ziemi.

A jaki jest sposób na nauczenie psa, żeby zaznaczał znalezienie przedmiotu szczeknięciem ?
Hodowla owczarków niemieckich jest hodowlą psów użytkowych, albo nie jest wcale hodowlą owczarków niemieckich.
Aisance
Początkujący owczarkarz
Owczarek niemiecki: Barsa
Imię: Monika

Nieprzeczytany postprzez dariex » 8 kwi 2012, o 18:54

Musisz wczesniej nauczyć psa dawania głosu na komendę.
dariex
Zaawansowany owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Chivas
Imię: Daria
Pochwały: 22

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 8 kwi 2012, o 19:51

Dokładnie tak, u nas jest to komenda werbalna. Uczyliśmy się dwuetapowo, gdy V. znajdował zgubę wydawałem komendę siad i dopiero wtedy chwaliłem/nagradzałem - kiedy skojarzył już że po znalezieniu ma usiąść i siadał odkładałem znowu nagrodę w czasie a w miejsce komendy siad wykonywałem umówiony znak werbalny nakazując tym samym szczekać, po czym sowicie nagradzałem. To jest zdolniacha, więc szybko załapał, że trzeba usiąść i zaraz po tym zaszczekać.
Tomek zawsze pozdrawia.
Tomek
Administrator
Owczarek niemiecki: Viggulec
Imię: Tomasz
Pochwały: 37

Nieprzeczytany postprzez Aisance » 9 kwi 2012, o 11:04

Dzięki za pomoc :)
Hodowla owczarków niemieckich jest hodowlą psów użytkowych, albo nie jest wcale hodowlą owczarków niemieckich.
Aisance
Początkujący owczarkarz
Owczarek niemiecki: Barsa
Imię: Monika

Poprzednia strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje